Terézvárosi Tudástér Alapítvány A Terézvárosi Tudástér Alapítvány adószáma:
18506264-1-42

Honfoglaló

Honfoglaló

 

Az iskola facebook oldala elérhető a képre kattintva

 


Irány Varsó!



Akkreditált Kiváló Tehetségpont

DSD vizsgaközpont

Határtalanul! program








TÁMOP-3.1.4.-12/1-2012-0055 "Innovatív két tannyelvű oktatás Terézvárosban"



TÁMOP 3.1.4. „Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés – innovatív intézményekben”




Versenyeredmények (archívum)

Tartalom:
2020-2021-es tanév
2019-2020-as tanév
2018-2019-es tanév
2017-2018-as tanév
2016-2017-es tanév
2015-2016-os tanév
2014-2015-ös tanév
2013-2014-es tanév
2012-2013-as tanév
2011-2012-es tanév
2010-2011-es tanév
2009-2010-as tanév
2008-2009-es tanév
2007-2008-as tanév

Versenyeredmények 2020-2021-es tanév

Versenyeredmény

2021. május 31.

Bodor Ivana 8.b osztályos tanuló a Jane Haining Angol Nyelvi Emlékversenyen VI. helyezést ért el


Online német nyelvi verseny

2021. április 27.

Nyolcadik osztályos németeseink áprilisban ismét részt vettek a lengyel testvériskola szervezésében egy online nyelvi versenyen. Ezúttal nyelvtani és szókinccsel kapcsolatos kérdésekre kellett válaszolniuk. Többen nagyon szép eredményt értek el, Gaál Csaba pedig nagyszerű teljesítménnyel továbbjutott a második, majd onnan az utolsó fordulóba.


Kecskemét, XXXVI. Bácsvíz Kupa

2021. április 24.

Szabó Kincső Hanna 5.a osztályos tanuló a 2021. április 24-én Kecskeméten megrendezett XXXVI. Bácsvíz Kupán hét számban indult, és a mind a hétben érmet szerzett.

1. helyezés 200m vegyes, 100m pillangó, 100m gyors és 50m pillangó.

2. helyezés 100m mell, 200m gyors és 50m mell.

A IV. Korcsoport legeredményesebb lányaként ő szerezte meg a Bácsvíz Kupát.


Szépíró verseny

2021. április 23.

Iskolánk 5.a osztályos tanulója, Yan Gaohaotong Vivien a Terézvárosi Kulturális Közhasznú Nonprofit Zrt. által a kerületi általános iskolások számára kiírt szépíró versenyen a felső tagozatosok között második helyezést ért el.
Pályaműve ide kattintva olvasható.


Versenyeredmény

2021. március 20-21.

Szabó Kincső Hanna 5.a osztályos tanuló a 2021. március 20-21. között megrendezésre került II. Diapolo Tavaszi Kupa elnevezésű úszóversenyen
- 5 arany (200m vegyes, 100m pillangó, 50m hát, 50m pillangó, 50m gyors)
- 3 ezüstérmet (100m gyors, 100m mell, 50m mell) szerzett.


Versenyeredmény

2021. március 19.

A XXIX. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Versenyen az alábbi tanulók jutottak be a budapesti fordulóra:

7. évf.:
Tóth Jázmin 7. a
Jiang Qingi Sophie 7. b

8. évf.
Gaál Csaba 8. a
Balázs Letícia 8. b


Versenyeredmény

2021. március 16.

A XXIV. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny 1. fordulójából a 2. fordulóba jutott
Weisz Alíz 6.a
Gelencsér Blanka Sára 7.a
Hicz Katalin 8.a


Herman Ottó Biológia Verseny

2021. március 16.

A XXXI. Herman Ottó Kárpát-medencei biológia verseny kerületi fordulójából a fővárosi fordulóba jutottak:

Tóth Jázmin 7.a
Ádám János 7.b
Szőlősi Abigél 8.a


Versenyeredmény

2021. február 17.

A 2020.12.08-án megrendezett Jane Haining Angol Nyelvi Emlékverseny első fordulójának eredményei alapján a döntőbe jutott Bodor Ivana 8. a osztályos tanuló a budapesti iskolák kategóriájában.
A döntő, szóbeli fordulóra 2021.04.15-én kerül sor.


Online országismereti verseny a lengyel testvériskola szervezésében

2021. február 16.

Az országismereti verseny Deutschland-Österreich témájú, második fordulójában Szabó Dóra 8.a osztályos tanuló nagyon szép eredményt ért el, a 30 kérdésből 28-ra helyesen válaszolt.

A Die Schweiz-Liechtenstein témájú országismereti verseny második fordulójába továbbjutott Gaál Csaba, Gergely Anna, Sümegi Odett, Szabó Dóra és Szőlösi Abigél 8.a osztályos tanulók.

Gratulálunk a szép eredményhez!


Versenyeredmény

2021. január 30.

Szabó Kincső Hanna 5.a osztályos tanuló
a 2021. január 30-án, Kecskeméten megrendezett X. Aranyhomok Kupa Úszóversenyen
4 aranyérmet (100m pillangó, 50m mell, 50m hát, 50m pillangó)
1 ezüstérmet (100m gyors)
1 bronzérmet (100m mell) nyert.


Versenyeredmény

2020. december 20.

Szabó Kincső Hanna 5.a osztályos tanuló a XV. Diapolo BVSC Cikluszáró Úszóversenyen új évjáratos országos csúcsot úszott 50m pillangón.


Versenyeredmény

2020. december 16-19.

ÚSZÓVERSENY
XIV. GYÕR OPEN OLYMPIC QUALIFICATION EVENT... December 16-19 2020

Rodriguez Dayumat Zach Mathew 5.a
Open Olympic Qualification Event úszóverseny 1500m. gyors 3. hely


Online német verseny

2020. december 10.

Német országismereti verseny a lengyel testvériskola szervezésében

December 10-én délután a 8.a osztály tanulói egy online országismereti versenyen vettek részt, melyet a lengyel testvériskolánk némettanárai szerveztek Lengyelországban, és a mi diákjainknak is lehetőséget biztosítottak a szereplésre. Szabó Dóra továbbjutott a következő fordulóba. Köszönjük a lehetőséget partneriskolánknak, és gratulálunk a résztvevőknek.


Versenyeredmény

2020. december 4-6.

Szabó Kincső Hanna 5.a
a 2020. december 4-6. között megrendezett Cápa Regionális Országos Úszóbajnokságon:

aranyérmet szerzett: 200m vegyes, 50m gyors, 100m mell, 100m pillangó és 200m pillangón
ezüstérmet szerzett: 200m hát
bronzérmet kapott: 200m mell és 100m hát

Egy számot leszámítva minden úszásnemben megjavította egyéni csúcsát.


V. Diapolo BVSC Őszi Kupa

2020. november 21-22.

A 2020. november 21-22. között megtartott V. Diapolo BVSC Őszi Kupán Szabó Kincső Hanna 5. a osztályos tanuló 50 méter pillangón, 100 méter mellen, 50 méter háton, 200 méter háton, 200 méter vegyesen, 50 méter mellen, 100 méter pillangón aranyérmet, 200 méter mellen 1 ezüstérmet szerzett, mindegyik számban megjavította saját eddigi legjobb idejét.


Nyolcadikosok németversenye

2020. november 20.

A Madách Imre Gimnázium hagyományos, nyolcadikos diákoknak szóló német nyelvi versenyét ezúttal online formában szervezték meg, melynek első fordulójáról a Mozartkugel nevű csapatunk jutott tovább. A csapat tagjai: Hicz Katalin, Szabó Dóra, Szőlősi Abigél és Maurer Dominik 8.a osztályos tanulók. Sok sikert kívánunk nekik a második fordulóhoz!


Úszóverseny

2020. szeptember 27.

Arena-Hód Faktor Kupa Hódmezővásárhely
Rodriguez Dayumat Zach Mathew 5.a
100 m pillangó 2. hely
200 m vegyes 2.hely


Úszóverseny

2020. szeptember 26.

Szabó Kincső Hanna a 2020. szeptember 26-án megrendezett XII. Arena-Hód faktor kupán a következő eredményeket érte el:

50 méter pillangó aranyérem
50 méter hát aranyérem
50 méter mell ezüstérem
50 méter gyors aranyérem
200 méter hát aranyérem
200 méter gyors ezüstérem

Mind a hat számban egyéni csúcsot úszott.


Versenyeredmény

2020. szeptember 12.

Úszóverseny 2020.09.12. Orosháza


Rodriguez Zach Mathew 5. a osztályos tanuló a
XXXII. Nagy Sándor Emlékversenyen a következő eredményeket érte el:
50 m pillangó 2. hely
100 m hátuszás 1. hely
100 m gyors 3. hely



Versenyeredmények 2019-2020-as tanév

Forgószél hon- és népismereti tanulmányi vetélkedő

2020. június 12.

A Hagyományok Háza által meghirdetett FORGÓSZÉL országos hon-és népismereti levelező tanulmányi vetélkedőn

1. helyezést ért el:
Aradi Kata 5.a
Daragó Dénes Tamás 5.a
Szabó Réka Zselyke 5.a
Tóth Domonkos Máté 5.b
Tóth Gergő Dániel 5.b

2. helyezést ért el:
Fürj Ádám 5.a
Péter Szonja 5.b

A legjobban szereplő diákok egyhetes jutalomtáborozáson vehetnek részt Tihanyban.


Fővárosi költészet napi versillusztrációs pályázat

2020. május 4.

Reményi-Székely Sztella 2.b osztályos tanuló alkotásával alig maradt le a dobogós helyezésről.


Versenyeredmény

2020. március

A XXIII. Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny iskolai eredményei

5. évfolyam
1. helyezett Péter Szonja 5.b
2. helyezett Tóth Domonkos Máté 5.b
3. helyezett Tóth Gergő Dániel 5.b

6. évfolyam
1. helyezett Tóth Jázmin 6.a
2. helyezett Zaborecz Fanni 6.b
3. helyezett Kovács Ilka 6.b

7. évfolyam
1. helyezett Szőlősi Abigél 7.a
2. helyezett Hicz Katalin 7.a
3. helyezett Nagy-Bóna Kitti 7.a

8. évfolyam
1. helyezett Kalmanovits Dorka 8.a
2. helyezett Sas Veronika 8.a
3. helyezett Péter Dániel 8.b


Zrínyi Ilona Matematikaverseny

2020. március

A területi Zrínyi Ilona Matematikaversenyen
- Xu Jianan (Roy) 4.a 1. helyezést ért el, és az országos döntőbe továbbjutott
- Yan Gaohaotong (Vivien) 4.a 6. helyezett lett


Versenyeredmény

2020. március 7.

Jackson Szófia (8.b.) az Országos MTMSZ (Modern Táncsportok MSZ) Tavaszi Kupa Bajnokságán
    2. helyezést ért el formációban – Fitness tánc kategóriában
    3. helyezést ért el csapatban – Fitness tánc kategóriában
    3. helyezést ért el egyéniben a Fitvilág SE versenyzőjeként, Akrobatikus show tánc kategóriában.


Népdaléneklési verseny

2020. március

A „Gyönge violák” kisegyüttes a „Tiszán innen, Dunán túl…” Országos Népdaléneklési Minősítő Verseny fővárosi fordulóján ezüst minősítést kapott.
A kisegyüttes tagjai:

Péter Szonja 5.b
Pap Krisztina Viktória 5.b
Zenobio Greta 5.b


Versenyeredmény

2020. március

Kaán Károly Természet- és Környezetismereti kerületi verseny

5. osztály:
1.  Daragó Dénes Tamás 5.a     
2.  Aradi Kata 5.a  
3.  Szabó Réka Zselyke 5.c  
 
6. osztály:
1.  Tóth Jázmin 6.a  
2.  Tóth Bence Bálint 6.a  
3.  Udvardi Bálint 6.a  

A kerületi verseny első három helyezettje megy a budapesti versenyre.


Tornaverseny

2020. március

A kerületi CSIVIT tornaversenyen csapatunk 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai:
Buti Izabella, Rózsa Luca 6.a
Ádám András, Ádám János, Kertész Máté 6.b
Szabó Viktor, Zenobió Gréta 5.b
Solomon Márta, Reményi- Székely Szófia 5.c
Weisz Alíz, Szabó Mirella, Paput Szíra 5.a


Úszóverseny

2020. február 28. - március 1.

Szalai János Emlékverseny
Százhalombatta 2020. február 28. - március 1.
Rodriguez Zach Matthew 4. a osztályos tanuló
100m vegyes - 1. hely
100m gyors - 2. hely
50m gyors - 2. hely
50m pillangó - 1. hely
100m hát - 1. hely
100m pillangó - 1. hely
Edző Dr. Szabó László Vasas Úszás


Versenyeredmény

2020. február

Kerületi szavalóverseny:

3. évfolyam Vitvera Fanni 3.b 2. helyezett
4. évfolyam Shatz Gréta 4.b 3. helyezett


Versenyeredmény

2020. február 26.

Február 26-án iskolánkban megrendezésre került a Kerületi Zsinórlabda Diákolimpia, ahol III. helyezést értünk el.
Csapattagok: Rózsa Luca 6.a, Tóth Jázmin 6.a, Csontos Mária Róza 6.a, Szeli Fanni 6.a, Buti Izabella 6.a, Árki Zita 6.a, Aradi Kata 5.a, Domokos Olga 5.a, Herceg Hanna 5.a, Hutter Emília 5.a, Nani Maria Joséphine 5.a, Zaborecz Fanni 6.b, Kovács Ilka 6.b


Versenyeredmények (kerületi)

2020. február

XXVIII. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz - Földtan verseny

7. évf.:
I. Gaál Csaba
II. Fouad Omar
III. Vincze Hanna

8. évf.:
I. Ölbey Luca
II. Erdélyi Zorka

Az első két-két helyezett megy a budapestire.

XXX. Herman Ottó Kárpát-medencei biológia verseny

7-8. évfolyam
I. Erdélyi Zorka
II. Szabó Dóra
Szőlősi Abigél


Úszóverseny

2020. február 22.

Hajós Alfréd Kupa I. Forduló 2020.02.22. Debrecen
Rodriguez Zach Matthew 4. a osztályos tanuló
400 m gyors - 1. hely
200 m hát - 2. hely
100 m pillangó - 3. hely


Versenyeredmény

2020. február 19.

Kerületi teremfoci verseny 1-2. évfolyam részére
Csapatunk 1. helyezést ért el. A csapat tagjai:

Bán András 2.a
Weisz Máté 2.a
Chen Ging Shen 2.b
Hachemi Zyan 2.b
Mátrai Bence 2.b
Orosz-Katz Martin 2.b
Tarnavölgyi Levente 2.b
Vécsi Kristóf 2.b


Alsós iskolai szavalóverseny

2020. február 17.

Első helyezést értek el:

2. évfolyam Boros Borbála 2.a
3. évfolyam Vitvera Fanni 3.b
4. évfolyam Schatz Gréza 4.b


Versenyeredmény

2020. február 11.

Kazinczy Szépkiejtési Verseny Kerületi forduló (2020.február 11.)
5-6. osztályosok kategóriája: 1. helyezett: Árki Zita 6.a
7-8. osztályosok kategóriája: 3. helyezett: Füzi Lilla 8.b


Versenyeredmény

2020. február

A Terézvárosi Sakk Diákolimpián
Tóth Mátyás Mór (2.a) II. helyezést,
Csontos Mária Róza (6.a) II. helyezést ért el.


Versenyeredmény

2020. február 3.

A Jane Haining Angol Nyelvi Emlékversenyen

Bán Adrienn (8.b) 2. helyezést,
Erdélyi Zorka Aisa (8.b) 7. helyezést ért el.


Versenyeredmény

2020. január

A Tiszán innen, Dunán túl népdalverseny kerületi fordulóján kisegyüttes kategóriában kiemelt arany minősítést szereztek, így tovább jutottak a fővárosi fordulóra:
Papp Krisztina, Péter Szonja és Zenobio Gréta 5.a


Versenyeredmény

2020. január 14.
 

Erdélyi-Ragányi Gréta 3.b osztályos tanuló a Hómenők kupa Eplényben megrendezett profi szlalom síversenyén 7. helyezést ért el, ezzel az országos összesítésben jelenleg a 6. helyen áll. Gratulálunk!


Versenyeredmény

2019. december 14.

Jackson Szófia (8.b.)
A Nemzetközi Winter Section UPDF 2019/Acro Dance versenyen (2019.12.14.)
Akrobatikus tánc, "A" kategóriában:
1. helyezést ért el formációban
2. helyezést ért el egyéniben és csapatban is, mint a Fitvilág SE versenyzője.


Kerületi szellemi olimpia

2019. december 10.

December 10-én rendezték meg a kerület általános iskoláinak szellemi olimpiáját az Erkel Ferenc Általános Iskolában. Csapatunk remekül szerepelt, végül - a labdarúgás nyelvével kifejezve - a 11-es párbajban maradt alul, és a második helyen végzett. Az első körben két iskola, a Derkovits Általános Iskola és a mi iskolánk tanulói töltötték ki 100%-osan a tesztet. Ezek után következtek a plusz kérdések, és végül a hatodik kérdés után dőlt csak el az aranyérem sorsa, sajnos nem a mi javunkra. Diákjaink így is nagyon szép teljesítménnyel végül ezüstérmet szereztek.
A csapat tagjai: Kertész Emma 7.a, Maurer Dominik 7.a, Ölbey Luca 8.a


Versenyeredmény

2019. november 28-29.

Yan Gaohaotong (Vivien) (4.a) az Országos Koncz János Hegedűverseny I. korcsoportjában I. helyezést ért el.


Versenyeredmény

2019. november 28-29.

Berkes Amanda az Országos Koncz János Hegedűverseny budapesti területi válogatóján (2019.10.16.) kiemelt arany és döntőjének (2019.11.28-29.) harmadik korcsoportjában második helyezést ért el.


Országos angol nyelvű vers- és prózamondó verseny

2019. november

2. hely Bodor Ivána 7. b
3. hely Füzi Lilla 8. b


Országos Német Tanulmányi Verseny

2019. november 22.

5. a
Paput Szíra 2. hely
Daragó Dénes 5. hely
Hajdu Bianka 8. hely

6. a
Gelencsér Blanka 4. hely
Tóth Jázmin 5. hely
Buti Izabella 6. hely

7. a
Kertész Emma 5. hely
Szőlősi Abigél 9. hely
Hicz Katalin 11.hely

8. a évfolyam
Ölbey Luca 7. hely
Sas Veronika 8. hely
Kalmanovits Dorka 13. hely


Őszi sport hír

2019. november

Steinbacher Gabriella 3.a osztályos tanuló a Mészöly Focisuli színeiben az U12-es korosztálynak rendezett "Őszi Tornán", melyet négy csapat részvételével rendeztek, "A legjobb mezőnyjátékos" díját kapta.


Kerületi angol szavalóverseny

2019. november 20.

Kerületi angol szavalóverseny

7. évfolyam

      1. hely Bodor Ivána 7. b

8. évfolyam

      1. hely Füzi Lilla 8. b
      2. hely Vígh Valentina 8. b
      3. hely Erdélyi Zorka 8. b


Versenyeredmény

2019. november 17.
   
   

Jackson Szófia 8.b. Országos MTMSZ Őszi Kupa Bajnokság

1. helyezés formációban – Fitness tánc kategóriában
2. helyezés csapatban – Fitness tánc kategóriában
3. helyezés egyéniben a Fitvilág SE versenyzőjeként, Akrobatikus show tánc kategóriában.


Versenyeredmény

2019. november 15.

Yan Gaohaotong 4. a osztályos tanuló
a Kodály Zoltán Nemzetközi Hegedűversenyen 1. helyezést és kiemelt arany fokozatú minősítést ért el a zsűri dicséretével.


Versenyeredmény

2019. november 10.
   

Jackson Szófia (8.b.) – 2019.11.10. Országos Ritmuscsapatok Őszi Bajnoksága

- 1. helyezést és külön díjat ért el formációban
- 2. helyezést ért el csapatban
- 4. helyezést ért el egyéniben a Fitvilág SE versenyzőjeként, akrobatikus tánc kategóriában
- Minden számban kvalifikálta magát a bécsi nemzetközi akrobatikus táncversenyre.


Versenyeredmény

2019. november

Kerületi zsinórlabda bajnokság 1. hely

Csapattagok:
4.a Lakatos Balázs, Rodriguez Zach, Papp Gergely Levente, Göbölyös Zalán, Al-Shargabi Dániel
4.b Bősz Eszter, Gálik Kata, Mátrai Gergő, Szigethy Katalin, Szigethy Zsuzsa


Versenyeredmény

2019. november 9-10.

Fehér Noémi 2. b osztályos tanuló az International Magic Cup ritmikus sportgimnasztika versenyen arany minősítést kapott.


Eredmények

2019. október

Füzi Lilla 8. b osztályos tanuló a kerületi angol műfordító versenyen 1. helyezést ért el.

Erdélyi Zorka 8. b osztályos tanuló B/2 nyelvvizsgát (British Council) tett.


Versenyeredmény

2019. október 25.

Bóna Valentin, Boros Zsombor, Zaborecz Gábor 4. b osztályos tanulók a Bolyai Matematika Csapatverseny Közép- Pesti Körzeti fordulójának 4. osztályos kategóriájában 4. helyezést értek el.


Versenyeredmény

2019. október 16.

Yan Gaohaotong 4. a osztályos tanuló az Országos Koncz János Hegedűverseny budapesti területi válogatóján arany minősítést kapott, és továbbjutott.


Kerületi zsinórlabda bajnokság

2019. október 16.

Iskolánk csapata I. helyezést ért el.

A csapat tagjai:

7.a: Kertész Emma
8.a: Nagy Regina, Ölbey Luca
8.b: Bán Adrienn, Dali Barbara, Fülöp Lili, Körmendi Janka, Leibinger Laura, Sipos Rebeka


Versenyeredmény

2019. október 12.

Domonkos Hima 8. b osztályos tanuló a Kovács Kata Zsófia Emlékversenyen (VI. Seishin Gála) Puberty Boy kategóriában 1. helyezést ért el.


Versenyeredmény

2019. október 12.

16. Ezerjó Kupa Nemzetközi Úszóverseny
Mór, 2019. október 12.

Rodriguez Zach Matthew 4. a osztályos tanuló
100 m mellúszás - 2. Helyezett
100 m hátúszás - 3. Helyezett
100 m pillangó - 3. Helyezett
200 m vegyes - 3. Helyezett


Versenyeredmény

2019. október

Kerületi kispályás focibajnokság 3-4. évfolyam 3. hely

A csapat tagjai:
Béky Ezra 3.b
Bérczy Róbert 3. b
Papp Gergely Levente 4. a
Al – Shargubi Dániel 4. a
Serbán Dávid Zoltán 4. a
Göbölyös Zalán 4. a


Kerületi Népmesemondó Verseny

2019. szeptember 30.

Vitvera Fanni 3. b 2. hely
Moharrer Shideh 3. a 3. hely
Dorrian Gergő 4. b 3. hely


Versenyeredmény

2019. szeptember 29.
 

A 2019. 09. 29-én lezajlott Ritmikus gimnasztika „Magyar Kupa” versenyen Fábián Panna
- egyéni összetett II. helyezést
- karika, kötél, buzogány és labda gyakorlatokkal II. helyezést ért el.


Versenyeredmény

2019. szeptember 21-22.

Füzi Lilla 8. b osztályos tanuló a
Nemzetközi Taekwon-do Bajnokságon (VIII. Mightyfist Taekwon-Do Eagles Cup) Monor, 2019. szeptember 21-22.
Cadet Girl Sparring -54 kg-ban 3. helyezést és
Cadet Girl Pattern 9-7 GUP 3. helyezést ért el.


Versenyeredmény

2019. szeptember 14.


2019. szept. 14. Oroszháza

Rodriguez Zach Matthew 4. a osztályos tanuló a Nagy Sándor Emlékversenyen a következő eredményeket érte el:
50m pillangó  3. hely
100m gyors   3. hely
100m hát       2. hely



Versenyeredmények 2018-2019-es tanév

II. Süni Kupa

2019. május 31. - június 2.

2019. május 31. és június 2. között a BLF KK szervezésében került megrendezésre a II. Süni Kupa 4. fordulója. A tornát a Honvéd-SzSE U11-es csapata előremutetó játékkal magabiztosan megnyerte. Ígéretes eredmények a szeptemberben indulú U12-es évad előtt.

A csoportmeccsek:
BLF Bolhák - Honvéd-SzSE 26:94
Honvéd-SzSE - Gödi Sasok 87:22
Honvéd-SzSE - Szentendrei KSE 77:31

Döntő:
BLF Kenguruk - Honvéd-SzSE 47:94

A csapat tagjai az iskolából:
- Bődi Gedeon
- Füzi Bernát
- Kathi Zádor
- Körmendi Soma
- Molnár Márk
- Szalay Kristóf


Versenyeredmény

2019. június 1-2.
 

Ritmikus gimnasztika
Fehér Noémi 1. b osztályos tanuló ritmikus gimnasztikában a Berczik Sára Emlékverseny Országos Bajnokságán egyéni összetettben 4. helyezést ért el.


Versenyeredmény

2019. május

Yan Gaohaotong 3.a
11. Beliczay Gyula Nemzetközi Hegedűverseny
Arany minősítés


Versenyeredmény

2019. május 25.

Domonkos Sona Nayana (8.b) és Domonkos Hima (7.b) (a Victory karate klub tagjai)
az IKOKU szövetség karate Európa kupáján aranyérmesek lettek.


Modern tánc világbajnokság

2019. május 22-25.

Jackson Szófia 7. b
17. IDF Word Championship-Pula, Horvátország Modern Tánc Sport világbajnokság
1. helyezés formációban a Fitvilág SE versenyzőjeként
Fotók megtekintése


Országos népdaléneklési verseny

2019. május

A „Tiszán innen, Dunán túl” országos népdaléneklési versenyen ezüst minősítést ért el:

Kalmanovits Dorka Sára 7. a
Paszternák Hanna 7. a
Sas Veronika Luca 7. a


Hon- és népismereti vetélkedő

2019. május 20.

A Hagyományok Háza által meghirdetett Forgószél országos Hon-és népismereti levelező tanulmányi vetélkedő döntőjén elért eredmények:

Gelencsér Blanka Sára 5. a 1. hely
Tóth Bence Bálint 5. a 2. hely
Csontos Mária Róza 5. a 3. hely
Udvardi Bálint 5. a 3. hely

A verseny a 2018/19-es tanévben öt fordulón keresztül zajlott anyaországi és határon túli magyar diákok részvételével. Három elődöntőből került a legmagasabb pontszámot elérő 120 diák a középdöntőbe, ahonnan 45 tanuló jutott a Budapesten megrendezett döntőbe, melyet a Budai Vigadóban, a Hagyományok Háza gyönyörűen felújított épületében tartottak. A döntőben három helyszínen három feladatlapot töltöttek ki a gyerekek, számot adva a tanév során megszerzett tudásukról a népi építészet témakörében. A 15 első helyezett jutalma egyhetes jutalomtáborozás, a második és harmadik helyezettek az oklevélen kívül szép ajándékokat kaptak.

Fotók megtekintése

Úszóverseny

2019. május 18-19.

XXIII. Óvodától az Olimpiáig Úszóverseny Dr. Rébeli-Szabó József Városi Sportuszoda 2019. 05. 18-19. Szentes

Rodriguez Zach Matthew 3.a

50m gyors 2. hely
50m hát 2. hely
100m hát 1. hely
200m gyors 1. hely


Kerületi matematika verseny

2019. május 15.

Kerületi alsó tagozatos matematika verseny eredményei:
- Kiss Barnabás (4.c) III. helyezett
- Xu Jianan (Roy) (3.a) I. helyezett


Versenyeredmény

2019. május

Jackson Szófia 7. b osztályos tanuló

  • a Ritmuscsapatok Bajnoki Elődöntőjén és Kvalifikációján a Zágrábi Világbajnokságra Show tánc kategóriában 1. helyezést ért el (2019. 04. 06.)
  • a Fitvilág SE versenyzőjeként aerobic fitness junior 1. formációban 1. helyezést ért el a WFF Fit Kids Világbajnokságon (2019. 05. 11.)
  • World Dance Championship Róma Juniors Group Acrodance 1. hely (2018. 10. 26.)

Körmendi Janka 7. b osztályos tanuló
  • a BEAC Újbuda KA „A” csapatával 1. helyezést ért el az Ostravában megrendezett nemzetközi kosárlabda tornán
  • a 2018/19-es bajnoki szezonban, mint a serdülő „A” csapat játékosa az Országos Bajnokság döntőjébe jutott


Házi matematika verseny

2019. május 2.

2. évfolyam:
I. Xi Hausang 2.a
II. Bődi Ábrahám 2.a
III. Akbukut M. Poyraz 2.a

3. évfolyam:
I. Yan Gaohaotong és Xu Jianan 3.a (megosztott 1. helyezés)
III. Lakatos Balázs 3.a

4. évfolyam:
I. Weisz Alíz 4.a és Kiss Barnabás 4.c (megosztott 1. helyezés)
III. Szabó Réka 4.a

A kerületi versenyre évfolyamonként az első két helyezett megy, melynek időpontja: május 15. 14.00.


XXIV. Országos Szorobánbajnokság

2019. április 26.

Eredmények:
4. helyezett: Paszternák Hanna 7.a
7. helyezett: Bődi Ábrahám 2.a
7. helyezett: Bődi Gedeon 4.a


Kosárlabda

2019. április 17-24.
   

A tavaszi szünetben a kosarasokkal nemzetközi tornán vettünk részt. Az olaszországi Riminiben rendezett XIII. Claudio Papini emléktornán 2006-os születésű csapatunk igen erős mezőnyben 11. helyezést ért el, 2007-es csapatunk egy hajszállal csúszott le az 5. helyről, így 6. helyen zártak, 2008-asaink pedig meggyőző szerepléssel bronz érmet szereztek.

A csapat tagjai az iskolából:

2006:
Nagy Bence

2007:
Fülöp Szabolcs
Hoffmann Dániel
Nagy Kristóf
Ruga Lénárd

2008:
Bődi Gedeon
Kathi Zádor
Körmendi Soma


Iskolai mesemondó verseny

2019. április 15.

Iskolai mesemondó verseny eredményei

1. évfolyam
1. hely Szemző Eszter 1. b
2. hely Kovács Blanka 1. b
3. hely Itjibi-Nyengue Catherine-Esther 1. b

2. évfolyam
1. hely Moharrer Shideh 2. a
2. hely Reketes Nóra 2. a
3. hely Kőnigsegg Emília 2. a
3. hely Gecser Lídia 3. b

3. évfolyam
1. hely Sipos-Csőgör Anna 3. a
2. hely Yan Gaohaotong 3. a
3. hely Koroknai Lelle 3. a


4. évfolyam
1. hely Rácz Boglár Hanka 4. b
2. hely Vailati Valentina 4. c
3. hely Babic Franka 4. c


Mozaik Országos Tanulmányi Verseny

2019. április 13.

Szabó Réka Zselyke 4. a osztályos tanuló
- általános műveltség
- irodalom
- német kezdő
tantárgyakból a döntőbe jutott.


Versenyeredmény

2019. április

Fábián Panna 4. b
Az iskolai helyesíró versenyen 1. helyezést ért el.


Kerületi mezei futóverseny

2019. április 11.

Eredmények:

3/b
Dobroszláv Kristóf 4. hely
Tóth-Lukács Levente 4. hely
Bóna Valentin 6. hely
Szigethy Zsuzsanna 7. hely
Vailati Margherita 9. hely
Útjuk Jázmin 11. hely
Perge Hanga 12. hely
Mátrai Gergő 14. hely
Dorian Gergő 17. hely
Kassai Kevin 18. hely

3/a
Kecskés- Kazi Konrád 11. hely
Serbán Dávid 12. hely


Kerületi Mezei Futóverseny

2019. április 9.

2019. 04. 09. Kerületi mezei futóverseny

Eredmények:
Mészáros Huba 7. a aranyérem IV. korcsoport
Puszti Zsófia 8. a ezüstérem IV. korcsoport
Hitz Katalin 6. a bronzérem III. korcsoport

Helyezések:
Gyöngyösi Viola 8. a IV. hely
Győre Botond 8. b 7. hely
Maurer Dominik 6. a IV. hely
Gaál Csaba 6. a V. hely
Gyöngyösi Márton 6. a VI. hely
Bóna Alexander 6. c 7. hely
Steinbacher Julianna 6. a 9. hely


Versenyeredmény

2019. április 6.

Jackson Szófia (7.b.) Ritmuscsapatok Országos Modern Táncok VB kvalifikációján-Show tánc kategóriában: Egyéni 1. helyezést ért el a Fitvilág SE versenyzőjeként. (2019.04.06. Soroksár)

Formációval többszörös 1. helyezés:

  • NTMFSZ Magyar Bajnokság IDF Világbajnoksági kvalifikációja Free Show kategóriában
  • MTMSz-Tavaszi Kupa Fitness Dance Acro Show-ban
  • IBFF FIT KIDS VB kvalifikáció


Földrajz-Földtan Verseny

2019. április

Gaál Zsolt 8. a osztályos tanuló a Magyar Természettudományi Társulat által rendezett
XXVII. Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz-Földtan Verseny budapesti fordulóján 5. helyezést ért el.


Országos angol nyelvű történelem verseny

2019. április

A Városligeti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola országos angol nyelvű történelem versenyének döntőjében a 7. b osztály csapata 5. helyezést ért el.
A csapat tagjai:

Akbulut Duru
Sípos Rebeka
Vígh Valentina


Versenyeredmény

2019. április

Diákolimpia

Maurer Dominik 6. a osztályos tanuló III/3. fiú korcsoportos diákolimpia országos döntőjében evezős ergométer sportágban 3. helyezést ért el.

Szögi Marcell 8. a osztályos tanuló az Országos Sulivívó Diákolimpián „B” kategória IV. korcsoport férfi párbajtőr kategóriában 3. helyezést ért el.


Diákolimpia

2019. március 30.

A hétvégén megrendezett vívó diákolimpián iskolánk tanulói nagyon szép eredményt értek el.


Lány kard III. korcsoport „B” kategória
1. hely Gömöri Gréta 6/b
6. hely Steinbacher Julianna 6/a
9. hely Guan Hao 6/b


Fiú tőr III. korcsoport „B” kategória
3. hely Lakatos Balázs


Női kard csapat III. korcsoport „A” kategória
2. helyezett az iskola csapata ( Guan Hao, Steinbacher Julianna, Gömöri Gréta)


Versenyeredmények

2019. március 28-29.

Szorobán kyú szintmérő (2019. 03. 28.) verseny eredményei:

Bődi Gedeon teljesítette a 7-es szintet.

Területi Szorobánverseny (2019. 03.29.)
- Königsegg-Rottenfels Emília 2.a: VIII. helyezés
- Bődi Ábrahám 2.a: IV. helyezés
- Bődi Gedeon 4.a: IV. helyezés
- Paszternák Hanna 7.a: III. helyezés

Az országos döntőbe jutott: Bődi Ábrahám, Bődi Gedeon, Paszternák Hanna


Történelem csapatverseny

2019. március 27.

2019. március 27-én, szerdán került sor az idei történelem csapatverseny megrendezésére iskolánkban.
Ebben a tanévben egy választott történelmi személyiség, tudós portréját kellett a versenyzőknek bemutatniuk. 3-4 fős csapatok jelentkezhettek január végéig a feladatra.
A versenyt a kerület iskoláiban is meghirdettük, a Bajza utcai iskolából érkezett több csapat is.
17 csapat versenyzett, két kategóriában: külön az 5-6.-osok és a 7-8-osok.
Nagyon sok szép, tartalmas, ötletes bemutatót láttunk; a kezdeti izgalmak leküzdése után egyre bátrabban szólaltak meg az ismertetők.
A Terézvárosi Tudástér Alapítvány jóvoltából egy kis uzsonnát fogyaszthattak a gyerekek, amíg a zsűri döntésére vártak.
Minden versenyző kapott emléklapot és egy kis édességet az eredményhirdetés után, a helyezett csapatok pedig május végén egy közös kiránduláson vehetnek részt, szintén az Alapítvány jóvoltából.

Eredmények:

5-6. évfolyam:

Goldson-Njári Anasztázia, Havas-Kállay Anna, Markó Katalin1. helyezett
Gaál Csaba, Gyöngyösi Márton, Pyber László2. helyezett
Hitz Katalin, Steinbacher Julianna, Szabó Dóra3. helyezett

László Aurél, Lukács Milán, Mihucz MarcelA zsűri különdíja

7-8. évfolyam:

Gyöngyösi Viola, Kertész Borbála, Szögi Marcell1. helyezett
Balogh Fanni, Somlói Aurélia, Kemény Hauke2. helyezett
Akbulut Duru, Sipos Rebeka, Vígh Valentina3. helyezett

Kerületi helyesíró verseny

2019. március 27.
   

Kerületi helyesíró verseny eredményei:

4. évfolyam
Daragó Dénes 4.a. 1. helyezett

3. évfolyam
Boros Zsombor 3.b   2. helyezett
Zaborecz Gábor 3.b  3. helyezett


Kerületi rajzverseny

2019. március 25-26.

A kerületi rajzverseny a hagyományoknak megfelelően az "Eötvös 10" szervezésében került megrendezésre 2019. március 25- 26-án. A versenyre mindenki egy színes munkával nevezhetett, melynek témája az "Ember és természet" volt. A helyszínen egy grafikát kellett készíteni a diákoknak. A díjazott munkákból 2019. április 11-én 15.00-kor nyílik kiállítás az Eötvös10 aulájában.

Kerületi Rajzverseny 2019. - Díjazottjai

1. évfolyam
I. helyezett
Horváth Eleonóra 1. b
III. helyezett
Daragó Mihály 1. a

2. évfolyam
Különdíj Színes képért:
Mészáros Nóra 2. b

4. évfolyam
Különdíj színes képért:
Rácz Boglár Hanka 4. b

5. évfolyam
Különdíj FF rajzért:
Kacherla Dániel 5. a

6. évfolyam
III. helyezett
Steinbacher Júlianna 6. a

7. évfolyam
I. helyezett
Ölbey Luca 7.a
III. helyezett
Akbulut Duru 7. b

8. évfolyam
I. helyezett
Kertész Borbála 8. a
II. helyezett
Kemény Hauke 8. a

A zsűri tagjai voltak:
- Bálind István festőművész
- Lévay Jenő Munkácsy-díjas képzőművész
- Szilágyi János grafikus, festőművész

Fotók megtekintése


Kerületi angol nyelvi szavalóverseny

2019. március 25.

Kerületi angol nyelvi szavalóverseny

3. osztály

1. hely Dobroszláv Kristóf 3. b
2. hely Gálik Kata 3. b
3. hely Vailati Margherita 3. b

4. osztály

1. hely Sha Jingyuan
2. hely Hadházi-Borsos Zsigmond


Versenyeredmény

2019. március 24.

Fehér Noémi 1. b osztályos tanuló a Budapesti Regionális Berczik Sára Emlékversenyen Gyermek 1 korcsoportban Arany minősítést szerzett.


Iskolai helyesíró verseny

2019. március 20.

Iskolai helyesíró verseny

3. évfolyam

1. hely Zaborecz Gábor 3. b
2. hely Boros Zsombor 3.b
3. hely Koroknai Lelle 3. a

4.évfolyam

1. hely Fábián Panna 4. b
2. hely Daragó Dénes 4. a
3. hely Weisz Alíz 4. a

Gratulálunk a helyezetteknek! Mindkét évfolyamból az első két helyezett jutott tovább a kerületi versenyre.


Angol kerületi szavalóverseny

2019. március 20.

Angol kerületi szavalóverseny

5. osztályosok
1. hely Ádám András 5.b
3. hely Ádám János 5.b

6. osztályosok
1. hely Pásztor Panna 6.c
3. hely Bodor Ivána 6.b


Versenyeredmény

2019. március

Domonkos Hima 7. b osztályos tanuló Kyokushin Karate Serdülő Férfi 60 kg-os Korcsoportos Diákolimpia 2018/19. Tanév Országos Elődöntőjében 2. helyezést ért el.


Versenyeredmény

2019. március

Gaál Zsolt 8. a osztályos tanulónk a VI. Kerületi Informatika Alkalmazói Versenyen Szövegszerkesztés 7-8. osztályosok kategóriájában 1. helyezett lett.


Hatodik Gyermek (U12) forduló eredmények

2019. március

Kosárlabda
Hatodik Gyermek (U12) forduló eredményei:

A csapat, melynek néhány tagja iskolánk diákja, két győzelmet aratott!

Vasas U11 - Honvéd-SzSE 48-61
Honvéd-SzSE - BLF Kenguruk 52-42

A csapat tagjai az iskolából:
Hoffmann Dániel
Nagy Kristóf
Ruga Lénárd
Körmendi Soma


Versenyeredmény

2019. március 5.
 

Péter Szonja 4. b a Zrínyi Ilona Matematikaverseny Budapest I. körzeti fordulóján a 4. osztályosok között V. helyezést ért el.


Vers- és prózamondó verseny

2019. március

A kerületi felsős vers- és prózamondó versenyen iskolánk diákjai nagyon szép eredményeket értek el:

Steinbacher Julianna 5-6. osztályos vers kategóriában 2. helyezett,
Szabó Dóra próza 5-6. osztályos próza kategóriában 2. helyezett,

Kertész Borbála 7-8. osztályos vers kategóriában 2. helyezett,
Bán Adrienn 7-8. osztályos próza kategóriában 1. helyezett lett, és továbbjutott a fővárosi versenyre.

Gratulálunk nekik!


Versenyeredmény

2019. március 2-3.

ITF Taekwon-do Gyermek, Serdülő, Ifjúsági, Felnőtt egyéni és csapat Magyar Bajnokságban
Füzi Lilla 7. b osztályos tanuló
Serdülő lány küzdelem versenyszámban 3. és
Serdülő lány formagyakorlat versenyszámban 3. helyezést ért el.


Biológia verseny

2019. február 27.

2019. 02. 27. Herman Ottó kerületi biológia verseny

1. hely Gaál Zsolt 8. a
2. hely Tóth Luca Sára 8. b
3. hely Ölbey Luca 7. a


Vers- és prózamondó iskolai verseny

2019. február 27.

2019. 02. 27. Vers- és prózamondó iskolai verseny

5-6. évfolyam
vers kategória 1. hely Steinbacher Julianna 6.a

7-8. évfolyam
vers kategória 1. hely Kertész Borbála 8.a
próza kategória 1. hely Bán Adrienn 7.b

Mindegyikük továbbjutott a kerületi versenyre. Gratulálunk!


Szavalóverseny

2019. február 25.
 

Kerületi szavalóverseny 2019. 02. 25.

2. évfolyam: Lochmann Léna II. hely
4. évfolyam: Solomon Márta I. hely


Versenyeredmény

2019. február 23.
 

Jackson Szófia (7.b.) – NTMFSZ (Nemzetközi Táncszövetség Magyarországi Fiókszervezete) Országos Kupán, 1. helyezést ért el tánc formációban a Fitvilág SE versenyzőjeként.


Énekverseny

2019. február 23.

2019. február 23-án Kalamanovits Dorka Sára, Sas Veronika Luca és Paszternák Hanna kiemelt arany minősítést szereztek a Tiszán innen, Dunán túl népdaléneklési verseny fővárosi fordulóján kisegyüttes kategóriában, így tovább jutottak az országos döntőbe.


Versenyeredmény

2019. február

Teleki Pál Kárpát-medencei Földrajz–Földtan Verseny kerületi forduló

7. osztály:
I. Erdélyi Zorka
II. Ölbey Luca

8. osztály:
I. Gaál Zsolt
II. Puszti Zsófia Réka


Kerületi zsinórlabda bajnokság

2019. február 19.

Kerületi zsinórlabda bajnokság
5-6. évfolyamos lányok csapata 2. helyezést ért el.

A csapat tagjai:
6.a
Gergely Anna
Kertész Emma
Nagy Laura
Steinbacher Julianna
Wang Yiayi

6.c
Flóris Benita
Rózsa Csenge
Madarassy Isabel


Matematika verseny

2019. február 15.
 

2018. 02. 15.
Zrínyi Ilona Matematika Verseny
Pyber László 6. a 3. hely
Gyöngyösi Márton 6. a 4. hely
Bóna Alexander 6.c 8. hely

Ők hárman a hatodik évfolyamosok között 1. helyezést értek el.


Kazinczy Ferenc Szép Magyar Beszéd verseny

2019. február 14.

A Kazinczy Ferenc Szép Magyar Beszéd verseny kerületi fordulóján
Árki Zita (5. a) 2. helyezést,
Paszternák Hanna (7.a) szintén 2. helyezést ért el.


Nyelvész verseny iskolai forduló

2019. február 8.

Dobroszláv Kristóf 3. b osztályos tanuló jutott tovább a megyei fordulóba.


Kosárlabda - Kenguru forduló

2019. február
 

SZSE Teri - Kéksárga Gepárdok 59-37
Zsíros Akadémia Kőbánya/B - SZSE Teri 30-50

BEAC Kisvizslák - Budapesti Honvéd Falcons 29-40
Budapesti Honvéd Falcons - Csata Pónik 56-13

Az SZSE Teri csapat tagjai az iskolából:

  • Szigethy Katalin
  • Gál László
  • Hoffmann Natasha
  • Vajger Villő
  • Mátrai Gergő

A Honvéd Falcons csapat tagjai az iskolából:

  • Szalay Kristóf
  • Bődi Gedeon
  • Nagy Borostyán
  • Kathi Zádor
  • Molnár Márk

Versenyeredmény

2019. február

A kerületi teremfoci bajnokság 1-es korcsoportjában 2. helyezést ért el csapatunk.

A csapat tagjai:

1/a
Daragó Misi
Tóth Mátyás
Weisz Máté Antal Csanád
Bán András

1/b
Mátrai Bence
Orosz -Katz Martin
Tarnavölgyi Levente
Hachemi Ziyan
Mansur-Kóbori Nikolas


Rock and Show

2019. január

Zaborecz Fanni 5.b
Rock and Show – Arany helyezés, start B kategória csapatban.


Tiszán innen, Dunán túl énekverseny

2019. január

A Tiszán innen, Dunán túl énekverseny kerületi fordulóján
Kalmanovics Dorka Sára
Sas Veronika Luca
Paszternák Hanna 7.a. osztályos tanulók kiemelt arany minősítést kaptak, így részt vehetnek a fővárosi fordulón is.


Sakk diákolimpia eredmények

2019. január 30.

2019. január 30-án délután rendezték meg az Eötvös10 Közösségi és Kulturális Színtérben a kerületi sakk diákolimpiát 4 korcsoportban a Terézvárosi Önkormányzat anyagi és erkölcsi támogatásával, a Sirály Életmód SE szervezésében.
Tanulóink az alábbi eredményeket érték el:

Fiú I. korcsoport
- 6. hely Bődi Ábrahám Salamon

Fiú II. korcsoport

- 1. hely Deniz Koyoncu - bejutott a budapesti döntőbe.
- 5. hely Bődi Ignác Gedeon

Fiú III. korcsoport
- 3. hely Tóth Bencze Bálint

Lány I. korcsoport
- 8. hely Szeli Ada Bonita
- 9. hely Gecser Lídia Sára

Lány II. korcsoport
- 2. hely Szeli Fanni Viktória - bejutott a budapesti selejtezőbe


Versenyeredmény

2019. január 30.

Kerületi kosárlabda-bajnokság IV. korcsoport
8. a 1. hely

A csapat tagjai:

Baranyi Dominik
Gyöngyösi Viola
Kertész Borbála
Mizda-Pillinger János
Nagy Marcell
Zsigmond Zalán


Iskolai Kazinczy-verseny

2019. január 29.

Versenyeredmény - Iskolai Kazinczy-verseny (Szép Magyar Beszéd) 2018. 01. 29.
Helyezések:

5-6. évfolyam 1. hely Árki Zita 5. a
7-8. évfolyam 1. hely Paszternák Hanna 7. a

Mindkét tanuló képviseli iskolánkat a február 14-ei kerületi versenyen.


Versenyeredmény

2019. január 26-27.

Rodriguez Zach Mathew 3. a

VIII ARANYHOMOK KUPA ÚSZÓVERSENY
BÁCSVÍZ KVSC Kecskemét 2019.01.26-27

100m hátúszás 2. hely
50m hátúszás 3. hely

XXIV. Testvérvárosok Kupa
Nemzetközi Úszóverseny
Miskolc 2018.11.24-25.
2. hely 50 m hátúszás


Újévi U12 Felkészülési Torna

2019. január 12-13.

Január 12-13-án kosárlabdázó diákjaink Újévi U12 Felkészülési Tornán vettek részt, ahol 1 győzelemmel és 2 vereséggel zártak, és nagyon hasznos volt számukra a megmérettetés a további mérkőzések szempontjából.

A csapat tagjai iskolánkból:
Fülöp Szabolcs 6.b
Hoffmann Dániel 5.a
Körmendi Soma 4.b
Nagy Kristóf Levente 5.b
Ruga Lénárd 6.c

Az U 11-esek mezőnyében 2 csapatban is szerepeltek diákjaink.
Az SzSE Teri csapatának tagjaiként egy győzelmet arattak:
Domokos Olga 4.a
Hoffmann Natasha 3.b
Mátrai Gergő 3.b
Vajger Villő 4.b
Szigethy Katalin 3.b

A Budapesti Honvéd Falcons tagjaiként két győzelmet arattak:
Bóna Valentin 3.b
Nagy Borostyán 2.b
Bődi Gedeon 4.a
Molnár Márk 5.b
Szalay Kristóf 4.b


Matematika verseny

2019. január

Gaál Zsolt 8. a osztályos tanuló a Szent László Gimnázium matematika versenyén 6. helyezést ért el.


Kossuth esszépályázat

2018. december

A Kossuth Szövetség által kiírt „Trombita harsog, dob pereg...” című országos esszépályázatra a 4.a osztályból négyen adtak be pályamunkát. Közel 150 tanuló jelentkezett az ország minden tájáról, főleg középiskolákból. 3 tagú szakmai zsűri értékelte a reformkor nagyjairól, eseményeiről készült dolgozatokat. Domokos Olga Júlia arról írt, hogyan ünnepeljük március 15-ét, hogyan emlékezünk a hősökre napjainkban. Hajdu Bianka Wesselényiről, az árvízi hajósról, Daragó Dénes Tamás Erkel Ferencről írt. Péntek Csaba Nikolas témája „a nemzetiségek helyzete a szabadságharc idején” volt. Olga és Nikolas ezüst oklevelet és egy szép könyvet kapott. A díjkiosztó ünnepségre a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárában került sor, ahol előadást hallgattunk meg a 200 éve született Görgei gyermekkoráról. A rendezvényre mindig meghívják a leszármazottakat. Ez alkalommal a 97 éves Görgei Endre, Semmelweis Ferenc, valamint a Kossuth és a Deák család tagjai képviselték a reformkori (h)ősöket. Olgának külön feladat is jutott. Öt kérték fel, hogy a vendégeknek és felkészítő tanároknak átadjon egy-egy szál virágot. Egy 9 éves gyermek életében nagy pillanat az Akadémián díjazottként megjelenni. A rendezvény előtt a gyönyörű díszterembe is benézhettünk, ahol neves tudományos konferenciák kerülnek megrendezésre.Köszönjük a szervezőknek a színvonalas rendezvényt!
Fotók megtekintése


Szellemi Olimpia

2018. december 12.

Szellemi Olimpia
Kerületi verseny /2018.-12.-12/
II. Hely
Gyöngyösi Viola 8.a
Kertész Borbála 8.a
Puszti Zsófia 8.a
Gaál Zsolt 8.a


Mikulás Kupa

2018. december 8.
 

Mikulás Kupa 2018.12.08
Százhalombatta
Zach Mathew Rodriguez 3.a osztályos tanulónk a következő eredményeket érte el:

50m gyosúszás
1 hely 0.34,88

50m hátúszás
1 hely 0.41,61

50m pillangóúszás
1 hely 0.41,00


Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

2018. december

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny körzeti forduló eredményei

3.b 9. hely

  • Shatz Gréta
  • Zaborecz Gábor
  • Szigethy Katalin
  • Szigethy Zsuzsi

7.a 10. hely

  • Nagy Regina
  • Paszternák Hanna
  • Szabó Zsófia
  • Tóth Nóra Katalin

7.b 7. hely

  • Bán Adrienn
  • Dali Barbara
  • Füzi Lilla
  • Körmendi Janka

8.a 10. hely

  • Balogh Fanni
  • Gyöngyösi Viola
  • Puszti Zsófia
  • Gaál Zsolt

Versenyeredmények

2018. december

Kerületi zsinórlabda-bajnokság 2. hely

A csapat tagjai:
3. a
Al-Shargabi Daniel Hisham
Göbölyös Zalán
Lakatos Balázs
Papp Gergely Levente
Rodriguez Dayumat Zach Mathew

3.b
Bóna Valentin
Gálik Kata Eszter
Szigethy Katalin
Szigethy Zsuzsanna


Mikulás kupa

2018. december 4.

Első és másodikos diákjaink részt vettek a kerületi Mikulás kupán.
A csapat tagjai:
1/a
Boros Borbála
Antal Csanád
Tóth Mátyás
Weisz Máté
Daragó Mihály Péter
Bán András

2/a
Steinbacher Gabriella
Jyng Kexin
Bődi Ábrahám
Akbulut Mustafa Poyraz
Német Domonkos
Rockenbauer Márton Zoltán

Fotók megtekintése

Versenyeredmények

2018. november
 

Jackson Szófia 7.b versenyeredményei

1. Ritmuscsapatok Országos Őszi bajnoksága (2018. nov. 11. és nov 24.)

  • Látvány tánc kategóriában: egyéni 2. helyezett és országos bajnok
  • Akrobatikus tánc csapattal, modern tánc formációval is 2. helyezett

2. Modern Tánccsoportok Magyarországi Szövetsége (MTMSZ) Országos Őszi Kupa (2018. nov. 17-18.)

  • Fitness Dance csapat és modern tánc formációban is 2. helyezett
  • Látvány tánc kategória: egyéni 3. helyezett


Kosárlabda


 

Országos U11-es bajnokság budapesti régiójának eredményei:
SzSE Teri - Budai Aranysakálok 48-30
Római Kaszások - SzSE Teri 23-49

Büszkék lehetnek magukra a diákokok (SzSE Teri), jó játékkal, két győzelemmel zárták a fordulót.


Nemzetközi Úszóverseny Miskolc

2018. november 24-25.

XXIV. Testvérvárosok Kupa
Nemzetközi Úszóverseny
Rodriguez Zach Mathew 3a - 2. hely 50m hátúszás


Simonyi Helyesírási Verseny

2018. november. 21.

Kerületi forduló 2018. 11. 21.

5. évfolyam 1. helyezett Zaborecz Fanni 5.b
6. évfolyam 4. helyezett Vincze Hanna 6.b
7. évfolyam 1. helyezett Sas Veronika 7.a
8. évfolyam 1. helyezett Gaál Zsolt 8.a

Az első helyezettek a fővárosi fordulóba jutottak.


Kodály Zoltán Nemzetközi Hegedűverseny

2018. november. 16.

Yan Gaohaotong 3.a
A Kodály Zoltán Nemzetközi Hegedűversenyen
I. helyezést
és
Kiemelt arany fokozatú minősítést kapott
a zsűri dicséretével.


Kosárlabda eredmények



U12-es második forduló eredményei:
MAFC Gabányi - Honvéd-SzSE 85-35
Honvéd-SzSE - BLF 61-35
Ezzel az eredménnyel diákjaink a budapesti régió 'B' csoportjában vannak.


Versenyeredmények

2018. november

Kerületi angol szavalóverseny 2018. november 14.
1. hely Bán Adrienn 7.b
3. hely Füzi Lilla 7.b
3. hely Lytvyienko Ielyzaveta 8.b

Országos Német Verseny 2018. november 16.
3. hely Buti Izabella 5.a
6. hely Végh Anna Sára 5.a
6. hely Danó Dániel 7.a
6. hely Bóka Bernát 8.a

Kerületi Zsinórlabda-verseny 2018. november 19.
IV. korcsoport lányok
I.HELY
1. Gyöngyösi Viola 8.a
2. Dzsubák Eszter 8.a
3. Puszti Zsófi 8.a
4. Dali Barbara 7.b
5. Fülöp Lili 7.b
6. Körmendi Janka 7.b
7. Sipos Rebeka 7.b


Kerületi floorball bajnokság



Kerületi floorball bajnokság
III.korosztály fiúk
2. hely
A csapat tagjai:

  • Ogleznyev Anton 5.a
  • Bogdán Norbert Zsombor 5.a
  • Bóna Alexander 6.c
  • Nagy Bence 6.c
  • Tóth Lukács Botond 6.c

Kerületi Szépolvasó Verseny

2018. november 14.

A Kerületi Szépolvasó Versenyen Koroknai Lelle 3.a osztályos tanuló 2. helyezést ért el.


Országos Vers-és Prózamondó Verseny

2018. november

Országos Vers-és Prózamondó Verseny a Kapocs Magyar-Angol Két Tannyelvű Általános Iskolában
1. hely Hadházi-Borsos Zsigmond 4.b
3. hely Sha Jingyuan 4.b
Különdíj Bán Adrienn 7.b


Versenyeredmény

2018. november 10.

2018. november 10.
Fábián Panna 4. b osztályos tanuló a Magyar Kupa együttes kéziszer csapatversenyen I. osztályos serdülő kategóriában az MTK labdacsapatában I. helyezést ért el,
és november 17-én Országos Bajnok lett az együttes kéziszer csapat
I. oszt. serdülő kategóriában.


Versenyeredmények


- 2018. 11. 10. Domonkos Hima 7. b osztályos tanuló az V. HINOMOTO-IBK KUPA Nemzetközi Nyílt Kyokushin Karate verseny serdülő fiú KUMITE – 60 kg kategóriában 1. helyezést ért el.

- 2018. 11. 08. Iskolai szépolvasó verseny:

2. évfolyam
1. hely Kőnigsegg Emília 2.a
2. hely Vitvera Fanni 2.b
3. hely Császár Zalán 2.a

3. évfolyam
1. hely Koroknai Lelle 3.a
2. hely Mátrai Gergő 3.b
3. hely Schatz Gréta Zoé 3.b

4. évfolyam
1. hely Rácz Boglárka 4.b
2. hely Názer Panni 4.b
3. hely Solomon Márta 4.c

- 2018. 10. 18. Leibinger Laura 7.b osztályos tanuló a kerületi angol műfordító versenyen 2. helyezést ért el.


Hegedűverseny


   

Duru Önhon 6.a osztályos tanuló hegedűversenyeken elért eredményei:

- II. Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűverseny 1. hely (2018. 07. 28.)
- 3. Danubia Talents Nemzetközi Zenei Verseny 1. hely (2018. október 22-26.)
- 5. Országos Zathureczky Hegedűverseny 2. hely (2018. 11. 4.)


Országos Kenguru (U11) Kupa


Országos Kenguru (U11) Kupa első fordulójának eredményei:

SzSE Teri - KKS Titánok 2:0
Malév Pandák - SzSE Teri 46:22


Az SzSE Teri csapat tagjai az iskolából:

  • Domokos Olga 4.a
  • Madarassy Aaron Attila 4.b
  • Mátrai Gergő 3.b
  • Szigethy Katalin 3.b
  • Vajger Villő Alíz 4.b

Budapesti Honvéd Falcons - Óbudai Kaszások 46:19
MAFC - Budapesti Hovéd Falcons 9:45


A Budapesti Honvéd Falcons tagjai az iskolából:

  • Bődi Gedeon 4.a
  • Kathi Zádor 4.a
  • Molnár Márk Miklós 5.b
  • Nagy Borostyán Júlianna 2.b
  • Szalay Kristóf 4.b


Rómában megrendezett tánc világbajnokság

2018. október 26-27.

Jackson Szófia (7.b.) a Rómában megrendezett tánc világbajnokságon 1. helyezést ért el csapatban a Fitvilág SE versenyzőjeként.

Fotók megtekintése


Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupa

2018. október 13-14.

Rodriguez Dayumat Zach Mathew 3.a osztályos tanulónk
2018. 10. 13-án Hódmezővásárhelyen a III. Nemzetközi Rövidpályás Hód Kupán a következő eredményeket érte el:
50m férfi pillangóúszás
3 hely 0:39,44

50m férfi hátúszás
2 hely 0:40,96

100 férfi vegyesúszás
3 hely 1:26,43

100m fèrfi hátúszás
1 hely 1:26,61


Magyar Kupa verseny

2018. október 6.

Fábián Panna 4. b osztályos tanuló a 2018. október 6-án lezajlott Magyar Kupa versenyen I. oszt. serdülő kategóriában magyar bajnok lett.

Egyéni összetett 1. hely (kötél, karika, buzogány, labda gyakorlatok)
Egyéni csapat eredmény MTK 1. hely

Szerenkénti eredmény:
- kötél, karika 2. hely
- labda 3. hely
- buzogány 1. hely

Fotók megtekintése


Kerületi foci-bajnokság

2018. október 11.

Kerületi foci-bajnokság /2018-10-11/
IV. korcsoport
II. hely

  • Baranyi Dominik 8.a
  • Zsigmond Zalán 8.a
  • Nagy Marcell 8.a
  • Ogleznyev Pavel 8.a
  • Mészáros Huba 7.a
  • Mohamed Zeyad Ahmed Abdelaziz Hussein 8.b

Baranyi Dominik lett a bajnokság legjobb kapusa.


Kosárlabda



Kosárlabda - Országos Gyermek (U12) Kupa első fordulója
Budapesti régió "C" csoport:
Zuglói Sasok - Honvéd-SZSE 36-74
Honvéd-SZSE - Budapest Blazers 76-26
A csapat kettős győzelme következtében sikerült Budapest legjobb hat csapata közé kerülni!


Hegedűverseny


A Második Fehér Ilona Nemzetközi Hegedűversenyen
Berkes Amanda 7.a osztályos tanuló Különdíjat kapott.
A díjat az Ádám Jenő Zeneiskola Alapítványa ajánlotta fel részére.


Kosárlabda

2018. szeptember 29.


Szeptember 29-én a BLF Kosárlabda Klub felkészülési tornát rendezett U12-es csapatoknak, melyen a Honvéd-SzSE csapata 3. helyezést ért el.
A csapat tagjai az iskolából:

  • Fülöp Szabolcs
  • Ruga Lénárd
  • Nagy Kristóf
  • Hoffmann Dániel
  • Körmendi Soma

Kerületi atlétika verseny Margit-sziget

2018. szeptember 28.


Kerületi atlétika verseny / 2018-09-28 / Margit-sziget
I.hely

  • Puszti Zsófia 8.a
  • Kertész Borbála 8.a
  • Gyöngyösi Viola 8.a
  • Nagy Marcell 8.a
  • Baranyi Dominik 8.a
  • Flóris Benita 6.c
  • Rózsa Csenge 6.c
  • Bóna Alexander 6.c
  • Sátori Kázmér 6.c

U12 Óbuda Kupa 2018 - kosárlabda

2018. szeptember 8.

A Honvéd – SzSE csapata a 4. helyen végzett.
Iskolánk diákjai közül a csapat tagjai Hoffmann Dániel, Ruga Lénárd, Kathi Zádor, Fülöp Szabolcs, Nagy Kristóf, Körmendi Soma.



Versenyeredmények 2017-2018-es tanév

Versenyeredmények

Ritmuscsapatok Modern Táncok Országos Bajnoksága és Kvalifikáció a Világbajnokságra 2018. június 3.
Jackson Szófia 6.b eredményei:
I. helyezést és külön díjat ért el formációban
I. helyezést ért el trióban
II. helyezést ért el csapatban
III. helyezést ért el egyéniben Fitvilág SE versenyzőjeként, Dance Show kategóriában.
Mind a 4 gyakorlattal kijutott az októberi, római világbajnokságra.


Forgószél országos hon-és népismereti levelező tanulmányi vetélkedő 2018. május 28.
II. hely: Szabó Dóra 5.a
Tarazi Sophie - döntőbe jutott
Li Mu Xiu - középdöntőbe jutott


Kerületi matematika verseny 2018. május 9.

I. hely: Gulyás Bendegúz 3.b


IX. Országos Rácz Aladár Cimbalomverseny 2018. február 28.
Kamarazene kategória
III. hely: Szabó Rozina, Nagy Regina 6.a


Talents for Europe nemzetközi vonósverseny
V. hely: Berkes Amanda 6.a


Versenyeredmények

Ritmikus Gimnasztika Országos Bajnokság

Fábián Panna 3.b eredményei:
I. oszt. serdülő kategória, egyéni összetett: II. hely (szabad, kötél, labda, karika gyakorlatok)
Csapat eredmény: MTK I. hely


Kerületi kosárlabda-bajnokság 2018. május 14.

5-6. évfolyam
I.hely: Nagy Bence 5.c, Németh Kahn Miriam 5.c, Ruga Lénárd 5.c, Körmendi Janka 6.b, Fülöp Szabolcs 5.b, Bóna Alexander 5.c


BVSC Kupa (úszás) 2018. május 5-6.

Bősz Anna 5.b eredményei:
200m pille: III. hely, OB szint
200m mell: VI. hely, OB szint
400m vegyes: II. hely, OB szint
100m pille: V.hely
200m hát: VI.hely


Országos szorobánverseny
IV. hely: Bődi Ábrahám 1.a
II. hely: Bődi Hanna 6.a
V. hely: Paszternák Hanna 6.a


Kerületi matematika verseny
III. hely: Bóna Valentin 2.b
I. hely: Gulyás Bendegúz 3.b
II. hely: Gecser Vilma 4.b


Diákolimpia (vívás)
Marik Zsófia, Gömöri Gréta (5.b) párbajtőr egyéniben 16. helyezett
Szijártó Fanni (5.b) kard 9. helyezett
Csapat 4. helyezett


Versenyeredmény

Kerületi focibajnokság 2018. április 25.
III. hely: Farkas Ágoston, Fülöp Szabolcs 5.b; Tóth Lukács Botond, Nagy Bence, Babic Borna 5.c; Mészáros Huba, Troyer Maximilian 6.a


Kis fizikusok kerületi verseny 2018. április 25.
Csapat
I. hely: Gaál Zsolt, Szögi Marcell
III. hely: Czakó-Noll Johanna Gyöngyösi Viola


Mozaik Országos Tanulmányi Verseny - környezetismeret tantárgy
II. hely: Szabó Réka Zselyke 3.a


Iskolai matematika verseny
A kerületi matematika versenyre a következő tanulók jutottak tovább az alsó tagozatról:

2. évfolyam:
I. hely: Bóna Valentin 2.b
II. hely: Lakatos Balázs 2.a

3.évfolyam:
I.hely: Gulyás Bendegúz 3.b
II.hely: Kiss Barnabás 3.c

4. évfolyam:
I.hely: Gecser Vilma 4.b
II. hely: Szeli Fanni 4.a


XXVI. Teleki Pál Kárpát-Medencei Földrajz-Földtan Verseny 2017/2018. - budapesti forduló
IX. hely: Gaál Zsolt 7.a


Diákolimpia - Tollaslabda
II. hely: Dali Barbara 6.b


Kerületi Informatika Verseny 2018. április 10.
7-8. osztály, szövegszerkesztés kategória
I. hely: Gaál Zsolt 7.a (fővárosi fordulóra továbbjutott)


Versenyeredmény

Kerületi Mezei Futóverseny 2018. április 10.
1-2. évfolyam, lányok
II. hely: Szigethy Zsuzsi 2.b

1-2. évfolyam, fiúk
II. hely: Lőrincz András 2.a
III. hely: Dobroszláv Kristóf 2.b


5-6. osztály, fiúk:
I. hely: Mészáros Huba 6.a
VI. hely: Troyer Kristóf 6.a

5-6. osztály, lányok:
I. hely: Bődi Hanna 6.a
III. hely: Ölbey Luca 6.a

7-8. osztály, fiúk:
I. hely: Bácskai Kristóf 6.a

7-8. osztály, lányok:
I. hely: Puszti Zsófia 7.a
III. hely: Gyöngyösi Viola 7.a
IX. hely: Kertész Borbála 7.a (sérült bokával futotta végig a távot)


Versenyeredmények

Szorobán eredmények
A kyú-szintmérőn
- Bődi Ábrahám (1.a) teljesítette a 10-es szintet
- Bődi Gedeon (3.a) teljesítette a 10-es és a 9-es szintet
- Bődi Hanna (6.a) teljesítette a 4-es szintet. Az országból 2017-ig mindössze 21 tanuló tudta ezt teljesíteni, kiugró Hanna eredménye a korosztályában!

A területi verseny eredményei:
- Bődi Ábrahám IV. helyezett lett, az országos döntőbe jutott.
- Bődi Gedeon VI. helyezést ért el.
- Paszternák Hanna ezüstérmes lett, az országos döntőbe jutott.
- Bődi Hanna második helyezést ért el, az országos döntőbe jutott.


Terézváros Ifjú Matematikusa 2018. április 9.
I. hely: Gyöngyösi Márton 5.a
III. hely: Szögi Marcell 7.a
I. hely: Szabolcs Mátyás 8.b


Budapest Bajnokság (ritmikus gimnasztika) 2018. április 7.

Fábián Panna 3.b:
Egyéni összetett: I. hely (szabad, karika, kötél, labda gyakorlatok)
Csapat (MTK): I. hely
Szabad gyakorlat: I. hely
Karika: I. hely
Kötél, Labda: II. hely


Modern Táncsportok Magyarországi Szövetsége Tavaszi Kupa bajnokság 2018. március 25.
Dance Show formáció
II. hely: Jackson Szófia 6.b, Fitvilág SE


Kerületi mesemondó verseny
1. osztályosok
II. hely: Kelemen Róza 1.a
III. hely: Moharrer Shideh 1.a

2. osztályosok
I. hely: Havasréti Anna 2.a
III. hely: Klettlinger Zsombor 2.a

3. osztályosok
II. hely: Szabó Réka 3.a

Felső tagozat
II. hely: Steinbacher Julianna 5.a

Különdíj
Bán Adrienn 6.b
Paszternák Hanna 6.a


Kerületi angol szavalóverseny (két tannyelvű kategória)
3. évfolyam
II. hely: Hadházi-Borsos Zsigmond
III. hely: Körmendi Soma

4. évfolyam
III. hely: Kaszonyi Léna


V. Rados Dezső Budapesti Hegedűverseny 2018. február 23-24.

Kiemelt arany minősítés: Yan Gao Hao Tong


Kerületi történelem csapatverseny

2018. március 26.

Március 26-án kerületi történelem versenyt rendeztünk, melyen a felső tagozatos tanulók csapatai vehettek részt. Iskolánk diákjai mellett a Bajza Utcai Általános Iskola nevezett csapatokat a versenyre. A feladat egy öt perces prezentáció készítése volt, egy szabadon választott ország történetét vagy történelmének egy szakaszát, fontos eseményét kellett bemutatni. Minden csapat nagyszerű bemutatót tartott, élvezetes előadásokat hallhattunk Egyiptom, Anglia, az Egyesült Államok vagy éppen Franciaország történelméről látványos power point, ill. PREZI bemutatók kíséretében.
A győztes csapatok kis jutalmat kaptak, májusban pedig közös kiránduláson vehetnek majd részt.
A program a Terézvárosi Tudástér Alapítvány támogatásával valósult meg.

Eredmények:
5. évfolyam:
I. helyezett: Kertész Emma, Li En Yan, Nagy Bóna Kitti (Terézvárosi Két Tannyelvű Általános Iskola)
II. helyezett: Gaál Csaba, Gyöngyösi Márton, Pyber László (Terézvárosi Két Tannyelvű Általános Iskola)
III. helyezett: Farkas Mátyás, Koltai Csaba Ferenc, Nagy Marcell, Szabó-Kövesi Sámuel (Bajza Utcai Általános Iskola)

6-7-8. évfolyam:
I. helyezett: Csabai Nóra, Kopecsnik Karina, Kun Anna, Vojnárovits Tamás (Bajza Utcai Általános Iskola)
II. helyezett: Gyöngyösi Viola, Kertész Borbála, Puszti Zsófia (Terézvárosi Két Tannyelvű Általános Iskola)
III. helyezett: Halász Béla, Siklósi Gergely, Szilágyi Zsombor (Bajza Utcai Általános Iskola)


Versenyeredmények

Kerületi angol nyelvű szavalóverseny 2018. március 8.
5. évfolyam
I. hely: Langer Zoé 5.c
II. hely: Szijártó Fanni 5.b

6. évfolyam
II. hely: Bán Adrienn 6.b
III. hely: Füzi Lilla 6.b


Kerületi vers- és prózamondó verseny 2018. március 7.
5-6. évfolyam, próza:
I. hely: Bán Adrienn 6.b

5-6. évfolyam, vers:
III. hely: Hudák Marcell 5.c

7-8. évfolyam, próza:
III. hely: Dzsubák Eszter 7.a


Kerületi szavalóverseny 2018. március 7.
2. évfolyam
I. helyezett: Sipos-Csőgör Anna 2.a

3. évfolyam
II. helyezett: Solomon Márta 3.c

4. évfolyam
II. helyezett: Ádám János 4.b


Kerületi kosárlabda-bajnokság 2018. március 5.

I. hely: Mizda-Pillinger János, Zsigmond Zalán, Baranyi Daniel, Nagy Marcell, Gyöngyösi Viola, Kertész Borbála (7.a); Maróti Dániel (8.a); Markó Dániel (8.b)


IX. Országos Zeneiskolai Rácz Aladár Cimbalomverseny
Kamarazene kategória
Szabó Rozina és Nagy Regina 6.a osztályos tanulók 3. díjat nyertek.


Kerületi rajzverseny 2018. február 28.
1. osztály
I. hely: Mészáros Nóra

4. osztály
II. hely: Hargitai Boglárka

5. osztály
II. hely: Steinbacher Julianna

6. osztály
II. hely: Ölbey Luca
III. hely: Kalmanovits Dorka Sára

7. osztály
II. hely: Kertész Borbála

8. osztály
III. hely: Kovács Borbála

Fotók megtekintése


Iskolai vers-és prózamondó verseny 2018. február 28.
Kerületire továbbjutott:
5-6. évfolyam
vers: Hudák Marcell 5.c
próza: Bán Adrienn 6.b

7-8. évfolyam
vers: Somlói Aurélia 7.a
próza: Dzsubák Eszter 7.a


Iskolai alsós szavalóverseny
2. évfolyam
I. hely: Sipos-Csőgör Anna

3. évfolyam
I. hely: Solomon Márta

4. évfolyam
I. hely: Ádám János


Országos cimbalomverseny
Kamara kategória, gitár
III. hely: Nagy Regina 6.a


Tavaszváró Nemzetközi Úszóverseny, Hódmezővásárhely 2018. február 26.

400 m. gyors I. hely, 200 m. pillangó III. hely, 50 m. pillangó III. hely, 50 m. hát III. hely: Bősz Anna 5.b


Budapest Kupa (úszás) 2018. február 17.

4x50 gyorsváltó
I. hely: Bősz Anna 5.b


Versenyeredmények

Kerületi rajzversenyre válogató iskolai verseny
Kelemen Róza 1.a
Mészáros Nóri 1.b
Dervarics Lilla 2.a
Schatz Gréta 2.b
Herceg Hanna 3.a
Vailati Valentina 3.c
Csontos Mária 4.a
Hargitai Boglárka 4.b


XXVIII.Öveges József Kárpàt-Medencei Fizikaverseny - kerületi forduló
II. hely: Szabolcs Mátyás 8.b - továbbjutott a fővárosi fordulóba
IV. hely: Baba Jázmin 8.b


Kerületi zsinórlabda-bajnokság

III. korcsoport, lányok
I. hely: Bődi Hanna, Ölbey Luca (6.a); Dali Barbara, Fülöp Lili, Füzi Lilla, Körmendi Janka (6.b)


Versenyeredmények

Kerületi Kazinczy-verseny
5-6. évfolyam
I. hely: Paszternák Hanna

7-8. évfolyam
III. hely: Kálmán Manna


Bod Péter Országos Könyvtárhasználati verseny - VI. kerületi forduló
II. helyezett: Balogh Fanni 7.a
III. helyezett: Zsigmond Zalán 7.a
VIII. helyezett: Kemény Hauke Péter 7.a


Kazinczy azaz „Szép Magyar Beszéd” verseny - iskolai forduló 2018. február 8.
5-6. évfolyam
I. hely Paszternák Hanna 6.a
II. hely Rózsa Csenge Ildikó 5.c

7-8. évfolyam
I. hely Kálmán Manna Zoé
II. hely Baba Jasmin Anud


Herman Ottó Kárpát-medencei Biológia Verseny - kerületi forduló 2018. február 7.
I. hely: Gaál Zsolt 7.a
III. hely: Tóth Luca Sára 7.b


Kerületi focibajnokság 2018. február 7.
1. évfolyam
III. hely: Bődi Ábrahám Salamon, Steinbacher Gabriella, Rockenbauer Márton Zoltán, Ötvös Csilla Glória 1.a; Ács Andor, Mészáros Nóra, Erdélyi-Ragányi Gréta, Béky Ezra, Havancsák Alex, Nagy Borostyán Júlianna 1.b


Versenyeredmények

"Tiszán innen, Dunán túl" Országos Népdaléneklési Minősítő Verseny - kerületi forduló 2018. január 25.

6.a - páros - KIEMELT ARANY MINŐSÍTÉS
Sas Veronika, Paszternák Hanna
Továbbjutottak a fővárosi fordulóra

6.a - 4 fős csoport - ARANY MINŐSÍTÉS
Paszternák Hanna, Sas Veronika, Havai Csongor, Kalmanovits Dorka

6. b - 4 fős csoport - ARANY MINŐSÍTÉS
Bán Adrienn, Leibinger Laura, Sipos Rebeka, Yang Yu Jie

7.b + 8.b - 4 fős csoport - EZÜST MINŐSÍTÉS
Szánthó Aisa, Kerekes Kinga, Tóth Luca, Lytvyienko Ielyzaveta

7.b - szóló - ARANY MINŐSÍTÉS
Lytvyienko Ielyzaveta


XXVI. Teleki Pál Kárpát-Medencei Földrajz-Földtan Verseny 2017/2018. - kerületi forduló 2018. január 25.
7. évfolyam
I. hely: Gaál Zsolt
II. hely: Gyöngyösi Viola

8. évfolyam
I. hely: Kalmanovits Anna
II. hely: Szabolcs Mátyás
III. hely: Kálmán Manna


Versenyeredmény

Szellemi olimpia (kerületi verseny) 2017. december 12.

ARANY 🏅: Kertész Borbála, Gyöngyösi Viola, Puszti Zsófia, Gál Zsolt (7.a)


Országos német vers-és prózamondó verseny 2017. december 8.
különdíj: Kertész Borbála 7.a


Fővárosi Szépolvasó Verseny 2017. december 6.
VII. hely: Tóth Jázmin 4.a


Jane Haining országos angol nyelvi verseny 2017. december 5.
Szabolcs Mátyás (8.b) az elődöntőből a középdöntőbe jutott


Versenyeredmények

Kerületi zsinórlabda bajnokság 2017. november 8.

2. évfolyam
I. hely: Al-Shargabi Dániel, Lakatos Balázs, Göbölyös Zalán, Papp Gergely, Rodriguez Zach, Szigethy Kata, Mátrai Gergő, Bóna Valentin


Kerületi asztalitenisz verseny 2017. november 28.

Összetettben:
II. hely: Kertész Borbála 7.a
IV. hely: Gyöngyösi Viola 7.a
IV. hely: Ványi Ábel 6.a
V. hely: Bóna Alexander 5.a

Mivel a versenyen 20 fiú vett részt, és csak Bori és Viola volt lány, ezért aranyéremmel díjazták őket. Megérdemlik, mert egy jó pár fiú versenyzőt elpáholtak.


Ritmikus gimnasztika Országos Bajnokság 2017. november 25.

Együttes kéziszercsapat - I. osztály, gyermek 1 kategória MTK - I. hely: Fábián Panna


Ritmikus gimnasztika Magyar Kupa 2017. november 18.
Együttes kéziszercsapat - gyermek 1 kategória MTK - Budapest I. hely: Fábián Panna

Simonyi helyesírási kerületi verseny 2017. november 22.
5. évfolyam
III. helyezés: Gergely Anna 5.a

6. évfolyam
I. helyezés: Paszternák Hanna 6.a

7. évfolyam
I. helyezés: Gaál Zsolt 7.a

8. évfolyam
IV. helyezés: Baba Jázmin 8.b

Paszternák Hanna és Gaál Zsolt továbbjutott a budapesti versenyre.


Német nyelvű országos verseny a Kétnyelvű Iskoláért Egyesület támogatásával

2017. november 17.

November 17-én iskolánk 16 tanulóval vett részt az országos német nyelvi versenyen, ahol 12 tanulónk egyéni kategóriában indult, 4 pedig csapatversenyben. A rendezvény egész napos volt, az Érdi Bolyai János Általános Iskola adott neki helyet. Regisztráció után reggelit kaptunk, majd 10 órakor az ünnepélyes megnyitóval kezdődött a program. Ezt követően az egyéni versenyzők hallás utáni szövegértés, olvasott szövegértés és nyelvtani feladatlapokat töltöttek ki. Ezalatt a csapatunk bemutatta az előre elkészített, prezentációval egybekötött jelenetét. A bemutatót követően nekik is ki kellett tölteni még egy feladatlapot, valamint egy megadott szituációban rögtönöztek egy rövid jelenetet. Mindkét kategória versenyzői a feladatok végrehajtása után megebédelt, majd ellátogattunk a közeli Magyar Földrajzi Múzeumba, ahol egy rövid tárlatvezetésen vettünk részt. Ezután következett a várva várt eredményhirdetés, ahol több helyezésnek is örülhettünk.


Csapatversenyben II. helyezést értünk el, a csapat tagjai: Gyöngyösi Viola 7.a, Kertész Borbála 7.a, Kertész Emma 5.a, Maurer Dominik 5.a

Egyéni verseny:
5. évfolyam:
Szőlösi Abigél, Pyber László VIII. hely

6. évfolyam:
Sas Veronika VII. hely
Bődi Hanna, Ölbey Luca IX. hely

7. évfolyam:
Gaál Zsolt IV. hely
Bóka Bernát V. hely

8. évfolyam:
Hoffmann Matthias IV. hely


Versenyeredmények

Iskolai szépolvasó verseny
3. évfolyam
I. hely: Daragó Dénes 3.a
II. hely: Rácz Boglár Hanka 3.b

4. évfolyam
I. hely: Tóth Jázmin 4.a
II. hely: Árki Zita 4.a


Kerületi szépolvasó verseny
3. évfolyam
I. hely: Daragó Dénes 3.a

4. évfolyam
I. hely: Tóth Jázmin 4.a

A fővárosi szépolvasó versenyre Tóth Jázmin jutott tovább.


Nemzetközi Fit-Kid verseny

Jackson Szófia (6.b) Szerbiában, a nemzetközi Fit-Kid versenyen egyéni III. helyezést ért el a Fitvilág SE versenyzőjeként.


Versenyeredmények

Bolyai Matematika Csapatverseny, megyei-körzeti forduló 2017. október 13.
III. hely: Kerekes Kinga, Xu Sicheng, Tóth Luca Sára, Ma Shengan (7.b)
IV. hely: Kelemen András, Csetényi Zsombor, Győre Botond, Lytvyienko Ielizaveta (7.b)


Kerületi zsinórlabda-bajnokság 2017. október 8-9.
2. évfolyam
I. hely: Al-Shargabi Dániel, Lakatos Balázs, Göbölyös Zalán, Papp Gergely, Rodriguez Zach, Szigethy Kata, Mátrai Gergő, Bóna Valentin

7-8. évfolyam, lányok

I. hely: Dali Barbara (6.b), Kertész Borbála (7.a), Gyöngyösi Viola (7.a), Puszti Zsófi (7.a), Balogh Fanni (7.a), Domonkos Sona (7.b), Bezerédi Zsófi (7.b), Tóth Luca (7.b)


Kerületi teremlabdarúgás 2017. október 18.

I. hely: Borbély Bendegúz, Bükszegi Márton, Cseh Zsombor, Fehér Tamás, Fehér Sándor, Kálmán Richárd (4.b)


Versenyeredmény

Iskolai Sportnap 2017. október 13.
Kispályás foci - 3-4. évfolyam
I. hely: 4.b
II. hely: 4.a
III. hely: 3.c
IV. hely: 3.b
V. hely: 3.a

Kispályás foci - 5. évfolyam
I. hely: 5.c
II. hely: 5.b
III. hely: 5.a

Zsinórlabda - 5. évfolyam, lányok
I. hely: 5.c
II. hely: 5.a
III. hely: 5.b


Versenyeredmények

Magyar Kupa (ritmikus gimnasztika)

Fábián Panna 3.b:
Egyéni összetett eredmény: III. hely
Szabad gyakorlat: III. hely
Karika gyakorlat: II. hely
Labda gyakorlat: VII. hely
Csapat (MTK): II. hely


Kerületi angol műfordító verseny 2017. október 5.
I. hely: Csetényi Zsombor 7.b
III. hely: Markó Dániel 8.b


Kerületi focibajnokság 2017. október 4.

II. hely: Baranyi Dominik,Nagy Marcell,Mészáros Huba,Csetényi Zsombor,Maróti Dániel,Teszeszky Péter


Versenyeredmény

III. Szentes Sprint Kupa - Nemzetközi Úszóverseny 2017. szeptember 24.

Bősz Anna 5.b - 50 méter gyorson ezüst, 50 háton és 50 pillangón pedig egyéni csúccsal bronzérmet szerzett.



Versenyeredmények 2016-2017-es tanév

Tollaslabda – Országos Diákolimpia
III. hely: Dali Barbara


Kerületi kosárlabda bajnokság
I. hely: Cseh Dominik 8.a, Horváth Ákos 8.a, Küttel, Márton 8.a, Maróti Dániel 7.a, Puszti Dániel 8.a, Küttel Márton 8.a
A bajnokság legjobb játékosa, és legtöbb pontot szerző játékosa: Puszti Dániel


Kerületi matematika verseny
2. évfolyam
I. hely: Boros Kristóf 3.b

4. évfolyam
II. hely: Gyöngyösi Márton 4.a


Országos Diákolimpia (ritmikus gimnasztika sportág)
szabad gyakorlat, karika, egyéni összetett III. hely: Fábián Panna 2.b


Országos FIT-KID GRAND PRIX bajnokág 2017. május 27.
Jackson Szófia (5.b) a Magyar Fitnesz Szövetség által szervezett Fit-Kid bajnokságon, egyéni 3. helyezést ért el, a Fitvilág SE versenyzőjeként.


XXI. J&S Speed Kupa - nyílt kyokushin karate verseny 2017. május 20.
Serdülő lány kumite - könnyűsúly (48kg)
I. hely: Domonkos Sona

Gyerek II fiú kumite - középsúly (45kg)
I. hely: Domonkos Hima


Kerületi matematika verseny
2. évfolyam Gulyás Bendegúz 2.b 1. hely
3. évfolyam Boros Kristóf 3.b 1. hely
4. évfolyam Gyöngyösi Márton 4.a 2. hely


Kerületi focibajnokság
I. hely: Mészáros Huba, Ványi Ábel (5.a); Domonkos Hima, Kovács Noel (5.b); Zsigmond Zalán, Baranyi Dominik, Nagy Marcell (6.a); Hornyák Torda, Orosz Levente (6.b)
Mészáros Huba 4 gólt lőtt, Zsigmond Zalán és Ványi Ábel 1-1-et.


„Tiszán innen – Dunán túl” budapesti népdaléneklő verseny
Ezüst minősítés: Kalmanovits Dorka Sára 5.a, Kerekes Kinga 6.b, Kőszeghy Anna 6.a, Lytvyienko Liza 6.b, Paszternák Hanna 5.a, Sas Veronika Luca 5.a, Szabó Zsófia 5.a, Yang Yu Jie 5.b


Kyokushin Karate Kumite diákolimpia
I. hely: Domonkos Hima 5.b


Vívás Országos Diákolimpia
Egyéni I. és csapat I. hely: Názer Lili


Országos szorobán bajnokság 2017. május 6.

II. hely: Bődi Hanna 5.a
III. hely: Paszternák Hanna 5.a


Országos Diákolimpia (ritmikus gimnasztika)
Fábián Panna, a 2.b osztály tanulója az Országos Diákolimpián (ritmikus gimnasztika sportágban) III. helyezést ért el (szabad gyakorlat, karika, egyéni összetett)


Országos FitKid bajnokág

Jackson Szófia (5.b.) Békéscsabán, a Magyar Fitnesz Szövetség által rendezett Országos FitKid bajnokágon, egyéni 4. helyezést ért el a 26-ból, a Fitvilág SE versenyzőjeként.


Területi szorobán verseny
III. hely: Bődi Hanna
III. hely: Paszternák Hanna
Mindketten bejutottak az országos döntőbe
VI. hely: Ölbey Luca


Kyu szintmérő eredményei
Bődy Hanna 5-ös szint
Paszternák Hanna 6-os szint
Ölbey Luca 7-es szint
Kalmanovits Dorka 7-es szint


Ritmikus Gimnasztika Budapest Bajnokság

Fábián Panna 2.b:
Egyéni összetett 1. hely
Karika gyakorlat 1. hely
Szabad gyakorlat 3. hely
MTk csapat 1. hely


Kerületi nyelvtan-helyesírás verseny
3. évfolyam:
I. hely: Gelencsér Blanka 3.a
II. hely: Tóth Jázmin 3.a

4. évfolyam:
II. hely: Hicz Katalin 4.a


Csivit kerületi verseny
II. hely: Schäffer Júlia, Ványi Ábel, Bikfalvi Bence (5.a); Körmendi Janka, Dudás Dominika, Sipos Rebeka, Diamantopoulou Maria, Füzi Lilla, Jackson Szófia, Dali Barbara, Domonkos Hima, Jónás Dominik (5.b); Bezerédy Zsófia, Domonkos Sona (6.b)


Kerületi angol nyelvű szavalóverseny 2017. április 5.
3. évfolyam:
III. hely: Markó Katalin 3.b

4. évfolyam
I. hely: Szíjártó Fanni 4.b
III. hely: Bartha Helga 4.c


Iskolai történelem verseny

2017. március 29.

Hagyományteremtő szándékkal új típusú történelem versenyre hívtuk a felső tagozatos gyerekeket ez év tavaszán. Előre megadott választható témakörökben (100 éve, 500 éve, 1000 éve történt) készültek néhány perces prezentációval a csapatok. A 11 csapat két kategóriában - 5-6. és 7-8. évfolyam – vetélkedett egymással. A bemutatók többsége a versenyzők alapos felkészültségét mutatta. A zsűri három fő szempont alapján értékelte a csapatokat: szemléltetés, előadásmód, tartalom. A helyezést elért csapatok a Terézvárosi Tudástér Alapítvány jóvoltából kis ajándékcsomagot kaptak. A tanév utolsó napjaiban pedig a verseny minden résztvevője elmehet egy tanulmányi sétára a Várba.

Az eredmények
5-6. évfolyam:
I. 6.a: Balogh Fanni, Gyöngyösi Viola, Puszti Zsófia
II. 5.a: Bődi Hanna, Nagy Regina, Ölbey Luca, Schaffer Júlia
III. 6.b: Bertalan Mercédesz, Győre Botond, Orosz Levente

7-8. évfolyam:
I. 8.b: Bátori András, Eilinger Márk, Kerekes István, Szijártó Marcal
II. 8.a: Bencsik István, Csontos László, Tulkán Csaba
III. 7.b: Baba Jázmin, Szakács Júlia, Szántó Aisa

Fotók megtekintése


Kerületi mesemondó verseny 2017. április 3-4.
Első osztályosok:
I. hely: Utku Jázmin 1.b
különdíj: Gálik Kata 1.b

Második osztályosok:
II. hely: Steinbacher János 2.a
III. hely: Szabó Réka 2.a

Negyedik osztályosok:
II. hely: Szabó Dóra 4.a
III. hely: Tarazi Sophie 4.a

Felső tagozat:
II. hely: Paszternák Hanna 5.a
III. hely: Kovács Orsolya 8.a


Kerületi angol szövegértési verseny 2017. március 28.
8. osztályosok, két tannyelvű iskolák
I. Tóth Napsugár 8.b
II. Kálmán Zia 8.b
III. Kerekes István Balázs 8.b


Budapesti gitárverseny 2017. március 25.

Arany minősítés: Nagy Regina 5.a


Slovakian Open Tournament - V. Mayor Cup (Kyokushin karate) 2017. március 25.

Pubescent woman 50kg category
I. hely: Domonkos Sona


XV. Országos Berczik Sára Emlékverseny 2017. március 18.

Művészi torna - Kéziszer kategória
I. hely: Paszternák Hanna


„Amit megtehetnék…”


Iskolánk négy csapata eredményesen szerepelt az „Amit megtehetnék…” címmel, Matokanovic Lídia képviselőasszony által általános iskolások számára meghirdetett pályázaton. Az ünnepélyes díjátadóra az Eötvös 10 Közösségi és Kulturális Színtérben került sor.

A csapatok tagjai a 7. b osztály tanulói voltak:
Szántó Aisa
Baba Jázmin
Klein Mia
Sümegi Anna Napsugár
Diallo Diaraye
Kalmanovits Anna Emese
Graning Melina
Kálmán Hanna
Thompson Emma
Goldson-Njari Jázmin
Szentgyörgyi Gábor
Hermawan Fábián
Szabolcs Mátyás


Kerületi matematika verseny 2017. március 22.
5. évfolyam
1. hely Dali Barbara 5.b

7. évfolyam
1. hely Boros Krisztián 7.b
3. hely Bácskai Kristóf 7.b

8. évfolyam
1. hely Puszti Dániel 8.a
2. hely Keller Dániel 8.b
3. hely Puszti Kincső 8.a

Az első és második helyezettek a fővárosi versenybe továbbjutottak.


Kerületi mezei futóverseny 2017. március 21.

5-6. osztály, lányok
I. hely: Puszti Zsófia 6.a
II. hely: Bődi Hanna 5.a
III. hely: Körmendi Janka 5.a
részt vettek még: Ölbey Luca 5.a, Dudás Dominika 5.b,Sipos Rebeka 5.b, Gyöngyösi Viola 6.a, Domonkos Sona 6.b, Bezerédi Zsófia 6.b

5-6. osztály, fiúk
I. hely: Mészáros Huba 5.a
részt vettek még: Jónás Dominik 5.b, Domonkos Hima 5.b, Győre Botond 6.b

7-8. osztály, lányok
I. hely: Glózik Emese 8.a
II. hely: Kovács Orsolya 8.a

7-8. osztály, fiúk
II. hely: Bácskai Kristóf 7.b
részt vettek még: Horváth Ákos 8.a, Puszti Dániel 8.a


Kerületi vers-és prózamondó verseny 2017. március 16.
Vers:
II. hely: Kőszeghy Anna 6.a

Próza:
III. hely: Székely Tekla 8.a


Iskolai vers- és prózamondó verseny 2017. március 13.
Próza:
I. hely: Székely Tekla 8.a
II. hely: Abudraa Fatima 8.b

Vers:
5-6. évfolyam
I. hely: Kőszeghy Anna 6.a
II. hely: Paszternák Hanna 5.a
III. hely: Tóth Luca Sára 6.b

7-8. évfolyam
I. hely: Csontos László 8.a
II. hely: McAllister John 8.a és Tulkán Csaba 8.a
III. hely: Pap Dorka Sára 8.a


Simonyi Zsigmond helyesírási verseny - fővárosi forduló 2017. március 10.
IV. hely: Bődi Hanna 5.a


Kerületi angol fordító verseny 2017. március 9.
I. hely: Thompson Emma Cecília 7.b


Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei/körzeti forduló 2017. március 8.
Pyber László 4. a osztályos tanuló a Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei/körzeti fordulóján iskolánk legeredményesebb versenyzője lett.


Kyokushin karate kumite diákolimpia 2017. március 4.

Serdülő korcsoport, 48kg:
II. hely: Domonkos Sona


Gyermek II. korcsoport, 45kg:
I. hely: Domonkos Hima


Alsós kerületi szavalóverseny 2017. március 1.

I. hely: Rácz Boglár Hanka 2.b
II. hely: Gecser Vilma 3.b
II. hely: Sátori Kázmér 4.c


Alsós iskolai szavalóverseny győztesei, akik a kerületi versenyre mehetnek 2017. február 27.

Rácz Boglár Hanka 2.b
Gecser Vilma 3.b
Sátori Kázmér 4.c


Kerületi Szép Magyar Beszéd verseny 2017. február 13.
III. hely: Bulyovszky Noa 6.a
III. hely: Pap Dorka 8.a


Kyokushin karate kumite diákolimpia elődöntő 2017. február 18.

Serdülő korcsoport, 48kg
I. hely: Domonkos Sona


Kerületi rajzverseny


3. osztály

I. hely: Kacherla Saket Dávid

6. osztály

I. hely: Kertész Borbála


II. hely: Vágó Dalma


III. hely: Czakó-Noll Johanna

7. osztály

I. hely: McAllister Shannon

8. osztály

III. hely: Lugaro Natália


Kerületi fizika verseny
I. hely: Szabó Vince 8.a
II. hely: Puszti Dániel 8.a


Kerületi zsinórlabda-bajnokság 2017. február 14.

5-6. osztály, lányok
I. hely: Gyöngyösi Viola, Dzsubák Eszter, Balogh Fanni, Puszti Zsófia, Bulyovszky Noa (6.a); Kovács Bernadett, Bezerédy Zsófia, Domonkos Sona (6.b); Nagy Regina, Bődi Hanna, Sipos Rebeka (5.a); Dali Barbara, Körmendi Janka, Dudás Dominika, Sipos Rebeka (5.b)


Beszámoló a kerületi angol nyelvű szavalóversenyről

2017. február 2.

Február 2-án tartottuk meg immár hagyományos angol szavalóversenyünket a kerület 5. és 6. osztályos tanulói számára. Az idén a kötelező vers Walter De La Mare ’Snow’ című műve volt, de a szabadon választott versek között hallhattunk többek között Ken Nesbit, E. A. Poe és A. A. Milne költeményeket is.

Eredmények:
5. évfolyam:
I. helyezés: Marasfi Lara - Bajza utcai Ált. Iskola
II. helyezés: Vígh Valentina – Terézvárosi Két Tannyelvű Ált. Iskola
III. helyezés: Füzi Lilla – Terézvárosi Két Tannyelvű Ált. Iskola

8. évfolyam:
I. helyezés: Szász Eszter Sára – Bajza utcai Ált. Iskola
II. helyezés: Siklósi Gergely – Bajza utcai Ált. Iskola
III. helyezés: Kálnoky Emília – Derkovics Ált. Iskola

Gratulálunk a helyezetteknek!


Kerületi angol szavalóverseny 2017 február 2.
II. hely: Vígh Valentina 5.b
III. hely: Füzi Lilla 5.b


Future Makers Nagydíj - országos és nemzetközi info verseny angolul 2017. január 31.

Názer Lili 6.b országos I. helyezett, és bejutott a nemzetközi döntőbe


Hudák Marcell János 4.c - úszás eredmények

2016: 4 aranyjelvényes, 2 ezüstjelvényes és 2 bronzjelvényes szintidő a Magyar Úszó Szövetség által hitelesítve.
2017-ben 1 verseny utáni eredményei: 2 aranyjelvényes, 1 ezüstjelvényes, és 1 bronzjelvényes szintidő.
A győri SCITEC Open elnevezésű úszóbajnokságon 27 ország 850 versenyzője közül két bronzérmet, két negyedik helyezés, és egy nyolcadik helyezés ért el.
2017. január 29., Székesfehérvár - Korosztályos utánpótlás verseny: 400m gyorson ezüstérem, több számban is egyéni csúcs.
2017. február 5. - Budapesti Diákolimpia, 50 méteres gyorsúszás, II. korcsoport, 8. hely


Bod Péter Országos könyvtárhasználati verseny - VI. kerületi forduló
1. Tóth Napsugár 8.b – 53 pont
2. Kerekes István Balázs 8.b – 48 pont
Mindketten továbbjutottak a fővárosi fordulóba.


Kerületi népdalverseny 2017. január 25.
5-6. évfolyam
Kiemelt arany minősítés: Fülemile énekegyüttes - Kalmanovits Dorka Sára, Kerekes Kinga, Kőszeghy Anna, Lytvyienko Liza, Paszternák Hanna, Sas Veronika Luca, Szabó Zsófia, Yang Yu Jie
Kiemelt arany minősítés: Napraforgók énekegyüttes - Kerekes Kinga, Lytvyienko Liza, Paszternák Hanna

7-8. évfolyam
Arany minősítés: Búzavirág énekegyüttes - Diallo Diaraye, Kálmán Manna, Kalmanovits Anna Emese, Sofyan Nadia Davina, Szakács Júlia, Szántó Aisa Tünde, Tóth Napsugár


Jane Haining országos angol nyelvi verseny 2017. január 24.
A Vörösmarty Általános Iskola által szervezett, immár hagyománnyá vált országos Jane Haining angol nyelvi verseny 2016. decemberében került megrendezésre.
A verseny 2 fordulóból állt és külön kategóriában mérhették össze tudásukat Budapest általános iskoláinak és az ország református iskoláinak diákjai.
A budapesti - legfőképp két tannyelvű - iskolák 62 fővel képviseltették magukat a versenyen.
Az írásbelin elérhető 100 pontból 86 ponttal lehetett a szóbeli döntőbe jutni.
2 tanulónk jutott be a döntőbe, Keller Dániel 8. b-s tanulónk 96 ponttal az 5. helyen, Gáspár Laura ugyan csak a 8. b-ből 92 ponttal a 9. helyen.
A január 24-én megrendezett szóbeli fordulóba bejutott 22 versenyző közül Gáspár Laura a 8. helyen, Keller Dániel a 10. helyen végzett.


Fencing club Slávia STU Bratislava - Christmas tournament (vívás) 2016. december 18.

női EFC U14 korosztály
II. hely: Názer Lili


Mikulás Kupa 2016. december 5.

5-6. osztály, fiúk
1. helyezet: 5.a
2. helyezet: 6.a
3. helyezet: 6.b
4. helyezet: 5.b


Bősz Anna úszóeredményei 2016. november-december
- 2016. 11.27. Tüske Uszoda Budapest Kupa 4x50 gyorsváltó aranyérem - egyéni csúcs 33,21mp
- 2016.12.17-18. BVSC Nemzetközi Szintfelmérő és Szezonzáró Verseny- 400 és 800 méter gyors arany, 200 pillangó bronz érem. 200 gyors és 400 vegyes 5. helyezés (6 egyéni csúcs)

2016-ban 7 aranyjelvényes szintet úszott, amit a Magyar Úszó Szövetség hitelesített.
- 100,200,400 gyors
- 100,200 hát
- 100,200 pillangó


XV. Országos Koncz János Hegedűverseny 2016. december 4.
A 2016. december 4-én Szombathelyen megrendezett XV. Országos Koncz János Hegedűversenyen kiválóan szerepeltek diákjaink: az I. korcsoportban II. díjat kapott Sas Veronika 5.a, I. díjat Kelemen Gáspár 3.b., valamint a III. korcsoportban I. díjat és a zsűri különdíját Kiss Zoltán 8.a


Mikulás Kupa (kézilabda) 2016. november 29.

7-8. osztály, lányok
I. hely: 7b. és 8.b (azonos pontszámmal végeztek)
II. hely: 8.a
III. hely: 7.a


Mikulás Kupa (kézilabda) 2016. november 28.

5-6. osztály, lányok
I. hely: 5.b
II. hely: 5.a
III. hely: 6.a
IV. hely: 6.b


Forever bajnokság 2016. november 27.
Junior 1. korosztály, csapat I. helyezés: Gazdag Orsolya 8.b


Simonyi Zsigmond helyesírási verseny, kerületi forduló 2016. november 23.
5. évfolyam
I. hely: Bődi Hanna 5.a - Továbbjutott a fővárosi fordulóba.

6. évfolyam
II. hely: Gaál Zsolt 6.a

7. évfolyam
II. hely: Szabolcs Mátyás 7.b

8. évfolyam
II.hely: Keller Dániel 8.b


Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny, körzeti forduló 2016. november 11.
3. évfolyam
VII. hely: Árki Zita, Csontos Marika, Gálik András Márton, Tóth Jázmin

5. évfolyam
XI. hely: Bődi Hanna, Kalmanovits Dorka, Paszternák Hanna, Sas Veronika Luca

6. évfolyam
XVI. hely: Balogh Fanni, Bere-Tóth Zsófia, Gyöngyösi Viola, Puszti Zsófia

7. évfolyam
V. hely: Bácskai Kristóf, Graning Melina Luca, Kálmán Manna Zoé, Szabolcs Mátyás

8. évfolyam
V. hely: Tardi Virág, Tóth Napsugár Anna, Végső Panna Boglárka, Vincze Jázmin
VII. hely: Bátori András Gábor, Keller Dániel, Kerekes István Balázs, Szijártó Marcal
XIII. hely: Csontos László, McAllister John, Pozsgai Csanád, Tulkán Csaba


Berczik Sára Emlékverseny 2016. november 6.
Junior 1. korosztály, csapat I. helyezés: Gazdag Orsolya 8.b


Ritmikus Gimnasztika Országos Bajnokság és Magyar Kupa
karika csapat I. hely: Fábián Panna (MTK)


Kerületi Zsinórlabda-bajnokság 2016. október 26.
7-8. évfolyam, lányok
I. hely: Berregi Alexa 8.b, Támcsu Daniella 8.b, Tardi virág 8.b, Aburdaa Fatima 8.b, Puszti Kincső 8.a, Székely Tekla 8.a, Sólyom Tamara 8.a


Ritmus csapatok országos versenye
generációs csapatok I. hely: Kálmán Zia 8.b (balett)


Magyar Látvány Tánc Szövetség
generációs csapatok I. hely; felnőtt csapatok I. hely: Kálmán Zia 8.b (balett)


Klauzál kupa
generációs csapatok I. hely; művészeti különdíj: Kálmán Zia 8.b (balett)


Ritmikus Gimnasztika Magyar Kupa
Fábián Panna (2.b) eredményei
csapat II. hely
egyéni összetett (labda, karika és szabad gyakorlat) II. hely


Knockdown Utánpótlás Magyar Bajnokság - XIX. Bushido Kupa

Mellkasvédős gyerek-I lány 42kg
I. hely: Domonkos Sona


XX. J&S Speed Kupa - Nyílt kyokushin karate verseny

Gyerek II. lány KUMITE, középsúly (45kg)
II. hely: Domonkos Sona


Kerületi olvasó verseny 2016. november 11.
3. évfolyam
I. hely: Árki Zita 3.a
II. hely: Tóth Jázmin 3.a

4. évfolyam
III. hely: Nagy-Bóna Kitti 4.a


Bolyai Matematika Csapatverseny - Megyei/körzeti forduló 2016. október 14.
6. hely: 4. - Szlonkai Lilla, Hicz Katalin, Csige Alma, Nagy-Bóna Kitti
8. hely: 4. - Gyöngyösi Márton, Pyber László, Benkő Orsolya, Gaál Csaba
9. hely: 4. - Bóna Alexander, Lakatos Benedek, Li Enyan, Li Muxiu

12. hely: 5.a - Nagy Regina, Ölbey Luca, Bődi Hanna, Szabó Rozina
19. hely: 5.b - Dali Barbara, Herczeg Fanni, Kecskés Imre, Kovács Noel
20. hely: 5.a - Paszternák Hanna, Kalmanovits Dorka, Bikfalvi Bence, Ványi Ábel

7. hely: 6.b - Tóth Luca, Názer Lili, Domonkos Sona, Lytvyienko Elizaveta
16. hely: 6.b - Csetényi Zsombor, Orosz Levente, Hornyák Torda, Kelemen András

2. hely: 8.b - Kerekes István, Keller Dániel, Szíjártó Marcal, Bátori András
5. hely: 8.a - Horváth Ákos, Szabó Vincze, Puszti Dániel, Puszti Kincső
16. hely: 8.b - Gazdag Orsolya, Vincze Jázmin, Tardi Virág, Tóth Napsugár


Kerületi focibajnokság 2016. október 12.

A kerületi focibajnokságon 3. helyezést ért el csapatunk: Gál Tamás, Fülöp Szabolcs 4.b, Nagy Bence 4.c, Fehér Sándor, Cseh Zsombor 3.b, Fehér Tamás 3.a


Versenyeredmények 2015-2016-os tanév

Kerületi matematika verseny 2016. május 18.
I. hely: Kuba Nikoletta 4.a
III. hely: Szemzeő Dávid 3.b


Kerületi kosárlabda-bajnokság 2016. május 5.

IV. korcsoport, fiúk:
I. hely: Csapat: Farkas Márk 8.a, Fritz Dávid 8.a, Nagy Bálint 8.a, Kővári Ádám 8.a, Radil Róbert 8.a, Klapka Patrik 8.b, Puszti Dániel 7.a


Budapesti matematikaverseny 2016. május 4.
IV. hely: Bánházi Dorina 6.b


Budapesti két tannyelvű iskolák angol nyelvi versenye 2016. április 21.
III. hely: Thompson Emma 6.b
V. hely: Cantwell Ákos Dante 6.b


Csivit verseny - kerületi forduló 2016. április 13.
I. hely: Domonkos Hima, Kaszonyi Márk, Körmendi Janka, Dali Barbara, Jónás Dominik, Rácz Csenge, Sipos Rebeka, Schäffer Róza, Dudás Dominika, Geréb Hanna, Jackson Szófia, Füzi Lilla, Kolecsánszky Dorka, Diamantopoulou Maria


Országos Kazinczy-verseny, dunántúli döntő
Bronz fokozat: Sas Boglárka 8.b


Bendegúz Tudásbajnokság, megyei forduló (angol nyelv)
II. hely: Kaszonyi Márk 4.b - az országos döntőbe jutott


Kerületi nyelvtan-helyesírás verseny 2016. április 13.
3. osztály:
II. hely: Hicz Katalin 3.a

4. osztály:
I. hely: Bődi Hanna 4.a


Benczik Sára művészeti torna - országos csapatverseny
I. hely: Paszternák Hanna 4.a


Tavaszi vízilabda kupa
I. hely: Danó Dániel 4.a


Szertorna csapatbajnokság
I. hely: Szabó Rozina 4.a


Országos Kosárlabda Bajnokság
III. hely: Glevesanu Tamás, Troyer Maximillián 4.a


Kispest Futsal Bajnokság (futball)
III. hely: Mészáros Huba 4.a


Kerületi zsinórlabda bajnokság 2016. április 16.

3-4. osztály
I. hely: 4.a-4.b vegyes csapat: Dali Barbara, Dudás Dominika, Kovács Noel, Körmendi Janka, Rácz Dóra Csenge, Bődi Hanna, Nagy Regina, Schaffer Júlia, Mészáros Huba, Kolozsi Csongor


Kerületi mesemondó verseny 2016. április 12-13.


I. hely:
Rácz Boglár Hanka 1.b
Tarazi Sophie 3.a

II. hely:
Steinbacher Julianna 3.a

III. hely:
Paszternák Hanna 4.a
Székely Tekla 7.a


IX. EMEL KUPA Nemzetközi Rövidpályás Úszóverseny, Baja 2016. április 9.

Bősz Anna (3.b) 50 méter pillangón és 100 méter vegyesúszásban arany, míg 100 méter gyorson ezüst érmet szerzett. Az elért pontok alapján osztották ki a korosztályos EMEL Kupát, amit 28 ponttal Anna szerzett meg.


Kerületi Mezei Futóverseny 2016. április 7.
4. osztály, lányok:

I. hely: Bődi Hanna
II. hely: Körmendi Janka

4. osztály, fiúk:

I. hely: Mészáros Huba

5-6. osztály, lányok:
I. hely: Bányai Borka 6.a
IV. hely: Gyöngyösi Viola 5.a
V. hely: Puszti Zsófia 5.a

5-6. osztály, fiúk:
I. hely: Bácskai Krisztián 6.b

7-8. osztály, lányok:
I. hely: Végső Panni 7.b
II. hely: Kovács Orsolya 7.a

7-8. osztály, fiúk:
II. hely: Nagy Bálint 8.a


Kyokushin Karate - Diákolimpia Országos Döntő

Gyerek II. 35 kilogrammosok kategória
I. hely: Domonkos Sona 5.b


Zrínyi Ilona Matematikaverseny - országos döntő
26. helyezett: Kuba Nikoletta 4.a (72 döntőbe jutott negyedik osztályosból)


Kenguru Nemzetközi Matematikaverseny
Budapesten 770 induló volt, az országban pedig 3964. Kuba Nikolettát behívták az országos eredményhirdetésre, ami szerint a budapesti első 8-ban, az országos első 36-ban van.


Ritmikus gimnasztika, gyermek 2 kategória

Fábián Panna 1.b:
Budapesti Diákolimpián ritmikus gimnasztika sportágban egyéni összesített II. helyen végzett, így továbbjutott az országosra.
Budapest Bajnokságon I. osztály Gyermek 2 kategóriában összetett II. helyen végzett. Szabad gyakorlattal és karikával II., csapatban I. helyen végeztek.


Sakura kupa (kendó)

Junior egyéni és csapat I. helyezett: Gaál Zsombor 4.a


Országos Szorobánbajnokság
IV. hely: Bődi Hanna
IV. hely: Kuba Nikoletta
IV. hely: Paszternák Hanna


Területi Szorobánbajnokság
II. hely: Bődi Hanna
II. hely: Kuba Nikoletta
IV. hely: Paszternák Hanna
V. hely: Méhes Laura
VIII. hely: Ölbey Luca


Kyú szintmérő szorobánversenyen teljesített szintek
6-os szint: Bődi Hanna, Kuba Nikoletta
7-es szint: Méhes Laura, Paszternák Hanna, Havai Csongor
8-as szint: Havai Csongor, Kalmanovits Dorka, Ölbey Luca, Schäffer Júlia


Kerületi vers- és prózamondó verseny 2016. március 21.
II. hely (prózamondó): Székely Tekla 7.a
III. hely (versmondó): Vágó Dalma 5.b


Országos angol nyelvi verseny - Miskolc 2016. március 12-19.
Az írásbeli verseny 9. helyezettje, a szóbeli verseny 3. helyezettje: Keller Dániel 7.b
91%-os teljesítményével B/2-es nyelvvizsgát kapott.


Vers- és prózamondó verseny iskolai válogató
5-6. évfolyam, vers kategória:
I. hely: Vágó Dalma 5.b
5-6. évfolyam, próza kategória:
I. hely: Kelemen Hanna 6.b

7-8. évfolyam, vers kategória
I. hely: Fan Allen Edvin 8.b


NyelvÉsz Országos Anyanyelvi Tanulmányi Verseny, kerületi forduló
Kerekes Kinga 5.b osztályos tanuló továbbjutott a NyelvÉsz Országos Anyanyelvi Tanulmányi Verseny budapesti fordulójára.


Logopédia Európai Napja Nyelvi vetélkedő, kerületi döntő
I. helyezés (csapat): Schäffer Róza, Rácz Dóra Csenge, Kolecsánszky Dorka, Geréb Hanna 4.b osztályos tanulók.


Kerületi zsinórlabda-bajnokság 2016. március 8.

5-6. évfolyam, lányok
I. hely: Béres Petra 5.b, Bezerédy Zsófia 5.b, Domonkos Sona 5.b, Názer Lili 5.b, Tóth Luca 5.b, Vágó Dalma 5.b, Bulyovszky Noa 5.a, Czakó Noll Johanna 5.a, Debreczy Lilla 5.a, Dzsubák Eszter 5.a, Gyöngyösi Viola 5.a, Somlói Aurélia 5.a


Kerületi angol szövegértési verseny a két tannyelvű iskolák kategóriájában 2016. február 25.
7. évfolyam
Keller Dániel 1. hely
Kerekes István Balázs 2. hely
Kálmán Zia 3. hely

8. évfolyam
Kirton Gabriella 1. hely
Balázs Flóra 2. hely
Fan Allen Edvin 3. hely

Keller Dániel a teljes mezőnyben a legmagasabb pontszámmal végzett!


Zrínyi Ilona Matematika Verseny megyei/körzeti forduló

4. évfolyam
III. hely: Kuba Nikoletta 4.a - országos döntőbe jutott
V. hely: Bődi Hanna 4.a

6. évfolyam
II. hely: Chen Kriszti 6.a
VI. hely: Bánházi Dorina 6.b

7. évfolyam
VII. hely: Keller Dániel 7.b


Iskolai alsós szavalóverseny

I. hely: Paszternák Hanna 4.a
II. hely: Kuba Nikoletta 4.a


Kerületi alsós szavalóverseny

I. hely: Paszternák Hanna 4.a


Budapesti Sakk Diákolimpia

XII. hely: Bődi Hanna


Kerületi Labdarúgó Bajnokság

II. hely: Bikfalvi Bence, Kolozsi Csongor, Mészáros Huba, Ványi Ábel


„Tiszán innen- Dunán túl”- Fővárosi Népdaléneklési Verseny

Szóló kategória
arany minősítés: Jegorov Antónia 6.b


Kazinczy Ferenc Szépkiejtési Verseny (kerületi)

I. hely: Sas Boglárka 8.b
III. hely: Kelemen Hanna 6.b


Nemzetközi Rövidpályás Szalay János Úszó Emlékverseny
2016. február 14.

Bősz Anna 3.b osztályos tanuló a 2016. február 14-én megrendezett Nemzetközi Rövidpályás Szalay János Úszó Emlékversenyen 50m pillangón és 200m gyorson arany-, míg 100m vegyesen, 100m pillangón és 100m gyorson ezüstérmet nyert.


5-6. évfolyamos kerületi angol szavalóverseny
2016. február 11.
5. évfolyam
I. helyezett: Szénási Franciska 5.b

6. évfolyam
III. helyezett: Markó Dániel 6.b


Öveges fizikaverseny - kerületi forduló

III. hely: Szabolcs Maja 8.b


Kazinczy Ferenc Szépkiejtési Verseny - iskolai válogató

5-6. évfolyam
I. hely: Kelemen Hanna 6.b
II. hely: Tóth Luca Sára 5.b
7-8. évfolyam
I. hely: Sas Boglárka
II. hely: Papp Dorka


TFSE Tapsifüles kosárlabda kupa
2016. január 31.
III. helyezés
Csapattagok: Hoffmann Dániel 2.a, Fehér Tamás 2.a, Fehér Sándor 2.b, Nagy Kristóf 2.b, Cseh Zsombor 2.b, Fülöp Szabolcs 3.b, Nagy Bence 3.c, Gerő Marcell 3.c, Németh Kahn Miriem 3.c, Ruga Lénárt 3.c, Kaszonyi Márk 4.b


Jane Haining Angol Nyelvi Emlékverseny

III. hely: Fan Allen Edwin


Kerületi népdalverseny
2016. január 20.
Kiemelt arany:
szóló kategóriában: Jegorov Antónia - a VI. kerület képviselője lesz a fővárosi népdalversenyen

Arany minősítés:
1. Cinege csoport: Jegorov Antónia, Kalmanovits Anna, Vértes Lili, Szántó Aisa 6.b
2. Duett: Kelemen Hanna és Jegorov Antónia 6.b

Ezüst minősítés:
Búzavirág együttes (Kőszeghy Anna 5.a, Kerekes Kinga, Bertalan Mercédesz, Keller Domonkos, Lytvyienko Jelyzaveta, Tóth Luca Sára, Vágó Dalma 5.b, Kovács Borbála, Ambrus Zsigmond, Szalay Ferenc 6.a)


Tapsifüles kupa (kosárlabda)
2015. december 6.

1. csapat: 2. hely
2. csapat: 3. hely
Csapattagok: Nagy Kristóf 2.b, Cseh Zsombor 2.b, Fülöp Szabolcs 3.b, Nagy Bence 3.c, Gerő Marcell 3.c, Németh Kahn Miriem 3.c, Bikfalvi Bence 4.a, Glevesanu Tamás 4.a, Troyer Maxi 4.a, Körmendi Janka 4.b, Fülöp Lili 4.b, Diamantopoulou Maria 4.b, Sipos Rebeka 4.b


Gianluca Campochiaro 24° Edizione nemzetközi verseny fiatal zenészeknek
2015. december

I. hely: Kelemen Gáspár (hegedű)


Országos Úszó Mikulás Kupa
2015. december 5.

200 méter hát
III. hely: Bősz Anna

100 méter pillangó
III. hely: Bősz Anna


Az újévi "Malac Farka" rajzpályázaton jutalmazott 4.b osztályos diákok:
Rácz Dóra
Dudás Dominika
Körmendi Janka
Préringer Sára
Schäffer Róza


Mikulás kupa
2015. december 2.

Zsinórlabda
Lányok 7-8.évfolyam
I. hely: 8.a-b vegyes
II. hely: 7.a
III. hely: 7.b

Lányok 5-6. évfolyam
I. hely: 5.b
II. hely: 5.a
III. hely: 6.a

Kosárlabda
5. évfolyam, fiúk
I. hely: 5.b
II. hely: 5.a

5. évfolyam, lányok
I. hely: 5.a


Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny kerületi forduló
2015. november 25.
Gaál Zsolt 5.a 3. helyezett
Bánházi Dorina 6.b 2. helyezett
Keller Dániel 7.b 1. helyezett
Szabolcs Maja 8.b 3. helyezett


Bolyai Anyanyelvi Verseny - Területi forduló 2015. november 6.
2. helyezés: Glevesanu Marina, Sas Boglárka, Szabolcs Maja, Bozsoky Bendegúz (8.b)
felkészítő tanár: Groma Leventéné


2. helyezés: Bődi Hanna, Kuba Nikoletta, Paszternák Hanna, Sas Veronika Luca (4.a)
felkészítő tanár: Kós Gáborné

8. helyezés: Bánházi Dorina, Giannoccaro Graziella, Jegorov Antónia, Kovács Lili Bernadett (6.b)
felkészítő tanár: Ujváry Éva


Kerületi Angol Versmondó Verseny 2015. november 12.

I. hely: Fan Allen Edwin 8.b

Országos Angol Nyelvű Vers- és Prózamondó Verseny
IV. hely: Fan Allen Edwin 8.b


Bolyai Matematika Csapatverseny Közép-Pest körzeti írásbeli forduló
3. évfolyamon 4. helyezett Gyöngyösi Márton, Gaál Csaba, Maurer Dominik, Mc Allister James
Felkészítő tanár: Tarsoly Irén


4. évfolyamon 2. helyezett Kuba Nikoletta, Méhes Laura, Ölbey Luca, Sas Veronika Luca
Felkészítő tanár: Radványi Anita


7. évfolyamon 2. helyezett Kerekes István, Keller Dániel, Szíjártó Marcal, Bátori András
Felkészítő tanár: Szabó Edina

A felkészítő tanár versenyző diákjainak nagy számát, és azok eredményességét figyelembe véve tanári fődíjat nyert Szabó Edina tanárnő.


Kerületi úszóverseny 2015. november 7.
3. évfolyam, lányok

I. hely: Bősz Anna 3.b

4. évfolyam, fiúk

II. hely: Danó Dániel 4.a

4. évfolyam, lányok

II. hely: Ölbey Luca 4.a


Suparmadi Emlékverseny(tollaslabda)

I. hely: Dali Barbara 4.b


Ritmikus gimnasztika, gyermek 2/A kategória 2015. ősz

Fábián Panna 1.b:
Szeptember 20. Nagyatád - VI. Ősz- Kupa, 1. hely (egyéni összetett, szabad gyakorlat), 2.-hely (karika gyakorlat)
Október 2. Budapest- Országos Bajnokság, 1. hely (egyéni összetett, szabad gyakorlat, karika gyakorlat és csapat)
November 14. - Budapest, MAGYAR KUPA együttes kéziszer-verseny-szabad csapat 1. hely
November 15. - Bécsújhely, Ausztria - nemzetközi csapatverseny - 2. hely
November 21. - Budapest, Országos Bajnokság együttes kéziszer -verseny - szabad csapat 1. hely


Öttusa Országos Bajnokság (U10)

egyéni 9. hely, csapat 1. hely (KSI), váltó 2. hely: Schäffer Júlia 4.a


Hodos Tamás Emlékverseny (tollaslabda)

I. hely: Dali Barbara 4.b


Kendo Országos Egyéni Bajnokság

I. hely: Gaál Zsombor 4.a


Magyar Látványtánc Sportszövetség Őszi Kupa

Jackson Szófia (4.b): Magyar Látványtánc Sportszövetség 2015-ös Őszi Kupa versenyén
- Csoport Akrobatikus látványtáncban B kategóriás Arany minősítést és különdíjat
- Egyéni Akrobatikus látványtáncban, A kategóriában 3. helyezést ért el a Happines Dance & Fitness Egyesület tagjaként.


Knee Klara a Magyar Látványtánc Sportszövetség Őszi Kupáján
- Csoport Akrobatikus látványtáncban Arany B. kategóriás minősítést és különdíjat
- Egyéni Színpadi látványtáncokban és Gimnasztikus látványtánc A. kategóriában 2. helyezést ért el.


Knockdown utánpótlás magyar bajnokság XVIII. Bushido kupa 2015. október 31.

I. hely: Domonkos Sona 5.b


Kerületi foci 2015. szeptember 16.
7-8. évfolyam

II. helyezés: Faragó Tamás 7.a, Farkas Márk 8.a, Kővári Ádám 8.a, Radil Róbert 8.a, Nagy Bálint 8.a, Fritz Ádám 8.a, Fan Allen Edwin 8.b, Klapka Patrik 8.b


Versenyeredmények 2014-2015-ös tanév

Tudásbajnokság - Angol országos döntő 2015. május 30.

III. hely: Vajda Ádám 3.b


Országos Science verseny 2015. május 26.
A 2015.05.26-án Velencén megrendezett országos Science versenyen két csapattal indult iskolánk.
3.helyezett csapat: Tóth Napsugár 6.b, Keller Dániel 6.b, Szabolcs Mátyás 5.b, Cantwell Ákos 5.b
4.helyezett csapat: Kerekes István 6.b, Szijártó Marcal 6.b, Szakács Júlia 5.b, Bácskai Kristóf 5.b


ESDU (European Show Dance Union) DanceStar 2015 - World Dance Masters nemzetközi táncverseny; Poreč, Horvátország 2015. május 20-24.
XIII. hely: Knee Klara 5.a


XX. Országos Szorobánverseny - Döntő 2015. május 16.

I. hely: Kuba Nikoletta 3.a
IV. hely: Bődi Hanna 3.a


Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny 2015. április 25.

Április 25-én volt a Nemzetközi Kenguru Matematikaverseny országos eredményhirdetése az ELTE TTK Déli Tömbjében. Iskolánkból Kuba Nikolettát és Hadházi-Borsos Mátyást hívták meg a díjátadóra.
Eredmények:
Kuba Nikoletta 3.a fővárosi I., országos III. helyezést ért el.
Felkészítő tanítója: Radványi Anita
Hadházi-Borsos Mátyás 4.b fővárosi II., országos IX. helyezést ért el.
Felkészítő tanítója: Várkonyi Andrea

Gratulálunk az eredményekhez!


Iskolai matematika verseny 2015. április 23.
2. évfolyam
I. hely: Gyöngyösi Márton 2.a
II. hely: Szigethy Mihály 2.b

3. évfolyam
I. hely: Kuba Nikoletta 3.a
II. hely: Vajda Ádám 3.b

4. évfolyam
I. hely: Bere Tóth Zsófia 4.a
II. hely: Gyöngyösi Viola 4.a


Szorobánversenyek és eredmények: 2015. április 20.
Mi is az a szorobán?
A szorobán egy több mint 450 éves japán számolóeszköz, tengelyeket és golyókat tartalmaz. Japánból került Magyarországra a 90-es évek elején. A gyerekek szóbeli számolási készségét fejleszti.
A 3.a osztályban matematika órákon, szakköri órákon használjuk a szorobánt, és a meghirdetett nemzetközi kyú, területi, majd országos versenyekre készülünk.
Versenyek:

2015. április 15-én rendeztük iskolánkban az ún. KYÚ-szintmérő versenyt, melynek feladatait Japánból kapjuk, az elért eredményeket ott hitelesítik, és onnan kapjuk a jutalmakat is. A versenyfeladatokat 10 nehézségi fokban állapították meg, minél nehezebb a verseny, annál kisebb a sorszáma. Osztályunkban ebben az évben 9-es, 8-as és 7-es szinten indultak a versenyzők.
A 9-es szintet sikeresen teljesítette Czaha Zsuzsanna, Havai Csongor, Kalmanovits Dorka, Nagy Regina, Olasz Balázs, Ölbey Luca, Sas Veronika, Schäffer Júlia és Ványi Ábel.
A 8-as szintet sikeresen teljesítette Bődi Hanna, Kuba Nikoletta, Méhes Laura és Paszternák Hanna.
A 7-es szinten is indult és sikeresen teljesítette Bődi Hanna és Kuba Nikoletta.

2015. április 20-án zajlott a XX. Országos Szorobánverseny Területi selejtezője a III. kerületi Dr. Béres József Általános Iskolában.
Bődi Hanna I.,
Kuba Nikoletta III.,
Méhes Laura és Paszternák Hanna VI.,
Ölbey Luca VII. helyezést ért el.
Hanna és Nikoletta bejutott az országos döntőbe.
Az eredményekhez gratulálunk és további sikeres versenyzést kívánunk.


X. Országos zongora négykezes és kétzongorás verseny - fővárosi forduló 2015. április 17-19.

I. hely: Paszternák Hanna 3.a
Országos döntőbe jutott.


Kerületi Mesemondó Verseny 2015. április 15.

1. osztályosok
III. hely: Bodzai Csanád 1.b

2. osztályosok
I. hely: Tarazi Sophie 2.a
II. hely: Steinbacher Julianna 2.a


3. osztályosok
II. hely: Paszternák Hanna 3.a


4. osztályosok
II. hely: Czakó-Noll Johanna 4.a
Különdíj: Lytvyienko Ielyzaveta 4.b


Felsősök:
I. hely: Markus Hanah 8.a
Különdíj: Kovács Lili 5.b
Vigaszdíj: Szántó Aisa Tünde 5.b


Párbajtőr Diákolimpia - országos döntő 2015. április 12.

Fiú Párbajtõr III. korcsoport
III. hely: Osman Maruán
Maruán az országos döntőben az iskolát képviselve, 63 induló közül bizonyult idén korosztálya harmadik legjobbjának.


Budapest Sakura Kupa 2015. április 11.

Kimon 'A' kategória
II. hely: Gaál Zsombor


Kerületi angol műfordító verseny
II. hely: Garami Eszter 8.b
III. hely: Szabolcs Maja 7.b


Iskolai mesemondó verseny 2015 április 8.

I. hely: Czakó-Noll Johanna


I. hely: Paszternák Hanna


Zrínyi Ilona matematikaverseny - országos döntő 2015. április 1-3.

IX. hely: Kuba Nikoletta 3.a
Felkészítő tanító: Radványi Anita


Kerületi mezei futóverseny

I. hely: Mészáros Huba
I. hely: Schäffer Júlia
II. hely: Nagy Regina
III. hely: Bődi Hanna
Felkészítő tanító: Kós Gáborné


Országos NyelvÉSZ tanulmányi verseny, megyei forduló 2015. március 27.

II. hely: Kuba Nikoletta 3.a


Kerületi angol nyelvi szövegértési verseny
7. évfolyam
I. hely: Szabolcs Maja

8. évfolyam
III. hely: Garami Eszter


Terézváros Ifjú Matematikusa verseny 2015. március 24.

6. évfolyam
I. hely: Jegorov Liza 6.a
III. hely: Puszti Dániel 6.a

7. évfolyam
I. hely: Bartha Réka 7.b

8. évfolyam
II. hely: Szilvágyi Boldizsár 8.b


Országos Tollaslabda Diákolimpia 2015. március 22.

I. hely: Dali Barbara


Országos Német Tanulmányi Verseny 2015. március 20.

2015. március 20. nemcsak a napfogyatkozás miatt volt jelentős. Iskolánkat 9 tanuló képviselte az Országos Német Tanulmányi Versenyen.
A Zelk Zoltán Általános Angol-Német Kéttannyelvű Iskola pedagógusai aznap tanítás nélküli munkanap keretében fogadták a versenyzőket. Három budapesti, egy érdi és egy miskolci két tannyelvű iskola versenyzett, a helyi iskola versenyen kívül vett részt a feladatok megoldásában. Az ünnepélyes megnyitó után párhuzamosan folytak az egyéni és a csapatversenyek. Miután a gyerekek megírták a feladatlapokat, a helyiek társasjátékkal, filmnézéssel szórakoztatták őket, majd ebéd után került sor az eredményhirdetésre, melyen kiderült, hogy tanulóink kiválóan szerepeltek.

Eredményeink:
5/a
1. helyezett: Hoffmann Matthias
3. helyezett: Szalay Ferenc
9. helyezett: McAllister Shannon

6/a
5. helyezett: Szabó Vince
8. helyezett: McAllister John
10. helyezett:Puszti Dániel

7/a
1. helyezett:Bóka Berta
6. helyezett:Nagy Bálint
8. helyezett: Budaházy Hanna

Csivit verseny 2015. március 17.
II. hely: Rácz Csenge, Sipos Rebeka, Körmendi Janka, Dudás Dominika, Kiss Lilla, Dali Barbara, Kaszonyi Márk, Diamantopoulou Maria, Jackson Szófia, Domonkos Hima, Schäffer Róza, Kolecsánszky Dorka, Jónás Dominik, Vajda Ádám (3.b)


Iskolai nyelvtan-helyesírás verseny 2015. március 17.

3. évfolyam
I. hely: Kuba Nikoletta 3.a
II. hely: Bődi Hanna 3.a
III. hely: Czaha Zsuzsanna 3.a

4. évfolyam
I. hely: Hadházi-Borsos Mátyás 4.b
II. hely: Gaál Zsolt 4.a
III. hely: Gyöngyösi Viola 4.a, Názer Lili 4.b, Domonkos Sona Nayana 4.b


Országos NyelvÉSZ tanulmányi verseny, iskolai forduló 2015. március 16.

Továbbjutók:
Kuba Nikoletta 3.a
Bődi Hanna 3.a


Diákolimpia II. korcsoport női tőr verseny 2015. március 15.

I. hely: Názer Lili


Szép eredményeket értünk el a kerületi angol szavalóversenyen 2015. március 12.



A Vörösmarty utcai iskola március 12-én kerületi angol szavalóversenyt rendezett, amelyen tanulóink kiváló eredményeket értek el a két tannyelvű iskolák kategóriájában.
A 4. osztályos tanulók között I. helyezett lett Keller Domonkos, II. helyezést ért el Názer Lili, iskolánk 4.b osztályos tanulói, a 3. osztályosok között Vajda Ádám 3.b osztályos tanuló a III. helyezést érdemelte ki. Gratulálunk nekik!


X. országos zongora négykezes és kétzongorás verseny - Budapesti területi válogató 2015. március 12.

Arany díj: Paszternák Hanna


X. Országos zongora négykezes és kétzongorás verseny - budapesti területi válogató 2015. március 12.
Ezüst díj: Ambrus Zsigmond 5.a


Forgószél verseny
A 6. a osztály tanulói közül 21 diák vett részt a Hagyományok Háza által szervezett hon-és népismereti levelezőversenyen, melyet 5. és 6. évfolyamosoknak hirdettek meg.
A versenyben izgalmas, szórakoztató feladatok megoldásán keresztül mélyítik hon- és népismereti tudásukat, és ismerkednek a magyar népi kultúra gazdag, sokszínű világával a gyerekek.
A vetélkedő három részes. Az első rész az elődöntő, mely három fordulóból állt. Az osztályból 13 - an jutottak tovább a középdöntőbe: McAllister John, Mizda-Pillinger Lili, Puszti Kincső Noémi, Puszti Dániel Balázs, Kiss Gréta Zsuzsanna, Jegorov Liza, Glózik Emese, Pozsgai Emil Csanád, Olasz Kata, Kovács Orsolya Fanni, Csontos László, Horváth Ákos, Pap Dorka Sára.
Gratulálunk szép eredményeikhez, és további sikeres felkészülést kívánunk a középdöntőre!


Kerületi szavalóverseny 2015. március 4.
2. évfolyam

III. hely: Szabó Dóra

3. évfolyam

III. hely: Paszternák Hanna

4. évfolyam

I. hely: Kőszeghy Anna


Budapesti Tollaslabda Diákolimpia 2015. március 1.

I. hely: Dali Barbara


IV. Rados Dezső budapesti hegedűverseny 2015. március 1.

Arany díj: Kelemen Gáspár 1.b


Kerülei vers- és prózamondó verseny
5-6. évfolyam, vers kategória
III. hely: McAllister John 6.a
Különdíjat kapott a vers választása miatt, mellyel az olvasást népszerűsítette.
Felkészítő tanár: Miholics Tímea

7-8. évfolyam, próza kategória
II. hely: Budaházy Hanna 7.a
Felkészítő tanár: Miholics Tímea

7-8. évfolyam, vers kategória
I. hely: Markus Hanah 8.a
Továbbjutott a budapesti versenyre.
Felkészítő tanár: Groma Anna


Esdu (European Show Dance Union) DanceStar, nemzetközi táncverseny kvalifikáció 2015. február 28.

B sztenderd open kategória
II. hely: Knee Klara
A 2015 májusi Word Dance Masters verseny fináléra kijutott.


Nyílt tánc kategória
III. hely: Jackson Szófia 3.b - Happiness Dance and Fitness egyesület
A 2015 májusi Word Dance Masters verseny fináléra kijutott.


Simonyi helyesírási verseny - kerületi forduló 2015. február 26.
6. évfolyam
I. hely: Tóth Dorottya 6.b
Felkészítő tanár: Ujváry Éva

8. évfolyam
II. hely: Garami Eszter 8.b
Felkészítő tanár: Brenner Katalin


Iskolai szavalóverseny 2015. február 26.
2. évfolyam
I. hely: Szabó Dóra 2.a
II. hely: Sümegi Sára 2.b
III. hely: Tarazi Sophie 2.a

3. évfolyam
I. hely: Paszternák Hanna 3.a
II. hely: Vajda Ádám 3.b
III. hely: Kolozsi Csongor 3.a

4. évfolyam
I. hely: Turschl Csenge 4.a
II. hely: Bere-Tóth Zsófia 4.a
III. hely: Kőszeghy Anna 4.a


Kerületi kosárlabda-bajnokság 2015. február 25.

7-8. évfolyam, fiúk
I.hely: Bauer Márton 8.b, Fábián József 8.b, Kondricz Péter 8.b, Németh Máté 8.b, Varga Dominik 8.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi Informatika Verseny 2015. február 25.

II. hely: Bácskai Kristóf
Felkészítő tanár: Mészáros Gergő


Kerületi zsinórlabda bajnokság 2015. február 24.

III. hely: Dudás Dominika, Fülöp Lili, Schäfer Róza, Körmendi Janka, Dali Barbara, Surányi Rebeka, Karger Levente, Jónás Dominik, Domonkos Hima, Kaszonyi Márk (3.b)


2015. február 21.

Osman-Tousn Maruan megnyerte februárban a Budapest és környéke Párbajtőr Vívó Diákbajnokságot.


Budapesti népdaléneklő verseny 2015. február 21.

Kiemelt arany minősítés: Búzavirág együttes (Jegorov Antónia 5.b, Kalmanovits Anna Emese 5.b, Kelemen Hanna 5.b, Kiss Gréta, Szántó Aisa Tünde 5.b, Tóth Dorottya Berta 6.b, Tóth Napsugár 6.b, Vértes Lili 5.b)


Ezüst minősítés: Violák (Jegorov Antónia 5.b, Kalmanovits Anna Emese 5.b, Vértes Lili 5.b, Kelemen Hanna 5.b)
Felkészítő tanár: Ujváry Éva


Zrínyi Ilona matematikaverseny - területi forduló 2015. február 20.
A Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány az idei tanévben is megrendezte a Zrínyi Ilona kétfordulós (területi, országos) matematikaversenyt.
A verseny elsődleges célja a matematika népszerűsítése. Iskolánk 71 tanulóval képviseltette magát. A legtöbb versenyző a 2. osztályos tanulók közül került ki. Gratulálunk a lelkesedésükhöz! A területi verseny 2015. február 20-án a Bajza Utcai Általános Iskolában volt. A résztvevők emléklapot kaptak. Az eredményhirdetést 2015.03.10-én a Fazekas Mihály Általános Iskola és Gimnáziumban rendezték meg.
Díjazott tanulóink:
2. évfolyam

3.helyezett: Gyöngyösi Márton 2.a
Felkészítő tanító: Tarsoly Irén

3. évfolyam

3.helyezett: Kuba Nikoletta 3.a
Felkészítő tanító: Radványi Anita

6.helyezett: Vajda Ádám 3.b
Felkészítő tanító: Rákóczi Ferencné

4. évfolyam

3.helyezett: Hadházi-Borsos Mátyás 4.b
Felkészítő tanító: Várkonyi Andrea

Kuba Nikoletta pontszámai alapján bejutott az országos fordulóba.
Gratulálunk a szép eredményekhez, és további eredményes versenyzést kívánunk Nikolettának!


Iskolai rajzverseny 2015. február 18.
1. évfolyam
I. hely: Gyurkovics Milán 1.a
II. hely: Zaborecz Fanni
III. hely: Hargitai Boglárka 1.b

2. évfolyam
I. hely: Gál Tamás 2.b
II. hely: Máthé Martin 2.c
III. hely: Szabó Dóra 2.a

3. évfolyam
I. hely: Bődi Hanna 3.a
II. hely: Dudás Dominika 3.b
III. hely: Kalmanovits Dorka 3.a

4. évfolyam
I. hely: Názer Lili 4.b
II. hely: Czakó Noll Johanna 4.a
III. hely: Bezerédy Zsófia 4.b


Nemzetközi Jégvirág kupa 2015. február 7.

I. hely: Glózik Emese 6.a

Sportland Trophy 2015. március 7.
III. hely: Glózik Emese 6.a

Santa Claus cup
III. hely: Glózik Emese 6.a


Észak-Budapesti Tollaslabda Diákolimpia 2015. február 7.

I. hely: Dali Barbara


Kerületi Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny 2015. február 3.

I. hely: Kondricz Péter 8.b


Jane Haining országos angol nyelvi emlékverseny

IV. hely: Garami Eszter 8.b


Budapesti Asztalitenisz Diákolimpia 2015. január 31.

III. hely: Dali Barbara


Kerületi rajzverseny 2015. január 27.

6. évfolyam
III. hely: Szabolcs Mátyás


8. évfolyam
I. hely: Szilvágyi Boldizsár

Felkészítő tanár: Szabó Edina


Kerületi népdalverseny 2015. január 21.


Kiemelt arany: Búzavirág együttes (Jegorov Antónia 5.b, Kalmanovits Anna Emese 5.b, Szántó Aisa Tünde 5.b, Vértes Lili 5.b, Kelemen Hanna 5.b, Tóth Dorottya Berta 6.b, Tóth Napsugár 6.b, Sas Boglárka 7.b, Varga Zsófia 7.b, Szabó Maja 7.b
Kiemelt arany: Violák (Jegorov Antónia 5.b, Kalmanovits Anna Emese 5.b, Vértes Lili 5.b, Kelemen Hanna 5.b)
Arany minősítés, duett: Jegorov Júlia 5.b, Kalmanovits Anna Emese 5.b
Felkészítő tanár: Ujváry Éva


Kerületi sakkverseny 2015. január 20.

3-4. osztály, lányok
I. hely: Bődi Hanna 3.a


Tollaslabda Budapest Bajnokság 2015. január 17.

I. hely: Dali Barbara


Kerületi Kosárlabda-bajnokság 2014. november 25.

7-8. évfolyam, fiúk
I. hely: Kondricz Péter 8.b, Varga Dominik 8.b, Németh Máté 8.b, Galgóczi Kristóf 8.b, Fábián József 8.b, Gyéresi Norbert 8.b, Bauer Márton 8.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Le Professionel Happiness Dance and Fitness Őszi Kupa 2014. 2014. november 23.

1. Színpadi látványtáncok 1.4 Gimnasztikus Látványtánc - Szóló - Gyermek (9-12 év)
III. hely: Knee Klara


Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 2014. november 20.

III. hely: Rácz Csenge, Körmendi Janka, Kovács Noel, Vajda Ádám (3.b)


V. hely: Kaszonyi Márk, Geréb Hanna, Szilágyi Levente, Kecskés Imre (3.b)


Kerületi angol szavalóverseny 2014. november 20.
7. osztályosok:
I. hely: Fan Allen Edwin 7.b
Felkészítő tanár: Balla Leila

8. osztályosok:
I. hely: Sofyan Quincy Nabila 8.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó
II. hely: Engelmann András 8.b
Felkészítő tanár: Balla Leila


Fővárosi német nyelvi csapatverseny 2014. november 18.

Iskolánk 8.a osztályos tanulói kiválóan szerepeltek a Madách Gimnázium által kiírt német nyelvi és országismereti vetélkedőn. Két csapattal vettünk részt. A népes mezőnyben egyik csapatunk I. helyezést, a másik III. helyezést ért el.
I. helyezett csapat: Kemény Kende, Markus Hanah, Nagy Kristóf, Simon Bence
III. helyezett csapat: Kovács Anna Boglárka, Molnár Péter, Sirály Farkas, Varga Veronika

Felkészítő tanárok: Borosné Kapus Bernadette, Száraz Kata


Kerületi Szépolvasási Verseny 2014. november 19.
3. évfolyam:
II. hely: Szilágyi Levente (3.b)
4. évfolyam:
II. hely: Takács Ágota (4.b)


Iskolai Kazinczy verseny 2014. november 19.
4. évfolyam:
I. hely: Takács Ágota (4.b)
II. hely: Hadházi-Borsos Mátyás (4.b)

5-6. évfolyam
I. hely: Gáspár Laura (6.b)
II. hely: Jegorov Antónia (5.b)

7-8. évfolyam
I. hely: Ábrahám Kíra (8.b)
II. hely: Budaházy Hanna (7.a)


Kerületi Iskolák Úszóversenye 2014. november 15.

I. hely: Bősz Anna (2.b)


Iskolai szépolvasási verseny 2014. november 10.
3. évfolyam:
I. hely: Szilágyi Levente (3.b)
Emléklapot kapott: Kaszonyi Márk (3.b), Kuba Nikoletta (3.a), Sass Veronika (3.a)

4. évfolyam:
I. hely: Takács Ágota (4.b)
Emléklapot kapott: Hadházi-Borsos Mátyás (4.b), Czakó Johanna (4.a), Bere-Tóth Zsófia (4.a)

Felkészítő tanítók: Pápayné Turi Mária, Daróczy Ildikó, Jelinek Judit


Ökonap 2014. október 18.
Iskolánk 8.a osztályos diákjai 2014.október 18-án részt vettek az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium Öveges laborpályázatának keretében szervezett ÖKONAPON.
Tanulóink a TÁMOP 3.1.3.-as „Mérj, vizsgáld meg, kísérletezz” program rendszeres résztvevői.
Az előadások és az előzetes felkészülés eredményeként a versenyen a következő minősítést kapták:

Arany fokozatú Oklevél:
Simon Bence
Nagy Kristóf
Varga Veronika
Radics Béla

Ezüst fokozatú Oklevél:
Bakos Anett
Molnár Péter
Forrai Simon
Waldmann Tamás

Gratulálunk!



Bolyai Magyar Csapatverseny - Területi forduló
4. évfolyam, XVII. helyezett: Názer Lili, Kerekes Kinga, Takács Ágota (4.b)
4. évfolyam, XVIII. helyezett: Hadházi-Borsos Mátyás, Hornyák Torda, Stróbli Márk, Csetényi Zsombor (4.b)


Bolyai Matematika Csapatverseny - Területi forduló 2014. október 17.
Díjazottak:

3. évfolyam, III. helyezett: Paszternák Hanna, Bődi Hanna, Kuba Nikoletta, Méhes Laura (3.a)
Felkészítő tanító: Radványi Anita

4. évfolyam, IV. helyezett: Hadházi-Borsos Mátyás, Kelemen András, Csetényi Zsombor, Orosz Levente (4.b)


7. évfolyam, IV. helyezett: Sas Boglárka, Bartha Réka, Fan Allen Edwin, Bozsoky Kristóf (7.b)
Felkészítő tanár: Szabó Edina


8. évfolyam, VI. helyezett: Engelmann András, Gyéresi Norbert, Fábián József, Hermawan Fadhil (8.b)
Felkészítő tanár: Szabó Edina

További helyezések:
4. évfolyam, XVII. helyezett: Názer Lili, Kerekes Kinga, Tóth Luca Sára, Lytvyienke Ilizaveta (4.b)
6. évfolyam, XII. helyezett: Keller Dániel, Szegedi Márk, Elmer Nándor, Szíjártó Marcal (6.b)
7. évfolyam, XII. helyezett: Szabolcs Maja, Bartha Kinga, Majer Lili, Kirton Gabriella (7.b)
8. évfolyam, VIII. helyezett: Nagy Kristóf, Waldmann Tamás, Forrai Simon, Varga Veronika (8.a)


Versenyeredmények 2013-2014-es tanév

Kerületi atlétika háromtusa verseny 2014. május 13.
Csapatban az 5-6. korosztályos lányok és fiúk is az I. helyen végeztek.
Egyéni eredmények:
Lányok:

I. hely: Kóra Mercédesz 6.a
II. hely: Glózik Emese 5.a
III. hely: Szabolcs Maja 6.b

Fiúk:

II. hely: Farkas Márk 6.a
III. hely: Radil Róbert 6.a

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Országos Szorobánbajnokság 2014. május 10.

névosztályfővárosi
eredmény
országos
eredmény
Kuba Nikoletta2.aII.IV.
Paszternák Hanna2.aII.IV.
Bődi Hanna2.aIII.IV.
Felkészítő tanító: Radványi Anita


Országos Szorobánbajnokság, Kyú-szintmérő verseny 2014. május 10.

Kyú-szintmérő versenyt teljesítette, Japánból oklevelet kap:

10. kyú:
1. Bikfalvi Bence Péter 2.a
2. Czaha Zsuzsanna 2.a
3. Glevesanu Tamás Dávid 2.a
4. Kalmanovits Dorka Sára 2.a
5. Nagy Regina 2.a
6. Ölbey Luca 2.a
7. Szabó Zsófia 2.a
8. Troyer Kristóf Maximilián 2.a
9. Ványi Ábel Bendegúz 2.a

9. kyú:
1. Bődi Hanna 2.a
2. Kuba Nikoletta 2.a
3. Méhes Laura 2.a
4. Paszternák Hanna 2.a

Felkészítő tanító: Radványi Anita


Kerületi matematika verseny 2014. május 6.
2. osztály
I. hely: Kuba Nikoletta 2.a
Felkészítő tanár: Radványi Anita

3. osztály
I. hely: Hadházi-Borsos Mátyás 3.b
Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

4. osztály
II. hely: Simon Dénes 4.a
Felkészítő tanár: Svébis Györgyné


Kerületi szépíró verseny
5-6. osztály - Vers kategória
I. helyezett: Budaházy Hanna, 6.a


Kerületi kispályás foci-bajnokság 2014. április 8.

5-6. évfolyam
I. hely: Farkas Márk 6.a, Fritz Dávid 6.a, Kővári Ádám 6.a, Radil Róbert 6.a, Faragó Tamás 5.a, Ötvös Rajmund 6.b, Klapka Patrik 6.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi mesemondó verseny


1. osztály
II. helyezés: Tarazi Sophie 1.a
Felkészítő tanár: Daróczy Ildikó
IV. helyezés: Sütő Zoé 1.b
Felkészítő tanár: Silbermann Zsóka

2. osztály
II. helyezés: Paszternák Hanna 2.a
Felkészítő tanár: Kós Gáborné
IV. helyezés: Vajda Ádám 2.b
Felkészítő tanár: Rendek Zsuzsa

3. osztály
III. helyezés: Czakó-Noll Johanna 3.a
Felkészítő tanár: Szüle Ági
IV. helyezés: Hadházi-Borsos Mátyás 3.b
Felkészítő tanár: Landl Márta

4. osztály
I. helyezés: Farkas Izabella 4.b
Felkészítő tanár: Jelinek Judit
IV. helyezés: Szakács Júlia 4.b
Felkészítő tanár: Jelinek Judit

5. osztály
IV. helyezés: Kálmán Zia 5.b
Felkészítő tanár: Ujváry Éva

7. osztály
II. helyezés: Markus Hanah Gizella 7.a
Felkészítő tanár: Groma Anna
III. helyezés: Varga Veronika 7.a
Felkészítő tanár: Groma Anna


Kerületi zsinórlabda-bajnokság 2014. március 24.

Lányok, III. korcsoport
II. hely: Flóris Kata 6.b, Bartha Kinga 6.b, Bartha Réka 6.b, Varga Zsófia 6.b, Spitzhüttel Kata 6.b, Gombár Móna 6.b, Kóra Mercédesz 6.a, Petőházy Viktória 6.a
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Diákolimpia III. korcsoport Fiú Párbajtőr 2014. március 9.
II. hely: Osman Maruan 5.b


Országos német verseny 2014. március 7.
Csapatverseny
II. helyezés: McAllister John 5.a, Budaházy Hanna 6.a, Németh Laura 8.a

Egyéni verseny, felső tagozat
I. helyezés: Bóka Berta 6.a

Különdíj: McAllister John 5.a
Felkészítő tanárok: Kellerné Marton Eszter, Hajdú Kinga


Kerületi angol szövegértési verseny 2014. március 6.
7. évfolyam
III. hely: Engelmann András 7.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

8. évfolyam
I. hely: Papp Alex 8.b
III. hely: Bugár-Mészáros Miklós 7.b
Felkészítő tanár: Puskás Enikő


Kerületi versmondóverseny 2014. március 6.
II. hely: Kálmán Zalán 8.b


Kerületi zsinórlabda-bajnokság 2014. március 4.

Lányok, IV. korcsoport
I. hely: Bajor Bianka 8.b, Illés Eszter 8.b, Illés Laura 8.b, Stoffel Tamara 8.b, Ábrahám Kíra 7.b, Gáspár Dorina 7.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi Alkalmazói Informatika verseny
EXCEL kategória
I. hely: Sillye Martin 8.a
Komplex I. kategória (Word+Paint)
IV. hely: Lakatos Zsombor 6.a
Felkészítő tanár: Mészáros Gergő


"Fogom a kezed" országos irodalom csapatverseny 2014. március
5-6. osztály
II. helyezés: Faragó Tamás, Horváth Ákos, McAllister John, Puszti Dániel, Tulkán Csaba
IV. helyezés: Kiss Gréta Zsuzsanna, Kovács Orsolya Fanni, Olasz Kata, Puszti Kincső Noémi, Székely Tekla
Felkészítő tanár: Brenner Katalin


Kerületi angol szavalóverseny 2014. március
I. helyezés: Taylor Sol Nadia 4.b


Alsó tagozatos kerületi matematika verseny
I. helyezett: Kuba Nikoletta 2.a, Hadházi-Borsos Mátyás, 3.b
II. helyezett: Simon Dénes 4.a


Terézváros Ifjú Matematikusa (kerületi felsős verseny)
5. osztály
I. hely: Olasz Kata 5.a
II. hely: Keller Dániel 5.b

6. osztály
I. hely: Kóra Mercédesz 6.a
II. hely: Mészáros Zoltán 6.a
III. hely: Szabolcs Maja 6.b

7. osztály
I. hely: Engelmann András 7.b

8. osztály
I. hely: Sillye Martin 8.a


Kerületi Simonyi Zsigmond Helyesíróverseny 2014. február 27.
5. évfolyam
I. hely: Tóth Dorottya 5.b
Felkészítő tanár: Ujváry Éva
6. évfolyam
II. hely: Budaházy Hanna
7. évfolyam
II. hely: Simon Bence
8. évfolyam
II. hely: Németh Laura 8.a
Felkészítő tanár: Ujváry Éva


Zrínyi matematikaverseny - körzeti forduló 2014. február 24.
4. évfolyam
II. hely: Farkas Izabella 4.b
IV. hely: Taylor Sol Nadia 4.b
Felkészítő tanár: Balaskóné Hózer Éva

5. évfolyam
III. hely: Keller Dániel 5.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina

6. évfolyam
V. hely: Szabolcs Maja 6.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina


Fővárosi Komplex Rajzverseny 2014. február 22.
10. hely: Szilvágyi Boldizsár 7.b


Hermann Ottó Biológia Verseny - kerületi forduló 2014. február 18.
II. hely: Molnár Péter 7.a (továbbjutott a fővárosi versenyre)
IV. hely: Varga Vera 7.a
Felkészítő tanár: Szalai Zsuzsa


Kerületi kosárlabda-bajnokság 2014. február 18.

5-6. évfolyam, fiúk
I. hely: Farkas Márk 6.a, Kőváry Ádám 6.a, Nagy Bálint I. 6.a, Fritz Dávid 6.a, Keskeny Miklós 6.a
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi kosárlabda-bajnokság 2014. február 13.

7-8. évfolyam, fiúk
I. hely: Kondricz Péter 7.b, Gyéresi Norbert 7.b, Horváth Olivér 7.b, Németh Máté 7.b, Engelmann András 7.b, Galgóczy Kristóf 7.b, Bauer Márton 7.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Öveges József Országos Fizika Verseny - Kerületi forduló 2014. február 11.
II. helyezés: Jegorov Júlia 8.b


Kerületi terematlétika bajnokság 2014. február 11.
III. korcsoport lány
I. hely: Kóra Mercédesz 6.a
II. hely: Glózik Emese 5.a

III. korcsoport fiú
I.hely: Nagy Bálint II. 6.a
II.hely: Nagy Bálint I. 6.a és Kővári Ádám 6.a (holtversenyben)

IV. korcsoport lány
I. hely: Ábrahám Kíra 7.b
III. hely: Illés Eszter 8.b

IV. korcsoport fiú
II. hely: Farkas Márió 8.b


Országos Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny - Kerületi forduló
III. hely: Bugár-Mészáros Miklós, 8.b (továbbjutott a budapesti fordulóba)
V. hely: Garami Eszter, 7.b VII. hely: Ábrahám Kíra, 7.b


Angol szavalóverseny - Kerületi forduló 2014. január 30.
5. évfolyam
II. hely: Tardi Virág

6. évfolyam
II. hely: Majer Liliána

Felkészítő tanár: Puskás Enikő


Kerületi komplex rajzverseny 2014. január 28.
6. osztály
III. hely: Nagy Eszter 6.a
7. osztály
I. hely: Szilvágyi Boldizsár 7.b
8. osztály
III. hely: Zubály Réka 8.a


III. Országos Szépíró Verseny - Kerületi forduló 2014. január
I. kategória (1-2. évfolyam)
1. helyezett: Sipos Rebeka

II. kategória (3-4. évfolyam)
1. helyezett: Nagy Dominika

III. kategória (5-6. évfolyam)
1. helyezett: Berregi Alexa


Kerületi asztalitenisz-bajnokság 2014. január 21.
II. hely: Bauer Márton, 7.b
III. hely: Csókási Zsolt, 8.b


Kerületi Történelem verseny 2014. február 13.
5. évfolyam
II. helyezés: Kerekes István
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

6. évfolyam
I. helyezés: Mészáros Zoltán
Felkészítő tanár: Martikán Beatrix

8. évfolyam
II. helyezés: Jegorov Júlia
Felkészítő tanár: Schiberna-Fotta Andrea


Kerületi népdalverseny 2014. január 16.
Arany minősítés:
"Búzavirág" énekegyüttes (tagok: Kiss Gréti, 5.a; Tóth Dorottya, 5.b; Tóth Napsugár, 5.b; Sas Boglárka, 6.b; Varga Zsófia, 6.b; Szabolcs Maja, 6.b; Fan Allen Edwin, 6.b)
Felkészítő tanár: Ujváry Éva

Ezüst minősítés:
Kovács Borbála, McAllister Shannon (4.a)


Iskolai rajzverseny 2014. január 9.
1. évfolyam:
I. Sümegi Odett (1.a), Sütő Zoé (1.b)
II. Nagy Rosselle (1.b)
III. Szabó Dóra (1.a)

2. évfolyam:
I. Kargel Levente (2.b), Kalmanovits Dorka (2.a)
II. Bődi Hanna (2.a)
III. Körmendi Janka (2.b)

3. évfolyam:
I. Schöffer Lujza (3.a), Názel Lili (3.b)
II. Szénási Franciska (3.b)
III. Bezerédy Zsófia (3.b)

4. évfolyam:
I. Jegorov Antónia (4.b), Hoffmann Matthias (4.a)
II. Somogyi Dalma (4.b)
III. Nyari Jázmin (4.b)


Mikulás Kupa - Kosárlabda 2013. december 6.

6-7. évfolyam - fiúk
I. hely: 7.b
II. hely: 6.a


Mikulás Kupa - Zsinórlabda 2013. december 4.

Lányok
I. hely: 7b
II. hely: 7.a
III. hely: 6.b
IV. hely: 6.a
Fiúk
I. hely: 7.b
II. hely: 8.b vegyes csapat
III.hely: 6.a
IV. hely: 7.a


Mikulás Kupa - Kispályás foci 2013. november 29.
5. évfolyam
I. hely: 5a 1. csapat
II. hely: 5b csapat
III.hely: 5a 2. csapat
6-7. évfolyam
I. hely: 7b 1. csapat
II. hely: 6.a
III. hely: 7.b csapat
IV. hely: 6.b csapat


Mikulás Kupa - Zsinórlabda 2013. november 27.

5. évfolyam - lányok
I. hely 5.b osztály csapata
II. hely 5.a osztály csapata
5. évfolyam - fiúk
I. hely 5.a osztály csapata
II. hely 5. b osztály csapata


Kerületi Kazinczy Szépkiejtési verseny
5-6. osztály
3. helyezés: Budaházy Hanna 6.a
7-8. osztály
2. helyezés: Ábrahám Kira 7.b


Kerületi olvasási verseny 2013. november 12.
2. hely: Hadházi-Borsos Mátyás 3.b


Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny 2013. november 8.
Megyei/Körzeti forduló
10. hely: Hadházi-Borsos Mátyás, Kelemen András, Názer Lili, Tóth Luca Sára (3.b) 27. hely: Bezerédy Zsófia Borbála, Csetényi Zsombor, Orosz Levente, Takács Ágota (3.b) 40. hely: Hodosi Dóra Anett, Hornyák Torda Róbert, Kerekes Kinga, Velkei Hanna (3.b)


Iskolai olvasási verseny 2013. november 6.
1. hely: Hadházi-Borsos Mátyás 3.b


Bolyai Matematika Csapatverseny 2013. október 11.
Megyei/Körzeti forduló, 3. évfolyam:
3. hely: Csetényi Zsombor, Hadházi-Borsos Mátyás, Názer Lili, Kelemen András (3.b)
6. hely: Kerekes Kinga, Orosz Levente, Velkei Hanna, Tóth Luca Sára (3.b)
Megyei/Körzeti forduló, 4. évfolyam:
2. hely: Taylor Sol Nadia, Farkas Izabella, Giannoccaro Graziella, Trau Thu Ha (4.b)
3. hely: Czaha Bálint, Pap Zsombor, Simon Dénes, Ványi András (4.a)


Kerületi Zsinórlabda Bajnokság 2013. november 12.

Lányok, III. korcsoport
I. hely: Kóra Mercédesz 6.a, Bóka Berta 6.a, Petőházi Viktória 6.a, Flóris Kata 6.b, Bartha Réka 6.b, Gombár Móna 6.b, Varga Evelin 6.b, Majer Liliána 6.b, Mezei Emília 6.a


Versenyeredmények 2012-2013-as tanév

Iskolai atlétika verseny 2013. május 28.

5-6. évfolyam, fiúk:
I. Galgóczy Kristóf, 6.b
II. Radil Róbert, 5.a
III. Baranyi Genaro, 6.a

5-6. évfolyam, lányok:
I. Ábrahám Kíra 6.b
II. Majer Liliána 5.b
III. Szabolcs Maja 5.b

További résztvevők:
5.a: Nagy Bálint, Keskeny Miklós, Petőházi Viki, Kóra Mercédesz
5.b: Klapka Patrik, Gombár Móna
6.a: Debreczy Csenge, Kemény Kende, Sirály Farkas

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Iskolai zsinórlabda-bajnokság 2013. május 21-22.

Lányok:
I. hely: 6.b
II. hely: 5.a
III. hely: 6.a
IV. hely: 5.b

Fiúk:
I. hely: 6.b
II. hely: 5.a
III. hely: 6.a és 5.b vegyes csapata

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi atlétika verseny 2013. május 15.

III. korosztály (lányok):
I. hely: Kóra Mercédesz 5.a

III. korosztály (fiúk):
III. hely: Radil Róbert 5.a

IV. korosztály (lányok):
I. hely: Mórucz Babett 8.b
II. hely: Bajor Bianka 7.b
III. hely: Stoffel Tamara 7.b

A csapat tagjai voltak még: Keskeny Miklós 5.a, Nagy Kristóf 6.a, Jelinek Szonja 6.b, Ábrahám Kíra 6.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi matematika verseny
2. évfolyam:
II. hely: Hadházi-B. Mátyás, 2.b

3. évfolyam:
I. hely: Farkas Izabella, 3.b

4. évfolyam:
I. hely: Keller Dániel, 4.b
III. hely: Puszti Dániel, 4.a


Kerületi zsinórlabda-bajnokság 2013. május 13.
5-6. évfolyam, fiúk
II. hely: Kondricz Péter, Varga Dominik, Németh Máté, Engelmann András, Gyéresi Norbert, Bauer Márton, Galgóczy Kristóf, Fülöp István - 6.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


XVIII. Országos Szorobánverseny 2013. április 27.
I. (országos bajnok) Bődi Hanna 1.a
I. Kuba Nikoletta 1.a
IV. Paszternák Hanna 1.a
Felkészítő tanító: Radványi Anita


Terézvárosi kispályás foci-bajnokság 2013. április 24.
III. helyezés: Horváth Olivér 6.b, Németh Máté 6.b, Engelmann András 6.b, Zeke Gábor 6.b, Klapka Patrik 5.b, Baranyi Genáro 6.a
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kis fizikusok kerületi verseny 2013. április 16.
7.osztály, páros
III. hely: Jegorov Júlia, Papp Alex
IV. hely: Illés Laura, Bugár-Mészáros Miklós


2013. évi kerületi mesemondó verseny
I. helyezett: Taylor Sol Nadia, 3.b
I. helyezett: Varga Veronika, 6.a
III. helyezett: Vajda Ádám, 1.b
Különdíjasok: Geréb Hanna, 1.b; Gáspár Laura, 4.b; Kerekes István Balázs, 4.b
Felkészítő tanár: Barka Ernő


Kerületi szépíró verseny
5-6. o. - Vers kategória
I. helyezett: Budaházy Hanna, 5.a
Felkészítő tanár: Martikán Bea


Kerületi mezei futóverseny 2013. április 11.
I. helyezett: Nagy Regina, 1.a


Kerületi helyesíró verseny 2013. március 26.
3. évfolyam:
I. helyezett: Farkas Izabella, 3.b
Felkészítő tanár: Jelinek Jutka
4. évfolyam:
III. helyezett: Tóth Dorottya, 4.b
Felkészítő tanár: Kluzsnik Zs.


XV. Területi Szorobánverseny és kyú vizsga 2013. március 22.
I. Kuba Nikoletta 1.a
II. Bődi Hanna 1.a
II. Paszternák Hanna 1.a
VI. Havai Csongor 1.a
VI. Olasz Balázs 1.a

Az országos döntőbe jutott K. Nikoletta, B. Hanna, P. Hanna
Felkészítő tanító: Radványi Anita

A 10.kyú vizsgát sikeresen teljesítették:
Kuba Nikoletta 1.a
Bődi Hanna 1.a
Paszternák Hanna 1.a
Havai Csongor 1.a
Olasz Balázs 1.a
Méhes Laura 1.a

Felkészítő tanító: Radványi Anita


Kerületi Terematlétika Verseny 2013. március 13.

III. korcsoport lány:
I. hely: Jelinek Szonja, 6.b
III. korcsoport fiú:
I. hely: Nagy Kristóf, 6.a
III. hely: Gyéresi Norbert, 6.b
IV. korcsoport lány:
II. hely: Mórucz Babett, 8.b
III. hely: Magnucz Dalma, 8.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi szavalóverseny
I. hely: Taylor Sol Nadia, 3.b


Kerületi angol szavalóverseny
3-4. osztály:
I. helyezés: Taylor Sol Nadia
III. helyezés: Bácskai Kristóf


Iskolai szavalóverseny 2013. február 27.
2. évfolyam:
I. Keller Domonkos, 2.b
II. Turschl Csenge, 2.a
III. Tóth Luca, 2.b

3. évfolyam:
I. Taylor Sol Nadia, 3.b
II. Szakács Júlia, 2.b
III. Knee Klara, 3.a

4. évfolyam:
I. Puszti Dániel, 4.a
II. Gáspár Laura, 4.b
III. Kiss Gréta, 4.a


Zrínyi Matekverseny
Megyei II. hely: Taylor Sol Nadia, 3.b
Megyei III. hely: Farkas Izabella, 3.b


Simonyi Zsigmond helyesírási verseny - kerületi forduló 2013. február 21.
5. évfolyam
III. helyezés: Fitz Dávid, 5.a
6. évfolyam
I. helyezés: Hegyi Mihály, 6.b
7. évfolyam
II. helyezés: Németh Laura, 7.a
8. évfolyam
I. helyezés: Varga Noémi, 8.b
Felkészítő tanárok: Martikán Beatrix, Brenner Katalin, Újváry Éva, Beszterczey Ildikó


Kerületi kosárlabda-bajnokság 2013. február 21.

5-6. évfolyam /fiúk/
II. hely: Kondricz Péter, Varga Dominik ,Engelman András,Gyéresi Nórbert, Bauer Márton, Galgóczy Kristóf, 6.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi zsinórlabda-bajnokság 2013. február 18.
7-8. évfolyam /lányok/
I. hely: Mayer Viktória 8.b, Bajor Bianka 7.b, Stoffel Tamara 7.b, Illés Laura 7.b, Illés Eszter 7.b, Takács Laura 7.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Öveges József fizikaverseny - kerületi forduló 2013. február 12.
4. helyezett: Nagy Dominik, 8.a
8. helyezett: Csikós Máté, 8.a; Barabás Emese, 8.a
Felkészítő tanár: Ádámné Nagy Györgyi


Tollaslabda Diákolimpia Budapesti Döntő 2013. február 2-3.
I-II. korcsoport, lányok, „Műanyag – B” kategória:
3. helyezett: Dali Barbara Henrietta


Kerületi asztalitenisz verseny 2013. január 16.

I. hely: Bauer Márton, 6.b
II. hely: Baranyi Genaro, 6.a


Kerületi Angol Nyelvű Műfordító Verseny
7. évfolyam:
I. helyezett: Kálmán Zalán
Felkészítő tanár: Puskás Enikő

8. évfolyam:
I. helyezett: Fitos Bianka


Kerületi Angol Nyelvű Szavalóverseny
7. évfolyam:
II. helyezett: Takács Laura, 7.b
Felkészítő tanár: Puskás Enikő

8. évfolyam:
I. helyezett: Bányai Szonja, 8.b
III. helyezett: Molnár Beáta, 8.b - Varga Noémi, 8.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó


Bolyai Anyanyelvi Verseny - területi forduló
6. évfolyam:
IV. helyezett: Celichowski Emil, Fülöp István, Hegyi Mihály, Szakács Ákos
Felkészítő tanár: Brenner Katalin

8. évfolyam:
III. helyezett: Bányai Szonja, Fitos Bianka, Molnár Beáta, Varga Noémi
Felkészítő tanár: Groma Leventéné


Kerületi Kazinczy Szépkiejtési Verseny
5-6. osztályosok kategóriája:
II. helyezés: Molnár Péter, 6.a
Felkészítő tanár: Groma Leventéné


Bod Péter Országos Könyvtárhasználati Verseny, terézvárosi forduló
II. helyezett: Barabás Emese, 8.a
V. helyezett: Bugár-Mészáros Miklós, 7.b
VII. helyezett: Engelmann Ákos, 8.a


Terézvárosi Történész Csapatverseny 2012. december 4-5.
5. évfolyam:
II. helyezés: Glevesanu Marina, Sas Boglárka, Keskeny Miklós, Nagy Bálint
6. évfolyam:
I. helyezés: Celichowski Emil, Galgóczi Kristóf, Hegyi Mihály, Kondricz Péter
8. évfolyam:
I. helyezés: Barabás Emese, Magnucz Dalma, Varga Noémi, Engelmann Ákos
Felkészítő tanárok: Martikán Beatrix, Schiberna-Fotta Andrea, Groma Leventéné


Kerületi matematika verseny 2012. november 28.
5. osztály
I. Mészáros Zoltán 5.a
II. Kóra Mercédesz, 5.a
III. Budaházy Hanna, 5.a
6. osztály
II. Celichowski Emil, 5.b
7. osztály
III. Sillye Martin, 7.a
8. osztály
II. Engelmann Ákos, 8.a
A fővárosira továbbjutnak az I-II. helyezettek!


Kerületi népdalverseny 2012. november 27.
szólisták kategóriája, 5-6. osztályosok korosztálya
kiemelt arany minősítés (továbbjutás a budapesti fordulóra): Reményi Bánk, 5.a
arany minősítés: Varga Boglárka, 5.a
bronz minősítés: Budaházy Hanna, 5.a
csoportok kategóriája, 5-6. osztályosok korosztálya
ezüst: Budaházy Hanna, Varga Boglárka, Reményi Bánk - 5.a
bronz: Varga Zsófia, Sas Boglárka, Fan Allen Edwin - 5.b


Kéttannyelvű Iskolák Országos Német Nyelvi Versenye 2012. november 26.
egyéni kategória:
III. helyezés: Sillye Martin

IV. helyezés: Bóka Berta 5.a
Felkészítő tanár: Martikán Beatrix


Országos Német Nyelvi Vers- és Prózamondó Verseny
7-8. osztály, próza
IV. helyezés: Németh Laura, 7.a
Felkészítő tanár: Sztojalov Andrea
5-6. osztály, próza
V. helyezés: Simon Bence, 6.a
Felkészítő tanár: Hajdu Kinga, Schiberna-Fotta Andrea


Házi rajzverseny 2012. november 23.
1. évfolyam
I. Kuba Nikolett, 1.a
II. Körmendi Janka, 1.b
III. Bődi Hanna, 1.a

2. évfolyam
I. Názer Lili, 2.b
II. Tóth Luca, 2.b
III. Vágó Dalma, 2.b

3. évfolyam
I. Szabocs Mátyás, 3.b
II. Jegorov Antónia, 3.b
III. Bányai Borka, 3.a
Különdíj: Kálmán Manna, 3.b

4. évfolyam
I. Székely Tekla, 4.a
II. Tóth Dorottya, 4.b
III. McAllister John, 4.a

Különdíj: Tóth Napsugár Anna, 4.a

Kerületi kosárlabda-bajnokság 2012. november 22.
7-8. évfolyam, fiúk
II. helyezett csapat: Ráski Bence 8.b, Jelinek Artúr 8.b, Juai Máté 8.b, Szkoponyecz Balázs 8.b, Varga Dominik 6.b, Galgóczy Kristóf 6.b, Bauer Márton 6.b, Farkas Márió 7.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Madách Imre Gimnázium fővárosi német nyelvi és kulturális vetélkedője 8. osztályos csapatok számára 2012. november 20.
I. helyezés:
A csapat tagjai: Barabás Emese, Kádár Harmatka, Mészáros Luca, Oláh Kálmán - 8.a Felkészítő tanár: Borosné Kapus Bernadette


Kerületi zsinórlabda bajnokság 2012. november 19.
7-8. évfolyam, lányok
I. helyezett csapat: Mayer Viktória 8.b, Bajor Bianka 7.b, Stoffel Tamara 7.b, Illés Laura 7.b, Illés Eszter 7.b, Takács Laura 7.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Bolyai Matematika Csapatverseny, területi forduló
V. hely: Térfogat - Bugár-Mészáros Miklós, Papp Alex, Jegorov Júlia, Csókási Zsolt 7.a
Felkészítő tanár: Faragóné Fábián Gizella

V. hely: Ricsajok - Mészáros Luca, Kádár Harmatka Pálffy Adrienn, Gaál Réka 8.a
Felkészítő tanár: Ádámné Nagy Györgyi

I. hely: Giannoccaro Graziella, Taylor Sol Nadia, Trau Thu Ha, Farkas Izabella Felkészítő tanár: Balaskóné Hózer Éva
A 3.b csapata továbbjutott az országos fordulóba.


Kerületi Komplex rajzverseny (felsős)
III. helyezés: Szilágyi Boldizsár 6.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina


Házi olvasóverseny
3. évfolyam
I. Farkas Izabella, 3.b
Felkészítő tanár: Jelinek Judit
II. Amrus Zsigmond, 3.a
Felkészítő tanár: Turi Mária
III. Taylor Sol Nadia, 3.b
Felkészítő tanár: Jelinek Judit

4. évfolyam
I. Keller Dániel, 4.b
Felkészítő tanár: Silbermann Zsóka
II. Sirály Benő, 4.a
Felkészítő tanár: Daróczy Ildikó
III. Bencsik István, 4.a
Felkészítő tanár: Daróczy Ildikó

Kerületi III. helyezést értünk el 3. és 4. évfolyamon is.
Szervezők: Daróczy Ildikó, Turi Mária, Szüle Ágnes


Kerületi úszóverseny 2012. október 13.
I. Mc. Allister John 4.a
II. Székely Tekla 4.a


Kerületi atlétika háromtusa 2012. október 12.
4. korcsoport lány
II. helyezés: Mórucz Babett (8.b)
3. korcsoport fiú
III. helyezés: Nagy Kristóf (6.a)
3. korcsoport lány
II. helyezés: Kóra Mercédesz (5.a)
Felkészítő tanár: Dálya Emília



Versenyeredmények 2011-2012-es tanév

Kerületi kosárlabda bajnokság 2012. május 14.

5-6. évfolyam – fiúk
II. helyezett csapat: Galgóczy Kristóf, Engelmann András, Varga Dominik, Németh Máté, Fülöp István 5.b, Farkas Márió 6.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Országos Öveges József fizika verseny
Nemes Nadin 8.b
Budapesti 52. hely
Országos 122. hely
Felkészítő tanár: Ádámné N. Györgyi


"Furfang Kiadó" országos számítógépes tanulmányi versenye
Irodalom tantárgy
II. helyezett: Bugár-Mészáros Miklós 6.b
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit


Iskolai mesemondó verseny 1. évfolyamosoknak 2012. április 24.
I. Kerekes Kinga 1.b
II. Turschl Csenge 1.a
II. Rózsay Borbála 1.b
III. Lencse Lili 1.b
III. Hadházi Borsos Mátyás 1.b
Felkészítő tanárok: Landl Márta és Szüle Csabáné


Két Tannyelvű Iskolák Német Versenye 2012. április 27.
5. évfolyam – egyéni
III. helyezett: Kemény Kende 5.a
8. évfolyam - egyéni
III. helyezett: Forrai Sára 8.a
8. évfolyam – csapat
I. helyezett: Macher Borbála, Nagy Sejla, Wellik Larissa 8.a
Felkészítő tanárok: Borosné K. Bernadett és Schiberna-Fotta Andrea


Kerületi kis fizikus verseny 2012. április 19.
7. évfolyam – páros
IV. helyezett: Skapinyecz Balázs, Bátori Gergely 7.b
Felkészítő tanár: Ádámné N. Györgyi


Területi ifjúsági katasztrófavédelmi verseny 2012. április 20.
8. évfolyam
II. helyezett csapat: Jevuczó Gábor, Essam Amir, Sulyok Ádám, Takó Balázs 8.b
Felkészítő tanár: Szalainé D. Zsuzsa


Kerületi labdarúgó bajnokság 2012. április 17.

5-6. évfolyam
III. helyezett csapat:
Horváth Olivér, Németh Máté, Varga Dominik Engelmann András, Gyéresi Norbert, Farkas Márió, Csóka Balázs, Mavromatisz Árisz

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi történelem csapatverseny 2012. április 16-17.
5. évfolyam
IV. helyezett csapat: Ábrahám Kira, Gáspár Dorina, Gyéresi Norbert, Hegyi Mihály

6. évfolyam
I. helyezett csapat: Ambrus Róza, Csontos Katalin, Németh Laura, Zubály Réka

7. évfolyam
I. helyezett csapat: Barabás Emese, Magnucz Dalma, Varga Noémi, Engelmann Ákos
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

8. évfolyam
III. helyezett csapat: Horváth Dorottya, Temesvári Vanda, Sulyok Ádám, Takó Balázs
Felkészytő tanár: Groma Leventéné és Schiberna-Fotta Andrea


NyelvÉSZ vetélkedő
Megyei fordulóba jutott: Budai Levente 4.a
Felkészítő tanár: Kós Gáborné


Kerületi angol nyelvű szövegértési verseny
5. évfolyam
I. helyezett: Garami Eszter
II. helyezett: Hegyi Mihály
III. helyezett: Celichowski Emil
Felkészítő tanár: Samuelsné B. Leila és Beszterczey Ildikó

6. évfolyam
I. helyezett: Graning Sára
II. helyezett: Illés Laura
III. helyezett: Kálmán Zalán
Felkészítő tanár: Tagányiné S. Ágnes és Puskás Enikő

7. évfolyam
I. helyezett: Bak Máté
III. helyezett: Skapinyecz Balázs
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

8. évfolyam
I. helyezett: Jászberényi Sára
II. helyezett: Sulyok Ádám
IV. helyezett: Bartha Petra, Péter Flóra
Felkészítő tanár: Samuelsné B. Leila és Tagányiné S. Ágnes


Iskolai alsós matematika verseny
2. évfolyam
I. helyezett: Farkas Izabella 2.b
II. helyezett: Giannoccarr Graziella 2.b
III. helyezett: Pap Zsombor 2.a
IV. helyezett: Czaha Bálint 2.a
Felkészítő tanár: Balaskóné H. Éva és Svébis Györgyné

3. évfolyam
I. helyezett: Keller Dániel 3.b
II. helyezett: Puszti Dániel 3.a
III. helyezett: Tulkán Csaba 3.b
IV. helyezett: Szegedi Petra 3.a
Felkészítő tanár: Golenné M. Zsuzsa és Tarsoly Irén

4. évfolyam
I. helyezett: Farkas Márk 4.a
II. helyezett: Bartha Réka 4.b
III. helyezett: Majer Liliana 4.a
IV. helyezett: Kóra Mercédesz 4.b
Felkészítő tanár: Radványi Anita és Purzsás-Montvai Éva


Kerületi szépírói verseny
vers kategória
II. helyezett: Macher Borbála 8.a
III. helyezett: Horváth Dorottya 8.a
Felkészítő tanár: Martikán Beatrix


Kerületi zsinórlabda bajnokság 2012. április 12.
3-4. évfolyam
I. helyezett csapat: Paksa Petra, Reményi Réka, Varga Evelin, Orbán-Ducos Bogáta, Bartha Réka, Majer Liliána, Labrosse Fanni, Farkas Márk, Fritz Dávid, Kővári Ádám
Felkészítő tanár: Kós Gáborné, Rendek Zsuzsanna


Kerületi mesemondó verseny 2012. április 3-4.
1. évfolyam
III. helyezett: Somlói Aurélia 1.a
Felkészítő tanár: Szüle Csabáné

2. évfolyam
I. helyezett: Taylor Sol Nadia 2.b
III. helyezett: Szakács Júlia 2.b
Felkészítő tanár: Jelinek Andorné

4. évfolyam
I. helyezett: Reményi Bánk 4.a
különdíj: Budaházy Hanna 4.a
Felkészítő tanár: Kós Gáborné

5-8. évfolyam
I. helyzett: Varga Veronika 5.a
Felkészítő tanár: Groma Leventéné


Kerületi úszóverseny 2012. március 31.

4. korcsoport
I. helyezett: Jevuczó Gábor 8.b
II. helyezett: Temesvári Vanda 8.b
III. helyezett: Pálffy Adrienn 7.a
3. korcsoport
III. helyezett: Csóka Balázs 6.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi terematlétika verseny 2012. március 26.
3. korcsoport – lány
II. helyezett: Bajor Bianka 6.b
II. helyezett. Jelinek Szonja 5.b
4. korcsoport – fiú
II. helyezett: Jevuczó Gábor 8.b
4. korcsoport – lány
III. helyezett: Mórucz Babett 7.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi mezei futóverseny 2012. március 28.

2. évfolyam
I. Vesztergom Krisztina
II. Czaha Bálint
III. McAllister Shannon
IV. Ambrus Zsigmond
VI. Pap Zsombor
VIII. Berdinskaia Sofia
XI. Bányai Borka
Felkészítő tanár: Svébis Györgyné

4. évfolyam
I. Farkas Márk
I. Kóra Mercédesz
II. Marx Dorottya
Felkészítő tanár: Kós Gáborné
III. Paksa Petra
Felkészítő tanár: Rendek Zsuzsanna
VII. Budai Levente
X. Fritz Dávid

5. évfolyam
III. Jelinek Szonja
VI. Varga Dominik
VII. Gyéresi Norbert
IX. Galgóczy Kristóf

6. évfolyam
I. Szép Balázs
II. Illés Anna
IV. Farkas Márió
V. Bajor Bianka

7. évfolyam
II. Pálffy Adrienn

8. évfolyam
I. Jevuczó Gábor
V. Amir Hassan

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi matematika verseny 2012. március 26.
5. évfolyam
I. helyezett: Celichowski Emil 5.b
Felkészítő: Ádámné N. Györgyi
III. helyezett: Hegyi Mihály 5.b
Felkészítő: Szabó Edina

6. évfolyam
II. helyezett: Graning Sára 6.b
Felkészítő: Faragóné F. Gizella

7. évfolyam
II. helyezett: Engelmann Ákos 7.a
Felkészítő: Ádámné N. Györgyi

8. évfolyam
I. helyezett: Bartha Petra 8.b
Felkészítő: Szabó Edina


Kerületi angol nyelvű szavalóverseny 2012. március 21.
5. évfolyam
II. helyezett: Garami Eszter 5.b
III. helyezett: Hegyi Mihály 5.b
Felkészítő tanár: Samuelsné B. Leila

6. évfolyam
II. helyezett: Jegorov Júlia 6.b
Felkészítő tanár: Puskás Enikő


Budapesti rajzverseny 2012. március 9.
XII. helyezett: Tran Tu Ha 2.b
Felkészítő tanár: Jelinek Andorné


Zrínyi Ilona matematikaverseny - területi forduló
4. évfolyam
8. Farkas Márk
22. Budai Levente
35. Nagy Bálint
40. Kóra Mercédesz
42. Mészáros Zoltán
Felkészítő tanár: Radványi Anita

5. évfolyam
10. Hegyi Mihály
29. Celichowski Emil
59. Varga Veronika
76. Baranyi Genaro
Felkészítő tanár: Szabó Edina és Ádámné N. Györgyi

7. évfolyam
38. Engelmann Ákos
Felkészítő tanár: Ádámné N. Györgyi

8. évfolyam
27. Horváth Dorottya
36. Nemes Nadin
53. Bartha Petra
65. Jászberényi Sára
68. Varga Viktória
71. Illés Ádám
Felkészítő tanár: Szabó Edina


Simonyi Zsigmond kerületi helyesírási verseny
5. évfolyam
I. helyezett: Hegyi Mihály 5.b – budapesti fordulóba jutott
Felkészítő tanár: Brenner Katalin
6. évfolyam
III. helyezett: Bugár Mészáros Miklós 6.b
Felkészítő tanár: Dr. Rábainé F. Judit
7. évfolyam
III. helyezett: Varga Noémi 7.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó
8. évfolyam
II. helyezett: Nemes Nadin 8.b
Felkészítő tanár: Groma Leventéné


Kerületi angol szavalóverseny
3. évfolyam
I. helyezett: Vincze Jázmin 3.b
Felkészítő tanár: Tagányiné S. Ágnes
III. helyezett: Gáspár Laura 3.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

4. évfolyam
I. helyezett: Szabolcs Maja 4.b
II. helyezett: Sas Boglárka 4.b
Felkészítő tanár: Samuelsné B. Leila
III. helyezett: Orbán Ducos Bogáta 4.b
Felkészítő tanár: Puskás Enikő


Kerületi versmondó verseny
7-8. évfolyam
I. helyezett: Tóth Marcell 8.a
Budapesti döntőbe jutott
Felkészítő tanár: Martikán Beatrix


Kerületi rajzverseny 2012. február 20.
2. évfolyam
I. helyezett: Tran Thu Ha 2.b
Felkészítő tanár: Jelinek Andorné


Herman Ottó kerületi biológiaverseny
I. helyezett: Temesvári Vanda 8.b
Felkészítő tanár: Szalainé D. Zsuzsa


Iskolai vers- és prózamondó verseny 2012. február 15.
5-6. évfolyam vers
I. helyezett: Ambrus Róza 6.a
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit
II. helyezett: Molnár Péter 5.a
Felkészítő tanár: Groma Leventéné
III. helyezett: Illés Anna 6.b
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit

7-8. évfolyam vers
I. helyezett: Tóth Marcell 8.a
Felkészítő tanár: Martikán Beatrix
II. helyezett: Cseszlai Hanna 8.b
III. helyezett: Nemes Nadin 8.b
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

5-6. évfolyam próza
II. helyezett: Kovács Anna 5.a
III. helyezett: Varga Veronika 5.a
Felkészítő tanár: Groma Leventéné


XXII. Öveges József fizikaverseny - iskolai forduló 2012. február 15.
I. Nemes Nadin 8.b
II. Tian Hui Min 8.b
III. Virágos Máté 8.a
IV. Kecskés Krisztián 8.b
V. Magassy Mercédesz 8.b
VI. Jevuczó Gábor 8.b
VII. Takó Balázs 8.b
Felkészítő tanár: Ádámné Nagy Györgyi


Kerületi kosárlabda bajnokság 2012. február 14.
7-8. évfolyam – fiúk
I. helyezett csapat: Ruska Norbert, Illés Ádám, Varga Ádám, Lábody László 8.a, Takó Balázs, Jevuczó Gábor 8.b, Ráski Bence, Jelinek Artúr 7.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Bod Péter országos könyvtárhasználati verseny - szóbeli forduló
VII. helyezett: Nemes Nadin 8.b
Felkészítő tanár: Barka Ernő


Kerületi komplex rajzverseny
5. évfolyam
III. helyezett: Galgóczy Kristóf 5.b
6. évfolyam
II. helyezett: Graning Sára 6.b
8. évfolyam
III. helyezett: Kecskés Krisztián 8.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina


Teleki Pál földrajzverseny - kerületi forduló
7-8. évfolyam
I. helyezett: Varga Noémi 7.b
Felkészítő tanár: Szalainé D. Zsuzsa


Kerületi informatika alkalmazói verseny
Excel táblázatkezelés
I. helyezett: Nemes Nadin 8.b
II. helyezett: Virágos Máté 8.a
Szövegszerkesztés
III. helyezett: Varga Noémi 7.b
Grafika
IV. helyezett: Varga Marcell 6.b
Felkészítő tanár: Mészáros Gergő


Jane Haing országos angol verseny
2012. január 30.
7-8. évfolyam
II. helyezett: Jászberényi Sára 8.b
IV. helyezett: Molnár Dorina 8.b
V. helyezett: Nemes Nadin 8.b
Felkészítő tanár: Samuelsné B. Leila


Kerületi Sakk Verseny
Eredmények:
II.hely Engelman Ákos 7.a
III.hely Engelman András 5.b


Kerületi asztalitenisz bajnokság 2012. január 18.

5-8. évfolyam
I. helyezett: Takó Balázs 8.b
II. helyezett: Nemes Jázmin 8.b
III. helyezett: Farkas Márió 6.b
III. helyezett: Vaszil Dorina 8.a
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Iskolai szavalóverseny 2012. január 17.
1. évfolyam
I. helyezett: Tóth Luca 1.b
II. helyezett: Keller Domonkos 1.b
III. helyezett: Hodosi Dóra 1.b
Felkészítő tanár: Landl Márta

2. évfolyam
I. helyezett: Szakács Júlia 2.b
II. helyezett: Taylor Sol Nadia 2.b
Felkészítő tanár: Jelinek Jandorné
III. helyezett: Knee Klara 2.a
Felkészítő tanár: Pápayné T. Mária

3. évfolyam
I. helyezett: Kiss Gréta 3.a
II. helyezett: McAllister John 3.a
Felkészítő tanár: Daróczy Ildikó
III. helyezett: Tóth Dorottya 3.b
Felkészítő tanár: Kluzsnikné S. Erzsébet

4. évfolyam
I. helyezett: Budaházy Hanna 4.a
II. helyezett: Reményi Bánk 4.a
Felkészítő tanár: Kós Gáborné
III. helyezett: Flóris Kata 4.b
Felkészítő tanár: Rendek Zsuzsanna


Bod Péter országos könyvtárhasználati verseny - kerületi forduló 2011. december 13.
7-8. évfolyam
I. helyezett: Nemes Nadin 8.b – továbbjutó
V. helyezett: Péter Flóra 8.b
VI. helyezett: Jászberényi Sára 8.b
Felkészítő tanár: Barka Ernő


Bolyai anyanyelvi verseny - Országos döntő
X. helyezett csapat, és különdíj a szabadon választott produkció kategóriában: Temesvári Vanda, Varga Viktória, Kecskés Krisztián, Sulyok Ádám 8.b
Felkészító tanár: Groma Leventéné


Budapesti természettudományi verseny 2011. december 9.
II. helyezett csapat: Temesvári Vanda, Kecskés Krisztián, Takó Balázs 8.b, Virágos Máté 8.a
Felkészítő tanár: Szalainé D. Zsuzsa


Német nyelvi verseny 8. osztályosok számára (Madách Gimnázium) 2011. december 1.
I. helyezett csapat: Forrai Sára, Macher Borbála, Nagy Sejla, Wellik Larissa 8.a
Felkészítő tanár: Borosné K. Bernadett


Országos angol vers- és prózamondó verseny 2011. december 1.
felső tagozat
I. helyezett: Cseszlai Hanna 8.b
III. helyezett: Nemes Nadin 8.b
alsó tagozat
III. helyezett: Szabolcs Maja 4.b
III. helyezett: Sas Boglárka 4.b
Felkészítő tanár: Samuelsné B. Leila


Kerületi szépkiejtési verseny 2011. november 30.
5-6. évfolyam
I. helyezett: Ambrus Róza 6.a
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit


Iskolai népdalverseny 2011. november 17.
3. évfolyam - 3.a
I. Olasz Kata
II. Kiss Zoltán
Felkészítő tanár: Tarsoly Irén

3. évfolyam - 3.b
I. Tóth Dorottya
II. Ki Rebeka
II. Lorberer Viktor
II. Kálmán Zia
II. Tóth Napsugár
III. Gáspár Laura
Felkészítő tanár: Golenné M. Zsuzsa

4. évfolyam – 4.a
I. Reményi Bánk
I. Varga Borbála
II. Budaházy Hanna
Felkészítő tanár: Radványi Anita

4. évfolyam – 4.b
I. Sas Boglárka
I. Reményi Réka
II. Spitzhütel Kata
III. Fan Allen Edwin
Felkészítő tanár: Purzsás-Montvai Éva

5. évfolyam
I. helyezett: Garami Eszter, Ábrahám Kitty 5.b
II. helyezett: Debreczy Csenge 5.a

6. évfolyam
I. helyezett: Ambrus Róza, Zubály Réka 6.a
I. helyezett: Fehér Anna, Jegorov Júlia, Takács Laura 6.b

Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit


Kerületi népdalverseny 2011. november 24.
4. évfolyam
I. helyezett: Reményi Bánk 4.a
II. helyezett: Varga Borbála 4.a
Felkészítő tanár: Radványi Anita

5. évfolyam
II. helyezett: Garami Eszter, Ábrahám Kitty 5.b

6. évfolyam
II. helyezett: Ambrus Róza 6.a
III. helyezett: Zubály Réka 6.a
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit


Bolyai anyanyelvi csapatverseny - területi forduló 2011. november 11.
5. évfolyam
VI. helyezett: Garami Eszter, Celichowski Emil, Gyéresi Norbert, Hegyi Mihály 5.bFelkészítő tanár: Brenner Katalin

7. évfolyam
VI. helyezett: Barabás Emese, Kádár Harmatka, Engelmann Ákos, Oláh Kálmán 7.a
Felkészítő tanár: Brenner Katalin

8. évfolyam
I. helyezett – döntőbe jutott: Temesvári Vanda, Varga Viktória, Kecskés Krisztián, Sulyok Ádám 8.b
Felkészítő tanár: Groma Leventéné
VI. helyezett: Horváth Dorottya, Macher Borbála, Nagy Sejla, Tóth Marcell 8.a
Felkészítő tanár: Martikán Beatrix


Kerületi angol nyelvű szavalóverseny 2011. november 23.
7. évfolyam
I. helyezett: Molnár Beáta 7.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó
II. helyezett:Varga Noémi 7.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó
III. helyezett: Fitos Bianka 7.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

8. évfolyam
I. helyezett: Kecskés Krisztián 8.b
Felkészítő tanár: dr. Tagányiné Silló Ágnes
III. helyezett: Nemes Nadin 8.b
Felkészítő tanár: Samuelsné Balla Leila


Kerületi korárlabda bajnokság 2011. november 21.

5-6. évfolyam – fiúk
II. helyezett csapat: Koczka Dominik 5.a, Kondricz Péter, Engelmann Ákos, Galgóczi Kristóf, Gyéresi Norbert, Varga Dominik, Bauer Márton, Németh Máté 5.b, Csóka Balázs, Farkas Márió 6.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Iskolai szépkiejtési verseny 2011. november 16.
5-6. évfolyam
I. helyezett: Ambrus Róza Júlia 6.a
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit
II. helyezett: Hegyi Mihály 5.b
Felkészítő tanár: Brenner Katalin

7-8. évfolyam
I. helyezett: Varga Noémi 7.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó
II. helyezett: Nagy Sejla 8.a
Felkészítő tanár: Martikán Beatrix


Kerületi alsós szépolvasási verseny 2011. november 15.
3. évfolyam
I. helyezett: Gáspár Laura 3.b
Felkészítő tanár: Kluzsnikné S. Zsóka

4. évfolyam
III. helyezett: Paksa Petra 4.b
Felkészítő tanár: Rendek Zsuzsanna


Kerületi zsinórlabda bajnokság 2011. november 14.

7-8. évfolyam – lány
I. helyezett csapat: Bartha Petra, Magassy Mercédesz, Nemes Nadin, Jászberényi Sára, Varga Viktória, Varga Bori 8.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi angol nyelvű műfordító verseny 2011. október 19.
7. évfolyam
I. helyezett: Bak Máté 7.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

8. évfolyam
I. helyezett: Jászberényi Sára 8.b
Felkészítő tanár: Samuelsné B. Leila
III. helyezett: Kecskés Krisztián 8.b
Felkészítő tanár: dr. Tagányiné S. Ágnes


Bolyai matematika csapatverseny – területi forduló 2011. október 14.
Az országos döntőbe jutott csapatok:

4. évfolyam:
1. hely Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
2. hely Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
3. hely Szemere Bertalan Általános Iskola és Gimnázium
4. hely Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
5. hely Matekászok - Terézvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola - Farkas Márk, Mészáros Zoltán, Budaházy Hanna, Keskeny Miklós 4.a
Felkészítő tanár: Radványi Anita
6. hely Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

7. évfolyam
1. hely KHARISZ Keresztény Általános Iskola
2. hely Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
3. hely Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
4. hely Losonci Téri Általános Iskola
5. hely Ricsajok (Terézvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola) Mészáros Luca, Pálffy Adrienn, Gaál Réka, Kádár Harmatka 7.a
Felkészítő tanár: Ádámné Nagy Györgyi
6. hely Bajza Utcai Általános Iskola

8. évfolyam
1. hely Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium
2. hely Paralelogramma (Terézvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola) - Temesvári Vanda, Tian Hui Min, Péter Flóra, Sulyok Ádám 8.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina
3. hely Budapest-FRK Julianna Általános Iskola
4. hely Deák Diák Általános Iskola
5. hely Agymenők (Terézvárosi Kéttannyelvű Általános Iskola) - Jászberényi Sára, Nemes Nadin, Bartha Petra, Varga Borbála 8.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina
6. hely Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium


Iskolai alsós rajzverseny (csapatverseny) 2011. október 18.
1. évfolyam
I. helyezett: Domonkos Sona, Názer Lili 1.b / Landl Márta
Czakó-Noll Johanna, Debreczy Lilla 1.a / Nagyné B. Ágota
II-III. helyezett: Puszti Kincső 1.a / Nagyné B. Ágota
Takács Ágota 1.b / Landl Márta

2. évfolyam
I. helyezett: Maróti Dániel, Ambrus Zsigmond, Blázy László 2.a / Svébis Györgyné
Nagy Vanessa, Kalmanovits Anna, Tran Thu Ha 2.b / Jelinek Andorné
II-III. helyezett: Erdei Anna, Ignát Renáta 2.a / Svébis Györgyné
Jegorov Antónia, Bánházi Dorina 2.b / Jelinek Andorné

3. évfolyam
I. helyezett: Campos Helen, Lugaro Natália, Sofyan Nadia, Ki Rebekah 3.b / Kluzsnikné S. Erzsébet
Kovács Orsolya, Golavits Anna, Puszti Kincső 3.a / Tarsoly Irén
II-III. helyezett: Tóth Dorottya, Tóth Napsugár, Erős Dorisz, Gazdag Orsolya 3.b / Kluzsnikné S. Erzsébet
Támcsu Daniella, Kálmán Zia, Gáspár Laura, Tardi Virág 3.b / Kluzsnikné S. Erzsébet

4. évfolyam
I. helyezett: Glevesanu Marina, Isabel Aasgaard, Bakó Zsófia, Szabolcs Maja, Thompson Vida, Sas Boglárka 4.b / Purzsás-Montvai Éva
II-III. helyezett: Kóra Mercédesz, Nagy Eszter, Marx Dorottya 4.a / Radványi Anita
Mezei Emília, Bóka Berta 4.a / Radványi Anita


Kerületi zsinórlabda bajnokság 2011. október 17.

5-6. évfolyam – lány
I. helyezett csapat: Illés Laura, Illés Eszter, Granning Sára, Illés Anna, Nemes Jázmin, Kovács Kata, Bajor Bianka 6.b
II. helyezett csapat: Éder Villő, Rákos Nikolett, Zubály Réka, Zsoldos Alina, Bernád Nikolett, Rodrigez Sabrina 6.a

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi úszóverseny 2011. október 15.

5-6. évfolyam – fiú
I. helyezett: Szép Balázs 6.a
II. helyezett: Csóka Balázs 6.b
IV. helyezett: Nagy Kristóf 5.a
VII. helyezett: Schumacher-Kovács Ákos 6.a

7-8. évfolyam – lány
II. helyezett: Temesvári Vanda 8.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Budapesti Történelmi Váltófutás 2011. október 9.

Iskolánk csapata hozzájárult a VI.kerület által elért I.helyezéshez, mint a legtöbb csapatot indító kerület.
XII. helyezett csapat: Bartha Petra, Essam Fathy Hassan Amir, Jevuczó Gábor, Sulyok Ádám, Temesvári Vanda, Takó Balázs 8.b, Schumacher-Kovács Ákos, Szép Balázs 6.a, Csóka Balázs, Illés Eszter 6.b, Mórucz Babett 7.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi háromtusa bajnokság 2011. szeptember 27.
5-8. évfolyam
I. helyezett: Vaszil Dorina 8.a
I. helyezett: Várszegi Bálint 6.b


Kerületi labdarúgó bajnokság 2011. szeptember 27.
5-6. évfolyam - fiú
III. helyezett csapat: Kondricz Péter, Varga Dominik, Engelmann András, Gyéresi Norbert, Németh Máté, Bauer Márton, Galgóczi Kristóf 5.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília

Kerületi labdarúgó bajnokság 2011. szeptember 14.
7-8. évfolyam – fiúk
III. helyezett csapat: Baranyi Dániel, Hulman Gergő, Ruhnan Dániel, Csertek Gergő, Oláh Kálmán 7.a, Takó Balázs 8.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Versenyeredmények 2010-2011-es tanév

Kerületi atlétika verseny 2011. május 11.
III. korcsoport
fiú csapat – II. helyezett: Várszegi Bálint 5.b, Farkas Márió 5.b, Szép Balázs 5.a, Csóka Balázs 5.b
fiú egyéni – II. helyezett: Várszegi Bálint 5.b
lány csapat – II. helyezett: Bajor Bianka 5.b, Graning Sára 5.b, Illés Anna 5.b, Rákos Niki 5.a
lány egyéni – II. helyezett: Bajor Bianka 5.b

IV. korcsoport
fiú csapat – IV. helyezett: Lakatos Bálint 8.a, Jevuczó Gábor 7.b, Takó Balázs 7.b, Essan Amír 7.b
fiú egyéni – III. helyezett: Lakatos Bálint 8.a
lány csapat – I. helyezett: Vaszil Dórina 7.a, Varga Bori 7.b, Bartha Petra 7.b, Gonda Alexandra 7.b
lány egyéni – I. helyezett: Vaszil Dórina 7.a
II. helyezett: Gonda Alexandra 7.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília

Budapesti általános iskolák matematika versenye 2011. május 10.
7. évfolyam
II. helyezett: Nemes Nadin 7.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina

Kerületi zsinórlabda bajnokság 2011. május 3-5.
5-6. évfolyam fiúk
I. helyezett csapat: Mavromatisz Árisz, Farkas Márió, Kálmán Zalán, Csóka Balázs, Csókási Zsolt, Bugár Miklós, Papp Alex 5.b

II. helyezett csapat: Ráski Bence, Farkas Olivér, Báthori Gergő, Juhai Máté, Bak Máté, Jelinek Artúr, Megrelishvili Joel 6.b

5-6. évfolyam lányok
I. helyezett csapat: Éder Villő, Licskai Lilla, Csontos Kati, Zubály Réka, Bernát Niki, Németh Laura 5.a

III. helyezett csapat: Fitos Bianka, Svébis Dóri, Molnár Bea, Mayer Viktória, Komlóssy Anna, Bányai Szonja 6.b

IV. helyezett csapat: Nemes Jázmin, Graning Sára, Fehér Anna, Illés Anna, Stoffel Tamara, Bajor Bianka, Kovács Kata, Nagy Márta, Takács Laura 5.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília

Kerületi alsós matematikaverseny 2011. április 28.
2. évfolyam
I. helyezett: Szabó Vincze 2.a
Felkészítő tanár: Tarsoly Irén
III. helyezett: Keller Dániel 2.b
Felkészítő tanár: Golenné M. Zsuzsa

3. évfolyam
II. helyezett: Budai Levente 3.a
Felkészítő tanár: Radványi Anita

4. évfolyam
II. helyezett: Hegyi Mihály 4.b
Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

Magyar-német Két Tannyelvű Iskolák Országos Német Versenye 2011. április 8.
5. évfolyam
VI. helyezett: Kajtár Kinga 5.a
Felkészítő tanár: Sztojalov Andrea

6. évfolyam
III. helyezett: Kádár Harmatka 6.a

7. évfolyam
III. helyezett: Forrai Sára 7.a
Felkészítő tanár: Borosné K. Bernadette

8. évfolyam
V. helyezett: Mokosényi Krisztina 8.a
Felkészítő tanár: Boros Ingrid

III. helyezett csapat: Macher Borbála 7.a, Kapronczay Judit, Sági Bence, Vörös Mihály 8.a
Felkészítő tanár: Schiberna-Fotta Andrea

Kerületi zsinórlabda verseny
3. évfolyam
III. helyezett csapat: Glevesanu Marina, Bartha Réka, Spitzhütel Kata, Thompson Vida, Ötvös Rajmund, Rózsay Domonkos, Farkas Márk, Buday Levente, Fritz Dávid, Varga Boglárka

Felkészítő tanárok: Kós Gáborné, Rendek Zsuzsanna

Kerületi történelem csapatverseny 2011. április 4-5.
5. évfolyam
II. helyezett: Ambrus Róza, Csontos Katalin, Rákos Nikolett, Zubály Réka

6. évfolyam
II. helyezett: Barabás Emese, Molnár Dorottya, Varga Noémi, Engelmann Ákos

7. évfolyam
III. helyezett: Horváth Dorottya, Lábody László, Kecskés Krisztián, Sulyok Ádám

8. évfolyam
III. helyezett: Kálló Noémi, Vincze-Bandi Eszter, Halassy László, Hutton-Mills René

Felkészítő tanár: Groma Leventéné

Kerületi mesemondó verseny 2011. április 6.
1-2. évfolyam
I. helyezett: Taylor Sol Nadia 1.b
II. helyezett: Szakács Júlia 1.b
Felkészítő tanár: Jelinek Andorné

3. évfolyam
III. helyezett: Reményi Bánk 3.a
Felkészítő tanár: Kós Gáborné
III. helyezett: Thomson Vida 3.b
Felkészítő tanár: Rendek Zsuzsanna

4. évfolyam
III. helyezett: Sárközi Flóra 4.b
Felkészítő tanár: Landl Márta
különdíjas: Varga Veronika
Felkészítő tanár: Szüle Csabáné

Kerületi katasztrófavédelmi verseny 2011. április 7.
IV. helyezett csapat: Varga Borbála, Magassy Mercédesz, Takó Balázs, Essam Amir, Varga Viktória
V. helyezett csapat: Sulyok Ádám, Jevuczó Gábor, Kecskés Krisztián, Tian Hui Min, Cseszlai Hanna

Felkészítő tanár: Szalainé D. Zsuzsa

Kerületi matematikaverseny 2011. március 23.
5. évfolyam
II. helyezett: Sillye Martin 5.a
V. helyezett: Graning Sára 5.b
VII. helyezett: Ambrus Róza 5.a

6. évfolyam
I. helyezett: Engelmann Ákos 6.a
III. helyezett: Bátori Gergely 6.b
XII. helyezett: Molnár Dorottya 6.b

Felkészítő tanár: Faragóné F. Gizella

7. évfolyam
I. helyezett: Bartha Petra 7.b
II. helyezett: Nemes Nadin 7.b
VI. helyezett: Horváth Dorottya 7.a

8. évfolyam
II. helyezett: Juhai Bence 8.b
VII. helyezett: Fehérváry Zoltán 8.b
X. helyezett: Kelemen Dorka 8.b

Felkészítő tanár: Szabó Edina

Terézváros ifjú fizikusa – kerületi csapatverseny 2011. április 6.
II. helyezett: Virágos Máté, Ruska Norbert 7.a
III. helyezett: Takó Balázs, Kecskés Krisztián 7.b

Felkészítő tanár: Ádámné N. Györgyi

Kerületi alsós nyelvtan-helyesírási verseny 2011. március 29.
2. évfolyam
I. helyezett: Tóth Dorottya 2.b
Felkészítő tanár: Kluzsnikné S. Erzsébet

4. évfolyam
II. helyezett: Hegyi Mihály 4.b
Felkészítő tanár: Landl Márta

Bendegúz Nyelvész verseny - megyei 1. forduló
I. helyezett: Juhai Bence 8.b
VII. helyezett: Fehérváry Zoltán Máté 8.b
VIII. helyezett: Vincze-Bandi Eszter 8.b

Felkészítő tanár: Brenner Katalin

Kerületi Úszóverseny 2011. március 26.
1-2. évfolyam / lányok
I. helyezett: Bányai Borka 1.a
IV. helyezett: Tóth Napsugár 2.b
V. helyezett: Vincze Jázmin 2.b

1-2. évfolyam / fiúk
IV. helyezett: Bükszegi Olivér 2.b
V. helyezett: Szabó Vincze 2.a
VI. helyezett: Kővári Zoltán 2.a
VII. helyezett: Puszti Dániel 2.a
VIII. helyezett: Czaha Bálint 1.a

3-4. évfolyam / lányok
VII. helyezett: Bakos Anett 4.a

3-4. évfolyam / fiúk
VI. helyezett: Nagy Kristóf 4.a

5-6. évfolyam / lányok
I. helyezett: Pálffy Adrienn 6.a
VII. helyezett: Nemes Jázmin 5.

7-8. évfolyam / lányok
III. helyezett: Bartha Petra 7.b
IV. helyezett: Gonda Alexandra

5-6. évfolyam / fiúk
IV. helyezett: Csóka Balázs 5.b

7-8. évfolyam / fiúk
I. helyezett: Jevuczó Gábor 7.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília

Kerületi Mezei Futóverseny 2011. március 24. II. korosztály - lányok

I. helyezett: Kora Mercédesz 3.a
II. helyezett: Marx Dorottya 3.a

II. korosztály - fiúk

I. helyezett: Farkas Márk 3.a
III. helyezett: Nagy Bálint 3.a

III. korosztály – lányok

I. helyezett: Pálffy Adrienn 6.a
III. helyezett: Csontos Kati 5.a
IV. helyezett: Illés Anna 5.b
V. helyezett: Bajor Bianka 5.b

III. korosztály - fiúk

I. helyezett: Szép Balázs 5.a
IV. helyezett: Sümegi Bálint 5.b

IV. korosztály - lányok

I. helyezett: Temesvári Vanda 7.b
II. helyezett: Gonda Alexandra 7.b
IV. helyezett: Varga Bori 7.b
VI. helyezett: Bartha Petra 7.b

IV. korosztály - fiúk

III. helyezett: Lakatos Bálint 8.a
IV. helyezett: Jevuczó Gábor 7.b
V. helyezett: Juhai Bence 8.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília

Kerületi angol nyelvű szavalóverseny 2011. március 24. 5. évfolyam
III. helyezett: Keresztszegi Ramóna 5.b

6. évfolyam - II. kategória
I. helyezett: Varga Noémi 6.b
Felkészítő tanár: Puskás Enikő

II. helyezett: Sipos Dóra 6.b
III. helyezett: Svébis Dóra 6.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

Jedlik Ányos országos fizikaverseny – regionális döntő 2011. március 10. VI. helyezett: Celichowski Emil 4.b
Felkészítő tanár: Ádámné Nagy Györgyi

Iskolai vers- és prózamondó verseny
5-6. évfolyam

I. helyezett: Csóka Balázs 5.b
II. helyezett: Révai Vanessza 5.b
III. helyezett: Jegorov Júlia 5.b
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit

7-8. évfolyam

I. helyezett: Tóth Marcell 7.a
Felkészítő tanár: Brenner Katalin
II. helyezett: Takó Balázs 7.b
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

Kerületi vers- és prózamondó verseny 2011. március 16.
5-6. évfolyam
IV. helyezett: Csóka Balázs 5.b
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit

7-8. évfolyam
III. helyezett: Tóth Marcell 7.a
Felkészítő tanár: Brenner Katalin

Kerületi Terematlétika bajnokság 2011. március 2.
3. korcsoport - lányok
II. helyezett csapat: Bajor Bianka, Graning Sára, Illés Anna 5.b, Rodriguez Sabrina 5.a
I. helyezett egyéni: Bajor Bianka 5.b

3. korcsoport - fiúk
III. helyezett csapat: Sümegi Bálint, Farkas Mario, Mavromatisz Árisz 5.b, Szép Balázs 5.a
III. helyezett egyéni: Sümegi Bálint 5.b

4. korcsoport - lányok
I. helyezett csapat: Vaszil Dorina 7.a, Bartha Petra, Varga Bori, Gonda Alexandra 7.b
II. helyezett egyéni: Vaszil Dorina 7.a

4. korcsoport - fiúk
II. helyezett csapat: Lakatos Bálint 8.a, Juhai Bence 8.b, Jevuczó Gábor, Essam Fathy Hassan Amir 7.b
II. helyezett egyéni: Lakatos Bálint 8.a

Felkészítő tanár: Dálya Emília

Országos angol nyelvű országismereti verseny - Írország 2011. február 24.
5-6. évfolyam
VII. helyezett csapat: Varga Noémi, Molnár Dorottya, Nemes Kata 6.b
Felkészítő tanár: Puskás Enikő

Kerületi angol nyelvű szavalóverseny 2011. február 24.
3. évfolyam
I. helyezett: Sas Boglárka 3.b
Felkészítő tanár: Tokovics Dóra

4. évfolyam
I. helyezett: Celichowski Emil 4.b
III. helyezett: Gyömbér Matild 4.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

Kerületi Kosárlabda-bajnokság 2011. február 24.
7-8. évfolyam – fiúk
I. helyezett csapat: Lakatos Bálint 8.a, Ruska Norbert, Vaszil Dorina, Varga Ádám 7.a, Jevuczó Gábor, Essam Fathy Hassan Amír, Takó Balázs 7.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília

Fővárosi Népdalverseny 2011. február 26.
Bronzfokozat: Macher Borbála 7.a
Felkészítő tanár: Dr. Rábainé F. Judit

Hevesy György kerületi kémiaverseny
2011. február 16.
7. évfolyam
I. helyezett: Horváth Dorottya 7.a
III. helyezett: Kecskés Krisztián 7.b
Felkészítő tanár: Faragóné F. Gizella


Simonyi Zsigmond Helyesírási Verseny - kerületi forduló
2011. február 16.
5. évfolyam
III. helyezett: Bugár Mészáros Miklós 5.b
Felkészítő tanár: Dr. Rábainé F. Judit

7. évfolyam
II. helyezett: Temesvári Vanda 7.b
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

8. évfolyam
I. helyezett: Juhai Bence 8.b
Felkészítő tanár: Brenner Katalin

Kerületi komplex rajzverseny
2011. február 14.
5. évfolyam
II. helyezett: Graning Sára 5.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina

6. évfolyam
II. helyezett: Nagy Dominik 6.a
Felkészítő tanár: Kellerné Marton Eszter

Herman Ottó kerületi biológiaverseny
2011. február 10.
I. helyezett: Temesvári Vanda 7.b
Felkészítő tanár: Szalainé D. Zsuzsa

Kerületi Asztalitenisz verseny
2011. január 10.
IV. helyezett: Takó Balázs 7.b

Kerületi Sakkverseny 2011. január 25.
III. helyezett: Engelmann Ákos 6.a
Felkészítő tanár: Dálya Emília

Iskolai vers- és prózamondó verseny
2011. január 25.
1. évfolyam
I. helyezett: Taylor Sol Nadia 1.b
II. helyezett: Szakács Júlia 1.b
III. helyezett: Szántó Aisa 1.b

Felkészíto tanár: Jelinek Andorné

2. évfolyam
I. helyezett: Tóth Dorottya 2.b
II. helyezett: Bükszegi Olivér 2.b

Felkészíto tanár: Kluzsnikné S. Erzsébet

III. helyezett: McAllister John 2.a
Különdíj: Kiss Gréta 2.a

Felkészíto tanár: Daróczy Ildikó

3. évfolyam
I. helyezett: Thompson Vida 3.b
II. helyezett: Kóra Mercédesz 3.a
III. helyezett: Sas Boglárka 3.b

Felkészíto tanár: 3.b - Rendek Zsuzsanna, 3.a - Kós Gáborné

4. évfolyam
I. helyezett: Sárközi Flóra 4.b
II. helyezett: Varga Veronika 4.a
III. helyezett: Celichowszki Emil 4.b

Felkészíto tanár: 4.a - Szüle Csabáné, 4.b - Landl Márta

Kerületi informatika verseny
2011. január 27.

Kis komplex
5-6. évfolyam
II. helyezett: Varga Noémi 6.b

Szövegszerkesztés
7-8. évfolyam
I. helyezett: Mokosényi Krisztina 8.a

Felkészíto tanár: Mészáros Gergő

Kerületi Informatika verseny – Prezentáció 2011. január 20.
7.évfolyam
II. helyezett: Kecskés Krisztián 7.b
Felkészíto tanár: Mészáros Gergő

Teleki Pál Földtan kerületi verseny 2011. január 10.

7.évfolyam

I. helyezett: Horváth Dorottya 7.a
Felkészítő tanár: Vityiné Jakubács Edit

8. évfolyam

II. helyezett: Tordai Kitti 8.b
Felkészítő tanár: Szalainé Dorner Zsuzsa

Országos német vers- és prózamondó verseny
2010. december
vers kategória

I. helyezett: Vörös Mihály 8.a

V. helyezett: Csontos Katalin 5.a

próza kategória

VII. helyezett: Ambrus Róza 5.a

VII. helyezett: Forrai Sára 7.a

Felkészítő tanárok: Boros Ingrid, Borosné Kapus Bernadett, Sztojalov Andrea

Német nyelvi és országismereti csapatversenyverseny (Madách Gimnázium)
II. helyezett csapat: Vörös Mihály, Lakatos Bálint, Kapronczay Judit, Mokosényi Krisztina 8,a

Felkészítő tanárok: Boros Ingrid, Borosné Kapus Bernadett, Sztojalov Andrea

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny - országos döntő

2010. december 11.
A 8. osztályos általános iskolai kategóriában a 8.b osztály „Nyelvtörők” csapata X. helyezést ért el.

A csapat tagjai: Kelemen Dorka Szilvia, Tordai Kitti, Vincze-Bandi Eszter, Juhai Bence

Felkészítő tanár: Brenner Katalin

Házi Mikulás Kupa - Kispályás focibajnokság

2010. december
Lányok

I. 5.b

II. 5.

fiúk - A csoport

I.6.b

II. 5.a

III. 5.b

fiúk - B csoport

I. 8.b

II. 7.b, 7.a, 8.a

III. 6.a

Kerületi kosárlabda-bajnokság
2010. november 30.

7-8. évfolyam / fiúk
I. helyezett csapat: Ruska Norbert 7.a, Jevuczó Gábor, Takó Balázs 7.b, Lakatos Bálint 8.a, René Hutton-Mills 8.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília


Kerületi rajzverseny
2010. november 30.
3. évfolyam
III. helyezett: Petőházi Viktória 3.a
Felkészítő tanár: Radványi Anita

Kerületi angol nyelvű szavalóverseny
2010. november 25.
7. évfolyam
I. helyezett: Kecskés Krisztián 7.b
II. helyezett: Temesvári Vanda 7.b
Felkészítő tanár: Tagányiné S. Ágnes

„A jövő iskolája” kerületi rajzversen

II. helyezett: Bugár-Mészáros Miklós  és Graning Sára 5.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina

Iskolai szép kiejtési verseny
2010. november 16.

5-6. évfolyam
I. helyezett: Ambrus Róza 5.a
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit

II. helyezett: Bagossy Júlia 6.a
Felkészítő tanár: Brenner Katalin

7-8. évfolyam
I. helyezett: Juhai Bence 8.b
Felkészítő tanár: Brenner Katalin

II. helyezett: Varga Bori 7.b
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

Kerületi szép kiejtési verseny
2010. november 17.

5-6. évfolyam
I. helyezett: Ambrus Róza 5.a
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit

7-8. évfolyam
IV. helyezett: Juhai Bence 8.b
Felkészítő tanár: Brenner Katalin


Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny - Körzeti forduló
2010. november 12.

A 8. osztályos tanulók általános iskolai fordulóján a 8.b osztály csapata I. helyezést ért el, így továbbjutottak az országos döntőbe.
A csapat tagjai: Juhai Bence, Kelemen Dorka Szilvia, Tordai Kitti, Vincze-Bandi Eszter
Felkészítő tanár: Brenner Katalin

Kerületi labdarúgó torna
2010. november 17.

1-2. évfolyam
I. helyezett csapat tagjai: Bódi Krisztián, Blázi László, Czaha Bálint, Pap Zsombor, Simon Dénes, Kővári Zoltán, Ádám Zsolt, Bükszegi Olivér, Osman Maruan, McAllister John
Felkészítő: Varga Zsolt

Iskolai népdalverseny
2010. november 16.

3-4. évfolyam
I. helyezett: Varga Borbála 3.a
II. helyezett: Reményi Bánk 3.a
III. helyezett: Budaházy Hanna 3.a
Felkészítő tanár: Radványi Anita

5-6. évfolyam
I. helyezett: Ambrus Róza, Zubály Réka 5.a
I. helyezett: Varga Noémi 6.b
II. helyezett: Kajtár Kinga 5.a
III. helyezett: Zsoldos Alina 5.a

7-8. évfolyam
I. helyezett: Macher Borbála 7.a
II. helyezett: Cseszlai Hanna 7.b

Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit

Kerületi népdalverseny
2010. november 23.

5-6. évfolyam

Arany fokozat: Ambrus Róza, Zubály Réka 5.a
Ezüst fokozat: Varga Noémi 6.b

7-8. évfolyam
Arany fokozat: Macher Borbála 7.a
Továbbjutott a fővárosi versenyre.
Felkészítő tanár: Rábainé F. Judit

Kerületi angol fordító verseny
2010. november 10.

7. évfolyam
I. helyezett: Temesvári Vanda 7.b
Felkészítő tanár: Tagányi Ágnes

II. helyezett: Molnár Dorina 7.b
Felkészítő tanár: Tokovics Dóra

8. évfolyam
II. Nyilas Márk 8.b
Felkészítő tanár: Tagányi Ágnes

Kerületi Szépolvasási verseny
2010. november 16.

3. évfolyam
II. helyezett: Sas Boglárka 3.b
Felkészítő tanár: Rendek Zsuzsanna

4. évfolyam
II. helyezett: Varga Veronika 4.a
Felkészítő tanár: Szüle Csabáné

Iskolai rajzverseny

2010. október 27.

1.évfolyam

I. helyezett: Somogyi Dalma 1.b

II. helyezett: Bauer Bianka 1.a

III. helyezett: Bánházi Dorina 1.b

2. évfolyam

I. helyezett: Bényei Lilla 2.a

II. helyezett: Puszti Kincső 2.a

III. helyezett: Erős Dorisz 2.b

3. évfolyam

I. helyezett: Petőházi Viktória 3.a

II. helyezett: Glevesanu Marina 3.b

III. helyezett: Kóra Mercédesz 3.a

4. évfolyam

I. helyezett: Sárközi Flóra 4.b

II. helyezett: Gyömbér Matild 4.b

III. helyezett: Fresli Viki 4.b

Szervezők: Kluzsnikné S. Erzsébet, Jelinek Andorné, Tarsoly Irén

Angol műfordítási verseny

2010. október 21.

A kerületi fordulóba jutott tanulók:

7. évfolyam

Temesvári Vanda

Magassy Mercédesz

Molnár Dorina

8. évfolyam

Juhai Bence

Halassy László

Nyilas Márk

Iskolai szépolvasási verseny

2010. október 27.

3. évfolyam

I. helyezett: Sas Bogi 3.b

Felkészítő tanár: Rendek Zsuzsanna

II. helyezett: Fritz Dávid 3.a

III. helyezett: Kóra Mercédesz 3.a

Felkészítő tanár: Kós Gáborné

4. évfolyam

I. helyezett: Varga Veronika 4.a

Felkészítő tanár: Szüle Csabáné

II. helyezett: Takács Ákos 4.b

Felkészítő tanár: Landl Márta

Kerületi Streetball Bajnokság 
2010. október 18.   

 7-8. évfolyam – lány

I. helyezett csapat: Temesvári Vanda, Bartha Petra, Varga Bori 7.b

II. helyezett csapat: Vaszil Dorina 7.a, Nemes Nadin, Gonda Alexandra 7.b

7-8. évfolyam - fiú 

III. helyezett csapat: Lakatos Bálint 8.a, Takó Balázs, Jevuczó Gábor, Essam Fathy Hassan 7.b  

Kerületi Focibajnokság 
2010. október 19

7-8. évfolyam

I. helyezett csapat: Horváth Tibor,René Mills Hutton, Juhai Bence 8.b, Vaszil Dórina 7.a, Bakonyi Dániel, Hulman Gergő 6.a

Felkészítő tanár: Dálya Emília

Bolyai Matematika Csapatverseny 
2010. október 15.   
7. évfolyam 

III. helyezett csapat: Agymenők - Nemes Nadin, Bartha Petra, Jászberényi Sára, Varga Borbála

IV. helyezett csapat: Le-törtek - Horváth Dorottya, Illés Ádám, Tian Hiu Min, Sulyok Ádám

8. évfolyam 

VI. helyezett csapat: Számháború  - Juhai Bence, Kelemen Dorka, Solti Dorottya, Vincze-Bandi Eszter

VIII. helyezett csapat: Halmazok - Hutton-Mills René, Fehérváry Zoltán, Halassy László, Mokosényi Krisztina

Felkészítő tanár: Szabó Edina  

Történelmi Váltófutás
2010.10.10 

A VI. kerület, mint legtöbb csapatot indító kerület, I. helyezést ért el.

 Iskolánk csapata 12. helyen végzett: 

Juhai Bence 8.a, Temesvári Vanda, Bartha Petra, Varga Bori, Jevuczó  Gábor, Takó Balázs, Essam Fathy Hassan, Sulyok Ádám 7.b, Vaszil Dorina, Lakatos Domonkos 7.a, Bagossy Júlia 6.a, Juhai Máté 6.b

Kerületi Úszóverseny
2010.10.

5-6. évfolyam – lány

I. helyezett: Pálffy Adrienn 6.a

5-6. évfolyam – fiú

I. helyezett: Szép Balázs 5.a 

IV. helyezett: Csóka Balázs 5.b 

VII. helyezett: Bátori Gergő 6.b

7-8. évfolyam - lány 

I. helyezett: Temesvári Vanda 7.b 

II. helyezett: Bartha Petra 7.b

7-8. évfolyam – fiú

II. helyezett: Jevuczó Gábor 7.b

Felkészítő  tanár: Dálya Emília

Baromfi Termék Tanács országos rajzverseny

III. helyezett: Kecskés Krisztián 7.b

Felkészítő tanár: Szabó Edina

Kerületi atlétika verseny
2010. 09. 22.

Egyéni – lány
I. helyezett: Vaszil Dorina 7. a
II. helyezett: Temesvári Vanda 7. b
III. helyezett: Bartha Petra 7. b

Csapat – lány
I. hely: Vaszil Dorina 7.a, Temesvári Vanda, Bartha Petra, Varga Bori 7.b

Egyéni – fiú
II. helyezett: Szép Balázs 5.a

Csapat – fiú
III. hely: Lakatos Bálint 8.a, Ruska Norbert 7.a, Takó Balázs, Jevuczó Gábor 7.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Versenyeredmények 2009-2010-es tanév

Budapesti Általános Iskolák Matematika Versenye

2010. május 11.

IX. helyezés: Kelemen Dorka 7.b

Felkészítő tanár: Szabó Edina

„Terézváros Diákul” Kerületi Fotópályázat

Díjazottak:
Csécsi Sára – Özkan Simla 7.b
Fehérváry Zoltán Máté 7.b
Gál Mirandolina 8.a
Horváth-Gál Flóra 8.b
Jasper Sebastian 8.a
Lakatos Bálint – Sági Bence 7.a

Zrínyi Ilona / Gordiusz Matematikaverseny

2010. május 5. Megyei / körzeti forduló I. helyezett: Hegyi Mihály 3.b
Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

Fővárosi Informatikai Alkalmazói Verseny

Komplex II.kategória
III. Kókai Gabriella 8.b

Grafika kategória
IV. Szabó Győző

Felkészítő tanár: Vityi János

"Ki mit tud Terézvárosról?" - Helytörténeti Vetélkedő

2010. április 20.

Immár harmadik alkalommal került megrendezésre a „Ki mit tud Terézvárosról” című játékos helytörténeti vetélkedő, melyen iskolánk tanulói II. helyezést értek el.  

Csegődi Bernadett, Gál Mirandolina, Glusz Nádja, Gyurkó Péter, Knefély Laura, László Petra, Licz Orsolya, Licskai Tímea, Nagy Lóránt, Nyári Gábor, Oláh Krisztián, Petneházy Klaudia, Pölczmann Lea, Sturcz Ágnes, Szabó Alíz, Szántó Anett, Szuhi Laura, Halassy László, Hutton-Mills René, Kelemen Dorka, Vörös Mihály, Jaspers Sebastian, Kazup Dávid, Kiss Márk, Sárközi Barbara, Svébis Réka, Fehérváry Zoltán, Hajdu Fanny, Geszler Kyra, Szabó Zsófi, Horváth Gál Flóra, Rimóczi Máté, Kókai Gabi, Talmaci Lilla

Felkészítőtanárok: Martikán Beatrix, Beszterczey Ildikó, Brenner Katalin, Groma Leventéné, Rábainé Fülep Judit, Szabó Edina

Kenguru Nemzetközi Matematika verseny

2010. március 18.

A verseny az országban egy időben zajlott, március 18-án. Évfolyamonként több ezer versenyző vett részt.

Iskolánkból a 3.b és a 2.a osztályból voltak résztvevők.
A 3.b osztály felkészítő tanítója Várkonyi Andrea, a 2.a osztályé Radványi Anita

Gratulálunk a kiváló eredményekhez!

Bendegúz Nyelvész vetélkedő - megyei döntő

2. évfolyam VII. helyezett: Budaházy Hanna 2.a

Felkészítő tanár: Kós Gáborné

Terézváros Ifjú Matematikusa 

5. évfolyam II. helyezés: Engelmann Ákos
Felkészítő tanár: Faragóné Fábián Gizella

6. évfolyam II. helyezés: Molnár Balázs
Felkészítő tanár: Szabó Edina

7. évfolyam II. helyezés: Kelemen Dorka
Felkészítő tanár: Szabó Edina

8. évfolyam IV. helyezés: Somogyi Nóra
Felkészítő tanár: Faragóné Fábián Gizella

Kerületi Szépírói Verseny  

5. évfolyam I. helyezés: Bagossy Júlia 5.a 
Felkészítő tanár : Brenner Katalin

Német Két Tannyelvű Iskolák Országos Versenye

csapat              
I. helyezés: Jasper Sebastian, Oláh Krisztián 8.a, Vörös Mihály 7.a
Felkészítő tanár: Borosné Kapus Bernadette

egyéni                                                                                 
5. évfolyam II. helyezés: Kádár Harmatka 5.a
Felkészítő tanár: Borosné Kapus Bernadette

6. évfolyam I. helyezés: Wellik Larissa 6.a
Felkészítő tanár: Martikán Beatrix

7. évfolyam III. helyezés: Mokosényi Krisztina 7.a     
Felkészítő tanár: Kellerné Marton Eszter

8. évfolyam IV. helyezés: Gyurkó Péter 8.a
Felkészítő tanár: Borosné Kapus Bernadette

8. évfolyam VI. helyezés: Sturcz Ágnes 8.a
Felkészítő tanár: Martikán Beatrix

2010. évi áprilisi versenyeredmények

Terézváros Ifjú Történésze - kerületi vetélkedő

5. évfolyam
I. helyezett: Varga Noémi 5.b
II. helyezett: Engelmann Ákos 5.a
III. helyezett: Kádár Harmatka 5.a

6. évfolyam
II. helyezett: Szabó Győző 6.b

8. évfolyam
I. helyezett: Oláh Krisztián 8.a
II. helyezett: Gyurkó Péter 8.a
III. helyezett: Hajdu Fanny 8.b

Felkészítő tanár: Groma Leventéné

Terézvárosi Technika kerékpáros elméleti és ügyességi verseny 
2010. április 21.

5. évfolyam – lányok II. helyezés: Mayer Viktória 5.b 
5. évfolyam – fiúk I. helyezés: Garamszegi Dániel 5.a 
6. évfolyam – fiúk I. helyezés: Elmer Péter 6.b
II. helyezés: Mészáros Balázs 6.b
Felkészítő tanár: Vityiné Jakubács Edit

Környezetismereti Vetélkedő
2010. április 20. és 27.

1. évfolyam
I. helyezés – Madarak csapat: Kiss Gréti, McAllister John, Szabó Vince 1.a
Felkészítő tanár: Galavics Ildikó

II. helyezés – Természetvédő csapat: Szegedi Petra, Keller Dániel, Vincze Jázmin 1.b
Felkészítő tanár: Golenné Mátyás Zsuzsa

III. helyezés – Tyúk csapat: Gáspár Laura, Kerekes István, Ki Rebeka 1.b
Felkészítő tanár: Golenné Mátyás Zsuzsa

IV. helyezés – Sólyom csapat: Puszti Dániel, Puszti Kincső, Horváth Ákos 1.a
Felkészítő tanár: Galavics Ildikó

2. évfolyam
I. helyezés – Állatok csapat: Kóra Mercédesz, Nagy Bálint, Budai Levente 2.a
Felkészítő tanár: Radványi Anita

II. helyezés – Vadmacskák csapat: Tajti Kata, Mészáros Zoltán, Petőházi Viktória 2.a
Felkészítő tanár: Radványi Anita

III. helyezés – Greenpeace csapat: Sas Boglárka, Reményi Réka, Jászberényi Veronika 2.b Felkészítő tanár : Svébis Györgyné

IV. helyezés – Szöcske csapat: Spitzhütel Kata, Orbán-Ducos Bogáta, Glenesanu Marina 2.b Felkészítő tanár : Svébis Györgyné

3. évfolyam
I. helyezés – Fehér Tigris csapat: Gáspár Dorina, Szakács Ákos, Zeke Gábor 3.b 
Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

II. helyezés – Környezetvédő Hármas: Németh Marcell, Nagy Kristóf, Waldmann Tamás 3.a Felkészítő tanár : Nagyné Bedők Ágota

III. helyezés – Környezetvédelmi Társaság: Garamszegi Anna, Varga Veronika, Koczka Dominik 3.a Felkészítő tanár : Nagyné Bedők Ágota

IV. helyezés – Madarak csapat: Clerc Lupo, Ábrahám Kíra, Szilvágyi Boldizsár 3.b
Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

4. évfolyam
I. helyezés – Gesztenyék csapat: Kálmán Zalán, Sümegi Bálint, Jegorov Júlia 4.b
Felkészítő tanár: Balaskóné Hózer Éva

II. helyezés – Citromfa csapat: Nemes Jázmin, Novák Janka, Illés Anna 4.b
Felkészítő tanár: Balaskóné Hózer Éva

III. helyezés – Nemzeti Parkok csapat: Zsoldos Alina, Müller Magdolna, Németh Laura 4.a
Felkészítő tanár: Pápayné Turi Mária

IV. helyezés – Szép Magyarország csapat: Éder Villő, Rákos Nikolett, Zubály Réka 4.a 
Felkészítő tanár: Pápayné Turi Mária

Szervezők: Svébis Györgyné, Golenné Mátyás Zsuzsa, Barka Ernő

Kerületi Alsós Matematika verseny
2010. április 27.

2. évfolyam
II. helyezés: Paksa Petra 2.b
Felkészítő tanár: Svébis Györgyné

III. helyezés: Budai Levente 2.a
Felkészítő tanár: Radványi Anita

3. évfolyam 
I. helyezés: Hegyi Mihály 3.b
Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

IV. helyezés: Simon Bence 3.a
Felkészítő tanár: Nagyné Bedők Ágota

4. évfolyam
II. helyezés: Sellye Martin 4.a
Felkészítő tanár: Mészárosné Ondi Ágnes

III. helyezés: Graning Sára 4.b
Felkészítő tanár: Balaskóné Hózer Éva

Kerületi Kispályás Focibajnokság
2010. április 22.  

Csapatverseny II. helyezés: Budai Levente, Farkas Márk, Fritz Dávid, Simon Ádám, Nagy Bálint, Lakatos Zsombor 2.a 
Felkészítő tanár: Kós Gáborné

Zrínyi Ilona / Gordiusz Országos Matematikaverseny

2010. április 3.6. évfolyam XVI. Helyezés: Szabó Győző 6.b
Felkészítő tanár: Szabó Edina

Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny - Országos döntő
XV. helyezett: Fehérváry Zoltán 7.b
Felkészítő tanár: Barka Ernő

2010. évi márciusi versenyeredmények

Fővárosi Elsősegélynyújtó Verseny 

Csapatverseny
IV. helyezés: Sági Bence 7.a, Hajdu Fanny, Horváth-Gál Flóra, Kiss Márk, Kókai Gabriella 8.b
Felkészítő tanár: Vityiné Jakubács Edit

Kalmár László Országos Matematika Verseny

2010. március 20.

V. helyezés: Hegyi Mihály 3.b
Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

Fővárosi Vers és Prózamondó Verseny

2010. március 25.

5-6. évfolyam III. helyezés: Tóth Marcell 6.a              
7-8. évfolyam V. helyezés: Vörös Mihály 7.a

Felkészítő tanár: Groma Leventéné

Iskolai Nyelvtan-helyesírás Verseny                                       
2. évfolyam
I. helyezés: Petőházi Viktória                                  
II. helyezés: Bartha Réka                                        
III. helyezés: Farkas Márk, Szabolcs Maja

3. évfolyam
I. helyezés: Hegyi Mihály, Simon Bence                                 
II. helyezés: Celichowski Emil, Gáspár Dorina                        
III. helyezés: Varga Veronika, Forrás Hanna, Garami Eszter

4. évfolyam
I. helyezés: Németh Laura                                       
II. helyezés: Novák Janka                                       
III. helyezés: Varga Marcell                                     

Országos Nyelvész Vetélkedő - területi verseny

2. évfolyam I. helyezés: Budaházy Hanna 2.a

Felkészítő tanár: Kós Gáborné

Angol Kerületi Versmondó Verseny                                       
5. évfolyam
I. helyezés: Svébis Dóra 5.b                                   
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

II. helyezés: Sipos Dóra 5.b Felkészítő tanár:

Beszterczey Ildikó
III. helyezés: Molnár Dorottya 5.b

Felkészítő tanár: Puskás Enikő

6. évfolyam
I. helyezés: Varga Borbála 6.b
Felkészítő tanár: Samuelsné Balla Leila

II. helyezés: Temesvári Vanda 6.b
Felkészítő tanár: Tagányiné Silló Ágnes

III. helyezés: Nemes Nadin   6.b Felkészítő tanár:
Samuelsné Balla Leila

Kerületi Úszóverseny                                                            
2010. március 27-28.
1-2. évfolyam 
IV. helyezett Radil Róbert 2.a   
VI. helyezés: MacAllister John 1.a  
VII. helyezés: Puszti Dániel 1.a       
VIII. helyezés: Puszti Kincső 1.a

Felkészítő tanár: Galavics Gyuláné

5-6. évfolyam – lányok
I. helyezés: Temesvári Vanda 6.b                            
II. helyezés: Bartha Petra 6.b                                   
III. helyezés: Magassy Mercédesz 6.b

5-6. évfolyam – fiúk
II. helyezés: Jevuczó Gábor 6.b                               
III. helyezés: Elmer Péter 6.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília                                  
                                                                                                       

Kerületi Helyesírási Verseny                                                  
2010. március 30.  
  
2. évfolyam
II. helyezett: Bartha Petra
3. évfolyam
II. helyezés: Hegyi Mihály 3.b
Felkészítő tanár: Landl Márta

Kerületi Terematlétika-Bajnokság
2010. március 10.

Egyéni
8. évfolyam I. helyezett: Sárközi Barbara 8.b
6. évfolyam I. helyezett: Vaszil Dorina 6.a
6. évfolyam III. helyezett: Bartha Petra 6.b
6. évfolyam III. helyezett: Essam Fathy Hassan 6.b

Csapat
III. korcsoport – fiúk II. helyezés: Mészáros Balázs, Essam Fathy Hassan, Jevuczó Gábor, Takó Balázs 6.b
III. korcsoport – lányok III. helyezés: Vaszil Dorina 6.a, Bartha Petra, Varga Bori, Ádám Dóri 6.b           
IV. korcsoport – lányok IV. helyezés: Kapronczay Judit 7.a, Sárközi Barabara, Kókai Gabi 8.b  
IV. korcsoport – fiúk IV. helyezés: Lakatos Bálint, Garamszegi Ádám 7.a, René Hutton Mills 7.b, Rimóczi Máté 8.b
Felkészítő tanár: Dálya Emília

Zrínyi Ilona/Gordiusz Matematikaverseny

2010. március 10.

6. évfolyam II. helyezés: Szabó Győző 6.b

Felkészítő tanár: Szabó Edina

3. évfolyam I. helyezett Hegyi Mihály 3.b

Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

2010. évi februári versenyeredmények

Kerületi Kosárlabda Bajnokság                                                                                         7-8. évfolyam, fiúk – 2010. február 23.
II.  helyezés: Drippey Máté, Kiss Szabolcs, Rimóczi Máté, Kávássy Zombor, Galgóczy Károly, Bendy Olivér, Almási Krisztina (8.b), Lakatos Bálint (7.a), Vaszil Dorina (6.a)
Felkészítő tanár: Dálya Emília
                                        
7-8. évfolyam, lányok – 2010. február 24.
I. helyezés: Hajdu Fanny, Horváth Gál Flóra, Kókai Gabi, Almási Krisztina (8.b), Licz Orsolya, Licskay Tímea, Gál Mirandolina, László Petra (8.a), Vaszil Dorina (6.a), Temesvári Vanda, Varga Bori, Bartha Petra (6.b)
Felkészítő tanár: Dálya Emília

Kerületi angol nyelvű szavalóverseny- harmadik évfolyam
III. helyezett Hegyi Mihály 3b

Felkészítő tanár: Balla Leila

Kerületi angol nyelvű szavalóverseny-negyedik évfolyam
III. helyezett Kovács Kata 4b

Felkészítő tanár: Tagányiné Siló Ágnes

I. helyezett Takács Laura 4b
II. helyezett Lakatos Ramóra 4b

Felkészítő tanár: Puskás Enikő

Jane Haining budapesti többfordulós komplex angol nyelvi verseny
IV. helyezett Almási Krisztina 8b
III. helyezett Bendy Olivér 8b

Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

Simonyi Zsigmond kerületi helyesírási verseny

2010. február 17.

5-6. évfolyam I. helyezés: Varga Noémi 5.b

7-8. évfolyam I. helyezés: Juhai Bence 7.b

Felkészítő tanárok: Brenner Katalin, Rábainé Fülep Judit

Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny

Fehérváry Zoltán 7.b osztályos tanuló a Bod Péter Könyvtárhasználati Verseny fővárosi fordulóján II. helyezést ért el. Ezzel bejutott az országos döntőbe, melynek írásbeli fordulója 2010. március 8-án lesz.
Gratulálunk!

Felkészítő tanár: Barka Ernő

2010. évi januári versenyeredmények

Kerületi Asztalitenisz Bajnokság
2010. január 27.
8. évfolyam
I. helyezett: Almási Krisztina 8.b
III. helyezett: Horváth-Gál Flóra 8.b
III. helyezett: Hajdu Fanny 8.b

6. évfolyam
III. helyezett: Takó Balázs 6.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília

XX. Öveges József fizikaverseny – kerületi forduló
2010. január 26.

II. helyezés: Kiss Szabolcs 8.b
További résztvevők: Svébis Réka 8.b, Gyurkó Péter 8.a

Felkészítő tanár: Hennyey Katalin, Bíró Melinda

Teleki Pál földtan házi verseny

8. évfolyam
I. helyezett: Kiss Szabolcs 8.b
II. helyezett: Horváth-Gál Flóra 8.b
III. helyezett: Geszler Kyra 8.b
III. helyezett: Hajdu Fanny 8.b

Felkészítő tanár: Vityiné Jakubács Edit

Teleki Pál földrajz-földtan kerületi verseny

8. évfolyam
III. helyezett: Kiss Szabolcs 8.b
V. helyezett: Horváth-Gál Flóra 8.b

Felkészítő tanár: Vityiné Jakubács Edit

Iskolai szavalóverseny
2010. január 13.

1. évfolyam I. helyezett: Gáspár Laura 1
2. évfolyam I. helyezett: Sas Boglárka 2.b
3. évfolyam I. helyezett: Celichowski Emil 3.b
4. évfolyam I. helyezett: Kajtár Kinga 4.a

további résztvevők:
Bényei Bianka Lilla 1.a
Kiss Gréta 1.a
Kopre Alíz 1.b
Kóra Mercédesz 2.a
Reményi Bánk 2.a
Orbán-Ducos Bogáta 2.b
Garamszegi Annabella 3.a
Sirály Farkas Péter 3.a
Garami Eszter 3.b
Zubály Réka 4.a
Zsoldos Alíz 4.a

Szervezők: Landl Márta, Silbermann Zsóka, Jelinek Judit

2009. decemberi versenyeredmények

Kerületi Történelem Csapatverseny
2009. december 8-9.

5. évfolyam II. helyezés: Bagossy Júlia, Engellmann Ákos 5.a, Molnár Dorottya, Magnucz Dalma 5.b
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

6. évfolyam III. helyezett: Horváth Dorottya, Tóth Marcell 6.a, Temesvári Vanda, Kecskés Krisztián 6.b
Felkészítő tanár:: Groma Leventéné, Martikán Beatrix

7. évfolyam I. helyezés: Kartal Bence, Vörös Mihály 7.a, Kelemen Dorka, Vincze-Bandi Eszter 7.b
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

8. évfolyam II. helyezés: Petneházy Klaudia, Gyurkó Péter 8.a, Almási Krisztina, Kazup Dávid 8.b
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

Madách Imre Gimnázium német nyelvi országismereti vetélkedő

Felkészítő tanárok: Martikán Beatrix és Borosné Kapus Bernadett

Kerületi Informatika Alkalmazói Verseny

2009. december 07.
Komplex II. kategória
I. helyezett: Almási Krisztina 8.
II. helyezett: Kókai Gabriella 8. b

Táblázatkezelés kategória
I. helyezett: Jaspers Sebastian 8. a                       
II. helyezett: Geszler Kyra 8. b                            

Felkészítő tanár: Vityi János

Országos Közlekedési Ismeretek verseny-iskolai fordulója

alsó tagozat
I. helyezés: Csordás Samu 4. a
II. helyezés: Varga Marcell 4. b
III. helyezés: Kovács Ákos 4. a

Felkészítő tanár: Pápayné Turi Mária, Balaskóné Hózer Éva

felső tagozat
I. helyezés: Kiss Márk 8. b
II. helyezés: Orbán Tímea 8. b
III. helyezés: Petneházy Klaudia 8. a

Felkészítő tanár: Vityiné Jakubács Edit

Mikulás Kupa- Felelős tanár: Dálya Emília

Zsinórlabda 2009. 11. 26.

5-6. osztály
I. „Tv Gazsik” 6. b fiúk
II. „Rózsaszín” kislányok 6.a vegyes
III. „2x2 néha” 5 6.b lányok
IV. „Sweet six” 5.b lányok

Kosárlabda 2009. 11. 31.

5-6. évfolyam
I. „Rózsaszín kislányok” 6. a vegyes
II. „Tv Macik” 6.b vegyes
III. „5.b és Bikák” 5.b fiúk
IV. „Lócitrom” 6.b fiúk
V. „Labdaászok” 5.a lányok

Foci 2009. 12. 03.

felső évfolyam
I. „Aranycsapat” 8.b
II. 5.a csapata
III.7.b csapata
IV. „Tv Gazsik” 6.b
V. „Rózsaszín kislányok” 6.a
VI. „FC” 5.b

Kosárlabda 2009. 12. 07.

7-8. évfolyam I. „All Stars” 8.b vegyes
II. „Aranycsapat” 8.b fiúk
III. „Legjobbak és Bálint” 8.a lányok vegyes

Kerületi Kosárlabda Bajnokság, 5-6. évfolyam – lányok
2009. 12. 02.I.helyezés: Molnár Dorottya (5.b), Vaszil Dorina (6.a), Temesvári Vanda, Varga Bori, Bartha Petra, Ádám Dóri (6.b)
Felkészítő tanár: Dálya Emília

Országos Bod Péter könyvtárhasználati kerületi verseny (VI. kerületi forduló)

II. helyezés: Halassy László 7. b
III. helyezés: Fehérváry Zoltán 7. b
IV. helyezés: Balló Tamás 7. b
Halassy László és Fehérváry Zoltán továbbjutott a fővárosi fordulóba.
Felkészítő tanár: Barka Ernő

Országos német vers- és prózamondó verseny 7-8 évfolyam

I. helyezett Vörös Mihály 7.a

Felkészítő tanárok: Kellerné Marton Eszter, Boros Ingrid

IV. helyezett Barabás Emese

Felkészítő tanár: Végh Andrásné

2009. novemberi versenyeredmények

Iskolai Kazinczy Szépkiejtési Verseny

I. helyezett: Jászberényi Sára 6.b, 5-6. évfolyam
Felkészítő tanár: Groma Leventéné

I. helyezett: Rimóczi Máté 8.b, 7-8. évfolyam
Felkészítő tanár: Rábainé Fülep Judit

Kerületi Informatika Alkalmazói Verseny

Szövegszerkesztés kategória
I. helyezett: Svébis Réka 8.b
II. helyezett: Juhai Bence 7.b

Komplex I. kategória
I. helyezett: Sulyok Ádám 6.b
Felkészítő tanár: Vityi János

Baleset megelőzés a kerékpáros közlekedésben
Baleset megelőzés a kerékpáros közlekedésben címmel A TEKA által szervezett tanulmányi verseny csapatának győztesei ( 6a, 6b osztályos tanulóink)
Ők a Terézvárosi Kerékpáros Kupát is elnyerték, nyáron Csopakon nyaralhattak jutalmul.

Felkészítő tanár,Vityiné Jakubács Edit.

Iskolai Rajzverseny

 2009. november 16.

1.     évfolyam
I.     helyezett: Tóth Dorottya 1.b
II.     helyezett: Jegorov Liza 1.a
III.     helyezett: Szabó Vince 1.a

2.     évfolyam
I.     helyezett: Budaházy Hanna 2.a
II.     helyezett: Glevesanu Marina 2.b
III.     helyeztt: Kóra Mercédesz 2.a

 3.     évfolyam
I.     helyezett: Clerc Lupo 3.b
II.     helyezett: Varga Veronika 3.b
III.     helyezett: Gyömbér Matild 3.b

4.     évfolyam
I.     helyezett: Takács Laura 4.b
II.     helyezett: Novák Janka 4.b
III.     helyezett: Zubály Réka 4.a

Felelős tanárok: Jelinek Andorné, Tarsoly Irén

Kerületi Kosárlabda Bajnokság, 5-6. évfolyam – fiúk

2009. november 25.

I.     helyezés: Illés Ádám, Ruska Norbert 6.a, Szabó Győző, Elmer Péter, Takó Balázs 6.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília

Kerületi Népdalverseny

2009. november 26.

5.     évfolyam, III. helyezés: Varga Noémi
6.     évfolyam, I. helyezés: Macher Borbála, III. helyezés: Cseszlai Hanna

Felkészítő tanár: Rábainé Fülep Judit

Országos Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny

A Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjén a 7.b csapata VI. helyezést ért el. Gratulálunk nekik!

A csapat tagjai: Kelemen Dorka, Juhai Bence, Vincze-Bandi Eszter, Tordai Kitti

Felkészítő tanár: Brenner Katalin

A 3. b. csapata az Országos Bolyai Anyanyelvi csapatversenyen VII. helyezést ért el.Gratulálunk!
A csapat tagjai: Ábrahám Kíra, Forrás Hanna, Garami Eszter, Hegyi Mihály

Felkészítő tanár: Landl Márta

Bolyai Matematika Csapatverseny – Országos Döntő
3. évfolyam XII. helyezés: Garami Eszter, Hegyi Mihály, Celichowski Emil, Engelmann András 3.b

Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

Kerületi angol nyelvű szavalóversenyről

2009. novembr 26.

November 26-án tartottuk meg immár hagyományos angol szavalóversenyünket a kerület 7. és 8. osztályos tanulói számára. Az idén a kötelező vers A. A. Milne ’At the Zoo’ című műve volt, de a szabadon választott versek között hallhattunk többek között Blake, Wordsworth és Kipling költeményeket is.
Eredmények:

7. évfolyam:
I. helyezés:
Csóti Alexandra – Derkovics általános iskola
Unghváry Alexandra  - Erkel Ferenc általános iskola

II. helyezés:
Ballus Norbert – Bajza utcai általános iskola
Balló Tamás Terézvárosi Két Tannyelvű általános iskola

III. helyezés:
Szarvas K. Előd –Bajza utcai általános iskola
Halassy László – Terézvárosi Két Tannyelvű általános iskola

8. évfolyam:
I. helyezés:
Almási Krisztina – Terézvárosi Két Tannyelvű általános iskola
Rimóczi Máté – Terézvárosi Két Tannyelvű általános iskola

II. helyezés:
Hajdú Fanny – Terézvárosi Két Tannyelvű általános iskola
Szabó Zsófia – Terézvárosi Két Tannyelvű általános iskola

III: helyezés:
Boda Evelin – Derkovics általános iskola

Gratulálunk a helyezetteknek!

Kerületi Informatikai Alkalmazói Verseny
2009.novenber 23.

Grafika I. kategória
I. helyezett Szabó Győző 6.b
II. helyezett Kecskés Krisztián 6.b

Prezentáció kategória
I helyezett Olah Krisztián 8.a

Felkészítő tanár: Vityi János

Kerületi rajzverseny
I. helyezett Glevesanu Marina 2.b

Füstmentes világot-kerületi rajzpályázat
2.a Boka Berta, Kóra Mercédes, Budai Levente, Max Dorottya
3.a Simon Bence, Varga Veronika, Debreczy Csenge, Sirály Farkas

Kerületi Kazinczy Szépkiejtési verseny
II. helyezés: Rimóczi Máté 8.b
Felkészítő tanár: Rábainé Fülep Judit

Kerületi Angol Fordító verseny 7. évfolyam
I. helyezés: Halassy László 7.b
Felkészítő tanár: Tagányi Ágnes

Kerületi Angol Fordító verseny 8. évfolyam
II. helyezés: Svébis Réka 8.b
Felkészítő tanár: Puskás Enikő

Terézvárosi teremfoci bajnokság

2009. november 18.

I. helyezett a III.b csapata

A csapat tagjai: Horváth Olivér, Kondricz Péter, Németh Máté, Engelmann András, Ahmed Hany, Gyéresi Norbert, Fülöp István, Varga Dominik

Gratulálunk!

Angol Országos Vers és Prózamandó verseny-alsótagozat
III. helyezett Mavromatisz Áris, Papp Alex IV.b
Felkészítő tanár: Tagányiné Silló Ágnes

Angol Országos vers és prózamandó verseny-felsőtagozat
III.helyezett Varga Borbála, Molnár Dorina VI.b
Fekészítő tanár: Balla Leila

Kerületi angol szövegértési verseny
I. helyezett Almási Krisztina

Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

II. helyezett Sipos Dóra 5.b
Felkészítő tanár: Beszterczey Ildikó

II. helyezett Varga Borbála VI.b
Felkészítő tanár: Balla Leila

II. helyezett Magassy Mercédesz
Felkészítő tanár: Tagányiné Silló Ágnes

II. helyezett: Halassy László VII.b
Felkészítő tanár: Tagányiné Silló Ágnes

II. helyezett Kókai Gabriella
Felkészítő tanár:Puskás Enikő

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny – körzeti forduló

3. évfolyam III. helyezett (országos döntősök): Forrás Hanna, Garami Eszter, Hegyi Mihály, Sárközi Flóra (3.b)
Felkészítő tanár: Landl Márta


7. évfolyam III. helyezett (országos döntősök):
Juhai Bence, Kelemen Dorka, Tordai Kitti, Vincze-Bandi Eszter (7.b)
Felkészítő tanár: Brenner Katalin

 

Kerületi Kosárlabda Bajnokság, 7-8. évfolyam - lányok

2009. november 12.

II. helyezés: Almási Krisztina 8.b, Licz Orsolya, Licskai Tímea, Gál Mirandolina, László Petra 8.a, Vaszil Dorina 6.a, Temesvári Vanda 6.b Felkészítő tanár: Dálya Emília

Kerületi szépolvasási verseny

2009. november 10

3. évfolyam III. helyezett: Hegyi Mihály 3.b
Felkészítő tanár: Landl Márta
4. évfolyam III. helyezett: Ambrus Róza 4.a
Felkészítő tanár: Pápayné Turi Mária

Kerületi komplex rajzverseny

2009. november 11.

5. évfolyam III. helyezett: Bagossy Júlia 5.a
8. évfolyam II. helyezett: Kiss Szabolcs 8.b és Gyurkó Péter 8.a
Felkészítő tanár: Szabó Edina

Házi szépolvasási verseny

  1. évfolyam I. helyezés: Tajti Kata 2.a
  2. évfolyam I. helyezés: Hegyi Mihály 3.b
  3. évfolyam I. helyezés: Ambrus Róza 4.a

Kerületi Kosárlabda Bajnokság
Fiúk 7-8. évfolyam
III. helyezés: Bendy Olivér, Drippey Máté Galgóczy Károly (8.b), René Hutton Mills, Horváth Tibor (7.b), Lakatos Bálint (7.a), Ruska Norbert (6.a)

Felkészítő tanár: Dálya Emília

2009. októberi versenyeredmények

Budapesti Kegyeleti Váltófutás
Iskolánk 2 csapattal vett részt a Kegyeleti Váltófutáson. Tanulóink részvételükkel hozzájárultak a VI. kerület által elért I. helyezéshez, mint legtöbb csapatot indító kerület.

A résztvevő tanulók: Kávássy Zombor, Bendy Olivér, Kazup Dávid, Kiss Szabolcs, Drippey Máté, Ruska Nikolett, Hajdu Fanni, Somogyi Nóra (8.b), Szántó Anett, László Petra, Pölczmann Lea, Licskai Tímea, Licz Orsolya, Gál Mirandolina (8.a), Vaszil Dorina (6.a), Temesvári Vanda Jevuczó Gábor (6.b)

Felkészítő tanár: Dálya Emília

Bolyai Matematika Területi Csapatverseny

3.évfolyam I. helyezés: Garami Eszter, Celichowski Emil, Engelmann András, Hegyi Mihály

Felkészítő tanár: Várkonyi Andrea

6. évfolyam IV. helyezés: Horváth Dorottya, Elmer Péter, Virágos Máté, Kecskés Krisztián

Felkészítő tanár: Szabó Edina

6. évfolyam V. helyezés: Szabó Győző, Molnár Balázs, Illés Ádám, Temesvári Vanda

Felkészítő tanár: Szabó Edina

7. évfolyam VIII. helyezés: Lakatos Bálint, Juhai Bence, Kelemen Dorka, René Hutton-Mills

FAO Rajzpályázat - Élelmezésbiztonsági Témakör

6-11 éves korcsoport
I. helyezés: Lakatos Domonkos 5.a
II. helyezés: Engelmann Ákos 5.a

12-16 éves korcsoport
I. helyezés Kiss Szabolcs 8.b

Felkészítő tanár: Szabó Edina és Keller Eszter

Kerületi Úszóverseny

12-14 éves korcsoport
I. helyezés: Temesvári Vanda 6.b
II. helyezés: Elmer Péter 6.b
IV. helyezés: Orbán Tímea 8.b

6-11 éves korcsoport
I. helyezés: Szép Balázs 4.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília

Kerületi Streetball Bajnokság
Lányok
I. helyezés: Almási Krisztina, Horváth Gál Flóra, Hajdu Fanni 8.b

Felkészítő tanár: Dálya Emília


Versenyeredmények 2008-2009-es tanév

"Benchmark" Fővárosi Angol Nyelvi verseny

A 2008/2009. tanévben iskolánk diákjai a "Benchmark" Fővárosi Angol Nyelvi verseny – csapatversenyen 1. helyezést értek el.

A csapat tagjai: Juhai Bence, Kelemen Dorka, Mészáros Lili (6.b)

Felkészítő tanár: Brenner katalin

Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolák Országos Német Versenye - csapatverseny

1.helyezés
A csapat tagjai: Vörös Mihály 6.a, Oláh Krisztián 7.a, Karabektasoglu Metin 8.
Felkészítő tanár: Borosné Kapus Bernadett

Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolák Országos Német Versenye-egyéni

1.helyezés

Wellik Larissa 5.a
Felkészítő tanár:Martikán Beatrix

3.helyezés

Gyurkó Péter 7.a
Felkészítő tanár: Borosné Kapus Bernadett

Kerékpáros elméleti és ügyességi verseny

Terézvárosi kerékpáros elméleti és ügyességi versenyen I. helyezést elért csapat tagjai 9 napos ingyenes nyári táborozáson vesznek részt Csopakon.

A csapat tagjai:

  1. Lábody László  5/a
  2. Ruska Norbert   5/a
  3. Tóth Marcell      5/a
  4. Vaszil Dorina     5/a
  5. Varga Ádám      5/a

Baleset és Tűzvédelem a mindennapokban rajzpályázaton  Illés Ádám 5/a osztályos tanulónk II. helyezést ért el, aki szintén részt vesz a fenti ingyenes nyári táborban.

A T.E.K.A. finanszírozza a költségeket.

Budapest, 2009. június 10.

Felkészítő tanárok:
Vityiné Jakubács Edit  
Szabó  Edina

További versenyeredmények 2008-2009-es tanév

Február
Helyezés
Név
Osztály
Felkészítő tanár / Szervező
Kerületi komplex rajzverseny
I.
Glevesanu Marina
1. o
Svébis Györgyné
III.
Koczka Zoé
2. o
Bedők Ágota
III.
Novák Janka
3. o
Jelinek Andorné
III.
Engelmann Ákos
4. o
Tarsoly Irénke
II.
Gyurkó Péter
6. o
Szabó Edina
II.
Mamedov Amir
8. o
Szabó Edina
Országos matematikai versenyvizsga
IV.
Szabó Győző
5. o
Szabó Edina
VI.
Batta Marcell
5. o
Szabó Edina
VIII.
Elmer Péter
5. o
Szabó Edina
XI.
Virágos Máté
5. o
Szabó Edina
III.
Illés Zsófia
6. o
Szabó Edina
VI.
Mészáros Lili
6. o
Szabó Edina
VII.
Cvi Zsófia
6. o
Szabó Edina
Zrínyi Ilona országos matematika verseny I. forduló
eredményhirdetésre meghívott
Molnár Balázs
5. o
Szabó Edina
Batta Marcell
5. o
Szabó Edina
Elmer Péter
5. o
Szabó Edina
Virágos Máté
5. o
Szabó Edina
Juhai Bence
6. o
Szabó Edina
Illés Zsófia
6. o
Szabó Edina
Cvi Zsófia
6. o
Szabó Edina
Kerületi Simonyi Zsigmond helyesírási verseny
II.
Sulyok Ádám
5. o
Groma Anna
I.
Juhai Bence
6. o
Brenner Kati
III.
Tréring Anna
8. o
Tomcsányi Zsuzsa
Iskolai vers- és prózamondó verseny
I. - próza
Almási Krisztina
7. o
Brenner Katalin / Tomcsányi Zsuzsa
I. - vers
Tóth Marcell
Brenner Katalin / Tomcsányi Zsuzsa
I. - vers
Petneházy Klaudia
7. o
Brenner Katalin / Tomcsányi Zsuzsa
Iskolai irodalmi alkotó verseny
I.
7. b csapata
7. o
Beszterczey Ildi / Rábai Judit
Kerületi informatika verseny - szövegszerkesztés
I.
Kókai Gabriella
7. o
Vityi János
II.
Geszler Kyra
7. o
Vityi János
Kerületi informatika verseny - kis komplex
I
Vörös Mihály
6. o
Vityi János
Herman Ottó kerületi biológia verseny
IV.
Oláh Krisztián
7. o
Szalainé D. Zsuzsa
V.
Petneházy Klaudia
7. o
Szalainé D. Zsuzsa

Versenyeredmények 2007-2008-as tanév

Áprilisi matematikai versenyeredmények alsó tagozaton:

Iskolai versenyeredmény:
II. évf.: Csontos Kati, Várszegi Bálint
III. évf.: Kiss Gergely, Gaál Réka
IV. évf.: Szabó Győző, Molnár Balázs

Kerületi versenyeredmény:
I. helyezett: Szabó Győző 4.b
Felkészítő tanár: Svébis Györgyné
I. helyezett: Kiss Gergely 3.b
Felkészítő tanár: Kluzsnikné S. Erzsébet
II. helyezett: Gaál Réka 3.a
Felkészítő tanár: Tarsoly Irén

Kerületi „csivit” tornaverseny:
III. helyezett: 4.b sozt. csapata
felkészítő tanáruk: Rendek Zsuzsa

Kerületi kispályás focibajnokság:

IV. helyezett: 5-6. évfolyam
felkészítő tanár: Dálya Emilia

Kerületi biciklis ügyességi verseny:
IV. helyezett: 4. évfolyam
felkészítő tanáruk: gyakorlatból: Dálya Emilia elméletből: Vityiné Jakubács Edit

Márciusi versenyeredmények:

Kerületi angol szépkiejtési verseny:
5. évf. : I. helyezett: Juhai Bence 5.b
felkészítő tanár: Brenner Katalin
6. évf.: I. helyezett: Szabó Nóra 6.b
II. helyezett: Almási Krisztina 6.b
III. helyezett: Hajdú Fanni 6.b
felkészítő tanáruk: Beszterczey Ildikó

Kerületi kémia verseny:
IV. helyezett: Fazekas Gábor 8.a
felkészítő tanár: Faragóné Fábián Gizella

Kerületi komplex rajzverseny:
I. helyezett: René Hutton Mills 5.b Gyurkó Péter 6.a
II. helyezett: Mamedov Amir 7.b
III. helyezett: Rimóczi Máté 6.b Voksán Luca 7.b
felkészítő tanáruk: Szabó Edina

Baleset megelőzési - Közlekedési ismeretek kerületi verseny
I. helyezett: Pálkövi Baksa 6.b
II. helyezett: Garamszegi Ádám 5.a
III. helyezett: Onodera Péter 6.b
felkészítő tanáruk: Vityiné Jakubács Edit

Fővárosi Elsősegélynyújtó verseny:
IV. helyezett: Fazekas Csilla 6.b Geszler Kyra 6.b Orbán Tímea 6.b. Sárközi Gellért 6.b
felkészítő tanáruk: Vityiné Jakubács Edit

Kerületi mezei futóverseny:
I. helyezett: Lakatos Ramóna 2.b III. helyezett: Várszegi Bálint 2.b IV. helyezett Dunai Gergő 2.b
felkészítő tanár: Balaskó Éva
III. helyezett: Ádám Dóra 4.b
felkészítő tanár: Rendek Zsuzsanna
III. helyezett: Kókai Gabriella 6.b IV. helyezett: Keresztúry Erik 5.a Szabadi Shyra 8.a Kovács Gábor 7.a
felkészítő tanáruk:Dálya Emília

Január-februári versenyek és eredmények:

KERÜLETI ATLÉTIKA VERSENY
2008.01.23.

Eredmények
ARANYÉREM:                     KÓKAI GABRIELLA (6.B osztály)
EZÜSTÉREM:                       HAJDÚ FANNY (6.B osztály)

Csapatverseny

5-6. osztályos lányok:  II.hely (Kókai Gabi 6.b, Hajdú Fanny 6.b, Kapronczay Judit 5.a)

5-6. osztályos fiúk:        II.hely (Keresztúry Erik 5.a, Pálkövi Baksa 6.b, Rimóczy Máté 6.b)

GRATULÁLUNK!!!

Budapest, 2008. február 26.                                                                                               

Dálya Emília
testnevelő tanár

 

Kerületi Számítástechnikai Alkalmazó Verseny
2008 február

Felkészítő tanár: Vityi János
Szövegszerkesztés: Molnár Tímea 8.a III. hely
Táblázatkezelés: Fazekas Gábor 8.b I. hely
Kocsis Márton 8.a II. hely
Prezentáció: Hajdu Tamara 8.a I. hely
Komplex: Molnár Tímea 8.a I. hely

Kazinczy Szép Kiejtési Verseny, kerületi:
január 30.

III. Szabó Zsófia 6.b Rábainé Fülep Judit

Simonyi Zsigmond Helyesírói Verseny, kerületi:
február 1

5.o.:
I.:Juhai Bence 5.b Brenner Katalin
6. o.:
III. Onodera Péter 6.b Rábainé Fülep Judit
7.o.:
III. Trézing Anna 7.a Tomcsányi Péterné
8.o.:
II. Pohl Angelina 8.a Groma Leventéné

Irodalmi alkotóverseny, iskolai - szervezők: Beszterczey Ildikó, Rábainé Fülep Judit
február 13.

I. 6.a
II. 7.a - 5.b

Kerületi rajzverseny:

5.o.:
René Hutton Mills 5.b I. hely. Lakatos Bálint 5.a IV. hely.
6.o.:
Gyurkó Péter 6.a I. hely Rimóczi Máté 6.b III. hely Képes Ferenc 6.a IV. hely
7.o.:
Mamedov Amir 7.b II. hely. Voksán Luca 7.b III. hely. Essam Noran 7.b IV. hely. Tóth Sársa 7.a IV. hely.

Történelem verseny

2007. december 10.

Ebben az évben Hunyadi Mátyás és kora volt a téma az iskolai történelem versenyen.
A hagyományoknak megfelelően, 2-5 fős csapatok indultak a játékos vetélkedőn, A gyerekek makettet készítettek, ez volt a nevezés feltétele: kartonból és egyéb anyagokból elkészítették a budai, a visegrádi (vagy egy elképzelt középkori) vár makettjét, vagy éppen a király trónját. A vetélkedőn mondát írtak, eljátszottak egy-egy jelenetet, totót töltöttek ki, és sok más érdekes feladatot oldottak meg. A győztes csapatok tagjai oklevélben és könyvjutalomban részesültek.

Eredmények:
  1. Gyurkó Péter, Jaspers Sebastian, Nagy Lóránt, Oláh Krisztián - 6.a
  2. Tóth Sára, Vári Nagy Anna - 7.a
    Sipos Lili, Szakács András -7.b
  3. (Holtversenyben)
    Arabadzsov Nikolett, Fucskó Dorina, Gyarmati Mercédesz, Nagy Virág - 7.b
    Csegődi Bernadett, Sturcz Ágnes - 6.a

Gratulálunk a győzteseknek.

Meseíró verseny

2007. szeptember 24.

Helyezések:

Bagossy Júlia 3.a I. helyezett
Varga Noémi 3.b II. helyezett
Kiss Ráhel 3.b  III. helyezett
Magnucz Dalma 3.b III. helyezett

Macher Borbála 4.a I. helyezett
Nagy Sejla 4.a II. helyezett
Ancsák Szabina 4.a III. helyezett
Nemes Nadin 4.b III. helyezett

Kelemen Janka Réka 5.b I. helyezett
Kiss Balázs Márton 5.b I. helyezett

Hegedűs Csobán Benedek 7.a I. helyezett
Vaszil Viktória 7.a II. helyezett

Rendező tanárok: Brenner Katalin, Martikán Beatrix

Népdalverseny

2007 november 22.

Eredmények:

Varga András 5.a II. helyezett

Zsoldos Lilia 5a III. helyezett

Macher Borbála 4.a I. helyezett

Bagossy Júlia 3.a II. helyezett

Rendező és felkészítő tanárok:
Rábainé Fülep Judit
Koós Gáborné
Tarsoly Irén
Gede Éva

Kerületi atlétika (három próba) bajnokság

A Terézvárosi Két Tannyelvű Általános Iskola és Pedagógiai Szolgáltató Központ diákjai által elért eredmények

III.korcsoport
Aranyérem: Kókai Gabriella 6.b osztály

II. korcsoport
Aranyérem: Vaszil Dorina 4.a osztály
Ezüstérem: Ruska Norbert 4.a osztály

Kerületi zsinórlabda-bajnokság 5-6. osztályos lányok

Helyezések

I. hely: Bajza Általános Iskola csapata

II. hely: Vörösmarty Általános Iskola csapata

III. hely: Terézvárosi Két Tannyelvű Általános Iskola és Pedagógiai Szolgáltató Központ „Teri 2” csapata (5.a)

IV. hely: Terézvárosi Két Tannyelvű Általános Iskola és Pedagógiai. Központ „Teri 1” Csapata (6.A)

V. hely: Derkovits Általános Iskola csapata

VI. hely: Szinyei Gimnázium csapata

Kerületi zsinórlabda-bajnokság 5-6. osztályos fiúk

Eredmények

I. hely: Derkovits Általános Iskola csapata

II. hely: Terézvárosi Két Tannyelvű Általános Iskola és Pedagógiai Szolgáltató Központ csapata (5.a, 6.a, 6.b)

III. hely: Bajza Általános Iskola csapata

IV. hely: Szinyei Gimnázium csapata