Terézvárosi Tudástér Alapítvány A Terézvárosi Tudástér Alapítvány adószáma:
18506264-1-42

Miniszobor-projekt

Miniszobor-projekt

 

 


Barangoló
Indulj el egy úton!

Barangoló

 

Honfoglaló

Honfoglaló

 

Az iskola facebook oldala elérhető a képre kattintva

 


Irány Varsó!



Akkreditált Kiváló Tehetségpont

DSD vizsgaközpont

Határtalanul! program








TÁMOP-3.1.4.-12/1-2012-0055 "Innovatív két tannyelvű oktatás Terézvárosban"



TÁMOP 3.1.4. „Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés – innovatív intézményekben”




Angol nyelvi programok

Angol est

2024. június 7.

Hagyományos angol estünket június 7-én tartottuk a 4-8. osztályok részvételével. A diákok műsorral készültek a közönség soraiban helyet foglaló szüleiknek, nagyszüleiknek.
A programot a nyolcadikosok angol keringője nyitotta, majd a negyedik osztályosok egy tradicionális ír néptáncot adtak elő. Ezután minden osztály bemutatta saját produkcióját különböző ismert angol nyelvű slágerekre.
A zenés-táncos számok között Spitz-Hada István 2.b osztályos tanuló mondta el azt a verset, amellyel megnyerte a két tanítási nyelvű iskolák országos vers- és prózamondó versenyét az 1-3. évfolyamosok kategóriájában, és Gyökhegyi Hanna 7.b osztályos tanuló is előadta azt a verset, amellyel ugyanezen a versenyen a 7-8. évfolyamosok között 2. helyezést ért el. Fellépett a Tóth Aladár Zeneiskola gitárosokból álló kamarazenekara is, és iskolánk kórusa is elénekelt egy angol dalt.
A diákok műsora után a tanári tánc következett, amely óriási sikert aratott a diákok körében.
Végül egy közösen énekelt dallal fejezték be a programot a gyerekek.
Az est hátralévő részében tánctanítás, közös tánc és tombolahúzás is volt, amelyen az est szponzorai által felajánlott tárgyak és egyéb nyeremények találtak gazdára.


Dunabogdány: horvát-magyar cserediák program (CHAT-projekt)

2024. május 25-31.

2023. szeptemberi horvátországi látogatásunkat viszonozva idén májusban mi láttuk vendégül a zadari diákokat. A gyerekek a tanév során tartották egymással a kapcsolatot, és alig várták, hogy viszontlássák horvát barátaikat. Ezúttal is 22 terézvárosi és 22 zadari diák vett részt a projektben 6 tanár kíséretében.

A tábor célja többrétű: a testvérkapcsolatot kihasználva a másik ország kultúrájának megismerése, kapcsolatok kialakítása az itteni gyerekekkel, az angol mint közvetítő nyelv használata az egymás közötti kommunikáció során, ezzel is segítve tanulóink nyelvi kompetenciájának fejlődését. A horvát diákok számára ez volt az első alkalom, hogy ellátogattak Magyarországra.

1. nap: utazás Dunabogdányba

Szombaton 10 órakor az iskola elől busszal indultunk Dunabogdányba. Elkészítettük a szobabeosztást, és magyar-horvát zászlókkal díszítettük a közös helyiségeket. Ebéd után a gyerekek sportoltak, játszottak az udvaron, és izgatottan várták a zadari diákokat. Kora délután érkeztek meg, elfoglalták a magyarokkal közös szobáikat. Vacsora után elsétáltunk a Duna-partra, ahol a gyerekek fagyizhattak.

2. nap: Mondrian póló készítése, Visegrád

Reggeli után a diákok megtervezték, majd textilfilccel elkészítették a személyiségüket tükröző pólójukat. Korai ebéd után busszal utaztunk Visegrádra, a hajóállomásra. Csodálatos napsütésben élvezhettük a Dunakanyar szépségeit. Este a diákok online kvízjátékban különböző feladattípusokban mérhették össze tudásukat. Több kategóriában is a magyar diákok szerezték meg a legjobb eredményeket. Osokin Platon 7.b osztályos háromszor is első helyezést ért el.

3. nap: Budai vár, látogatás az iskolában, Parlament

Dunabogdányból a Budapest felé vezető úton a gyerekek már megkezdték az angol nyelvű idegenvezetést. Bemutatták Aquincumot, a Margitszigetet, a Gellért-hegyet és a Citadellát. A délelőtt folyamán két magyar diák idegenvezetése mellett megtekintettük a Budai vár nevezetességeit. Ebédünket a Liszt Ferenc téren a Café Vianban fogyasztottuk el. Ebéd után átsétáltunk az iskolánkba, ahol Martikán Beatrix igazgató asszony angol nyelven köszöntötte a vendégeket. Ezután felelevenítettük az őszi zadari látogatás emlékeit az ott készült fényképekből összeállított videó formájában. Délután a Parlamentben hivatásos idegenvezető angol nyelven vezette körbe csoportunkat.

4. nap: Gödöllő, Lázár Lovaspark

Délelőtt elutaztunk Gödöllőre, útközben egy diákunk Sissy életéről tartott kiselőadást. A Grassalkovich-kastély megtekintése angol nyelvű idegenvezetővel történt, aki sok hasznos és érdekes információval bővítette a gyerekek történelmi tudását. Ezt követően a Napsugár étteremben ebédeltünk. Utunkat Domony-völgy felé folytattuk, ahol lovasbemutatón vettünk részt. A program része volt a négyesfogathajtás, nomád lovasíjász harci bemutató dárdavetéssel, csikósok bravúrja lófektetéssel. Filmvetítés keretében megismerhettük a világbajnok Lázár fivérek sikertörténetét. Abban a szerencsés helyzetben volt részünk, hogy személyesen is találkoztunk Lázár Zoltánnal, akivel közösen egy csoportképet is készítettünk. Befejezésképpen körbekocsikáztuk a hatalmas birtokot.
Este a táborban a gyerekek az előzőleg elkészített Mondrian pólójuk alapján beszéltek magukról.

5. nap: Hősök tere, Vajdahunyad vára, Fővárosi Állat- és Növénykert

A városnézés során a magyar diákok idegenvezetésével megtekintettük az Andrássy utat, a Hősök terét és a Vajdahunyad várat. Az Állatkertben a gyerekek egy kincsvadászaton vettek részt, a feladatlapon érdekes kérdésekre keresték a válaszokat. Minden csoport kiválóan teljesítette a kihívást. Az Állatkert Barlang éttermében ebédeltünk. Kora délután az Eötvös 10 dísztermében a Terézvárosi Önkormányzat részéről Mijazaki Jun, a humán ügyekért felelős alpolgármester és Pozsonyi Veronika sportért és kultúráért felelős ügyintéző fogadott bennünket. Beszédet mondott Mijazaki Jun, Samuelsné Balla Leila angol munkaközösségvezető, Zorka Bebić Tokić horvát tanár és két diák, Béky Ezra és Eva Pustahija. Az alpolgármester átadta az önkormányzat ajándékait a vendégeknek. A fogadást követően pazar vendéglátásban volt részünk. A délután további részét egy interaktív kiállításon, az Illúziók Múzeumában töltöttük.

6. nap: Visegrád, Szentendre

Reggel a csoport elindult Visegrádra, ahol megtekintettük a Királyi Palotát, és az idegenvezetőktől sok érdekességet tudtunk meg a palota történetéről. Ebédre visszatértünk a táborba. A délutánt Szentendrén töltöttük, ahol a gyerekek csoportokban kincsvadászaton vettek részt. Vacsora után mindenki nagy izgalommal készülődött a búcsúestre. Értékeltük a csoportok egész heti munkáját, átadtuk az okleveleket és az egymásnak szánt ajándékokat. A magyar csoport előadta az angol estre készülő műsorszámukat, és megtanították az Abba együttes Waterloo című dalára készült koreográfiát a horvát diákoknak. Az estét zenés-táncos mulatság követte.

7. nap: zadari diákok búcsúztatása

Reggeli után a horvát diákok elbúcsúztak, majd elindultak Zadarba. Mi is buszra szálltunk, és elindultunk Budapestre.

A magyarországi program teljes költségét Terézváros önkormányzata állta. Köszönjük a támogatást.

A fényképek ide kattintva tekinthetők meg.


HORVÁT-MAGYAR CHAT TÁBOR

ZADAR 2023. szeptember 18-24.

Ebben az évben iskolánk 7. és 8. évfolyamos diákjai, illetve 3 pedagógus vett részt a hagyományosnak tekinthető angol nyelvi táborban. A 21 terézvárosi és 22 zadari diákot összesen 6 tanár kísérte. Sajnos utolsó pillanatban kiderült, hogy egy terézvárosi diák betegség miatt nem utazhat velünk.
A tábor célja többrétű: a testvérkapcsolatot kihasználva a másik ország kultúrájának megismerése, kapcsolatok kialakítása az ottani gyerekekkel, az angol mint közvetítő nyelv használata az egymás közötti kommunikáció során, ezzel is segítve tanulóink nyelvi kompetenciájának fejlődését. Sok diák számára ez volt az első alkalom, hogy az iskolában megszerzett tudásukat a való életben kamatoztassák.

1. nap: utazás Budapestről Zadarba

Kora reggel indultunk az iskola elől. Idén először megtapasztaltuk, hogy a két ország között megszűnt a határellenőrzés. Így az utazás mindössze néhány órát vett igénybe. A szálláson a horvát gyerekek és tanáraik szeretettel fogadtak bennünket, majd a szobák elfoglalása után közös vacsorán vettünk részt. Az esti órákban kialakítottuk a horvát-magyar csoportokat. Az ismerkedés egy társasjáték segítségével zajlott, amelyben különböző témák alapján a játék végére kiderült a gyerekek közös érdeklődési köre.

2. nap: Iskolalátogatás

Reggeli után ellátogattunk a horvát gyerekek általános iskolájába, amely kellemes környezetben, a tengerparton helyezkedik el. A megérkezésünk után a csoportok kézműves és természettudományos foglalkozásokon vettek részt. Amíg a gyerekek fele levendulababát készített, addig a többiek a tengerparton vízvizsgálati módszerekkel ismerkedtek, majd a csoportok cseréltek. Az igazgatónő szívélyesen fogadta a magyar tanárokat az irodájában. Ebéd előtt még jutott egy kis idő tengerparti strandolásra. Az ebédlőben finom ebéddel vártak bennünket. Délután a zadari diákok egy kincsvadászat keretében mutatták be iskolájukat.

3. nap: Kirándulás Nin városába

Délelőtt elutaztunk Nin városába. A Sómúzeumban a tengervíz lepárlásának fázisait ismerhettük meg. Majd a közeli tengerpartra sétáltunk, ahol a gyerekek Nin városának egyik legszebb strandján fürödhettek. Ezután besétáltunk az óvárosba, amely a Világörökség részét képezi. Megtekintettük a nevezetességeket. A világ legkisebb templomában a terézvárosi diákok elénekelték iskolánk indulóját és a Tavaszi szél vizet áraszt című népdalt. Egy tanulónk egy ukrán dalt is előadott. Ezután meghallgattunk egy szép horvát dalt. Ebédre visszatértünk a szállásra, majd rövid pihenő után egy interaktív foglalkozáson vettek részt a diákok, melyet a zadari tanárok tartottak. Az elkészült alkotásokból rögtönzött kiállítás készült az ebédlőben. Vacsora után, lefekvésig a gyerekek szabadon játszhattak.

4. nap: Városnézés Zadarban

Reggeli után Zadar óvárosában megtekintettük az Üvegmúzeumot, ahol megismertük az üvegkészítés folyamatát és a kétezer évvel ezelőtt készült üvegtárgyakat. Később a Városházán az oktatási osztály vezetője és munkatársai, illetve a nemzetközi kapcsolatokért felelős tisztségviselő, valamint testvériskolánk igazgatónője fogadták a CHAT projekt összes diákját és tanáraikat. Beszédek hangzottak el a tanárok és az önként jelentkező diákok részéről. A vendéglátók ajándékkal kedveskedtek mind a felnőtteknek, mind a gyerekeknek. Mi is átadtuk a Terézvárosi Önkormányzat által küldött ajándékokat. Az önkormányzati képviselőkkel közös ebédünket az iskolában fogyasztottuk el. Ezután a Régészeti Múzeum kiállítását tekintettük meg. Az idegenvezetés után a gyerekek megadott szempontok alapján, csoportokban feladatlapot oldottak meg.

5. nap: Kirándulás Vrana-tavi Nemzeti Parkba

Reggeli után busszal elutaztunk a nemzeti park területére, ahol az idegenvezetők angol nyelven kalauzoltak minket végig a vízi tanösvényen. A madarak viselkedését a gyerekek távcsövön keresztül is tanulmányozhatták. Újra buszra szálltunk, és elutaztunk a Kamenjak kilátóhoz, ahol lélegzetelállító panoráma tárult elénk. A Maškovića Han nevű étteremben finom ebéd várt bennünket. Visszatérve Zadarba a gyerekek csoportokban egy kincsvadászaton vettek részt. Vacsora után négy tanuló születésnapját ünnepeltük. Ez egyben a búcsúestünk is volt, melyen a gyerekek átadták egymásnak ajándékaikat.

6. nap: A hét lezárása

A délelőttöt a szálláson töltöttük. A gyerekek rendet raktak, becsomagoltak. Ebédre a horvát gyerekek csatlakoztak hozzánk. A délutáni workshop keretében a horvát és a magyar nyelv hasonló hangzású és jelentésű szavait hasonlították össze a gyerekek. A zadari tanárok értékelték a csoportok egész heti munkáját, amelyet oklevéllel jutalmaztak. Ezután együtt sétáltunk a partra. Azzal a reménnyel búcsúztunk el egymástól, hogy jövő év májusában újra találkozunk Dunabogdányban.

7. nap: Hazautazás

Miután megreggelizett a csoport, hazaindultunk. Ismeretségek, barátságok születtek ez alatt az egy hét alatt.

A tanulók nemcsak élményekkel gazdagodtak, hanem nyelvi készségeik is fejlődtek, kommunikációjuk során magabiztosabbá váltak. A programok és a foglalkozások egész héten angol nyelven folytak, és a nap történéseiről a gyerekek angolul vezettek naplót.

Köszönetünket fejezzük ki Zadar városának a szívélyes vendéglátásért és a színes programokért.
Köszönjük továbbá Terézváros Önkormányzatának, hogy lehetővé tette a projekt megvalósulását, hiszen az út minden költségét az önkormányzat viselte.

A fényképek ide kattintva tekinthetők meg.


Angol est

2023. június 2.

Június 2-án három hosszú év után ismét megrendeztük az angol estet, melyen az iskola angolul tanuló diákjai mutatkoznak be dallal, tánccal. Martikán Beatrix intézményvezető nyitotta meg a rendezvényt, és köszöntötte az egybegyűlteket. A műsor a 8. osztályos tanulók angol keringőjével kezdődött. Ezt követően a 2. b osztály tanulói arról énekeltek, hogy ne aggódjunk, vegyük könnyedén az életet. Kutassy Luca 2.b osztályos tanuló egy tréfás verset adott elő. A 3.b osztály tanulói messziről érkezett zenészekkel együtt mutattak be hangszereket, és tudásukat, majd egy ír dalt adtak elő énekkel és lendületes tánccal. Pogány Rozi 4.b osztályos tanuló egy táncot adott elő. A 4.b osztályosok a dzsungelbe kalauzoltak bennünket.

A felső tagozatosok műsora az iskola kamarakórusának előadásával kezdődött, majd a 6.b, 8.b és 8.c osztályok zenés, táncos műsorszámai következtek.

A műsor fénypontjaként a tanárok is meglepetéssel készültek, és egy táncot mutattak be. Végezetül egy közös éneket adott elő az összes fellépő diák.

A műsort két tombolasorsolás is követte, melyen értékes nyeremények leltek gazdára, majd zenés-táncos mulatság következett tánctanítással.

Az est támogatói voltak: a szülők, a Belső-Pesti Tankerületi Központ, 5 perc angol, Oxford University Press, British Council Hungary, Oxford Bookshop, Euroexam, BallonFly, Lemezkuckó, Időcsapda, Escape Zone, OriginArt, Bélyegmúzeum, SuperGym, Imagine Budapest, BudaStep, Hosszúlépés.Járunk? Bethlen Téri Színház, Thália Színház, Ma Este Színház, Nemzeti Színház, Olivia Natural, MassolitBudapest Bookstore &Café, The Magic Restaurant, Hummusbar, Tölcsibe, HaNoi Pho Restaurant, Senbazuru Bistro

A szülők a belépő-, támogató- és tombolajegyek megvásárlásával az iskola alapítványát támogatták. A bevétel a Terézvárosi Tudástér Alapítvány számlájára került.


Horvát-magyar CHAT-projekt

2023. május 15-21.

2022. szeptemberi látogatásunkat viszonozva idén májusban mi láttuk vendégül a zadari diákokat. A gyerekek a tanév során tartották egymással a kapcsolatot, és alig várták, hogy viszontlássák horvát barátaikat. Ezúttal is 22 terézvárosi és 22 zadari diák vett részt a projektben 6 tanár kíséretében.

A tábor célja többrétű: a testvérkapcsolatot kihasználva a másik ország kultúrájának megismerése, kapcsolatok kialakítása egymással, az angol mint közvetítő nyelv használata az egymás közötti kommunikáció során, ezzel is segítve tanulóink nyelvi kompetenciájának fejlődését. A horvát diákok számára ez volt az első alkalom, hogy ellátogattak Magyarországra.




A fényképek ide kattintva tekinthetők meg.

A program megvalósulásáért köszönetet mondunk Terézváros önkormányzatának, amely mind a szeptemberi zadari látogatás, mind a mostani dunabogdányi program összes költségét vállalta, továbbá a magyarországi gazdag programot megszervezte.


CHAT – horvát-magyar cserediák program

2023. május 15-21.

Megérkeztek a cserediák program keretében a zadari diákok és tanáraik Budapestre, pontosabban Dunabogdányba, ugyanis ezt a hetet ott töltik együtt a horvát és a magyar gyerekek. Természetesen számtalan érdekes programon vesznek majd részt, melyekről a későbbiekben beszámolunk. Május 16-án délután látogatást tettek iskolánkba is, ahol egy kis ünnepség keretében köszöntötte a résztvevőket Miyazaki Jun alpolgármester úr, valamint átadta az önkormányzat ajándékait is. A diákok és a pedagógusok pedig köszönetet mondtak a program megszervezéséért és anyagi támogatásáért Terézváros önkormányzatának. A programról Terézváros önkormányzata honlapján is olvashatnak a linkre kattintva:
https://terezvaros.hu/hirek/a-kozos-nyelv-az-angol


HORVÁT-MAGYAR CHAT TÁBOR

ZADAR 2022. szeptember 12-18.

A koronavírus-járvány miatt, két év kihagyást követően újraindítottuk a 2015/16. tanévben megkezdett cserediák programunkat testvérvárosunk, Zadar Krune Krstića Általános Iskolájával.

Ebben az évben iskolánk 7. és 8. évfolyamos diákjai, illetve 3 pedagógus vett részt a hagyományosnak tekinthető angol nyelvi táborban Zadarban. A 22 terézvárosi és 22 zadari diákot összesen 6 tanár kísérte.

A tábor célja többrétű: a testvérkapcsolatot kihasználva a másik ország kultúrájának megismerése, kapcsolatok kialakítása az ottani gyerekekkel, az angol mint közvetítő nyelv használata az egymás közötti kommunikáció során, ezzel is segítve tanulóink nyelvi kompetenciájának fejlődését. Sok diák számára ez volt az első alkalom, hogy az iskolában megszerzett tudásukat a való életben kamatoztassák.

Az előző évek tapasztalata alapján a szeptemberi és májusi időpontokat felcserélve, először a magyar diákok utaztak Horvátországba, majd májusban mi fogjuk vendégül látni Dunabogdányban a horvát gyerekeket.




A tanulók nemcsak élményekkel gazdagodtak, hanem nyelvi készségeik is fejlődtek, kommunikációjuk során magabiztosabbá váltak. A programok és a foglalkozások egész héten angol nyelven folytak, és a nap történéseiről a gyerekek angolul vezettek naplót.

Köszönetünket fejezzük ki Zadar városának a szívélyes vendéglátásért és a színes programokért.
Köszönjük továbbá Terézváros Önkormányzatának, hogy lehetővé tette a projekt folytatását.

A fényképek ide kattintva tekinthetők meg.



Halloween

2020. október 19-20.

Bár Halloween október 31-én van, az iskolai őszi szünet miatt hagyományos töklámpáskészítő versenyünket az őszi szünet előtt, október 19-én és 20-án rendeztük meg.

A gyerekek nagy lelkesedéssel készültek. Hétfőn reggel hozták be otthon elkészített munkáikat, amelyeket az iskola lépcsőin helyeztünk el.
Több mint 80 töklámpás készült: voltak hagyományos lámpások, ijesztő, félelmetes vagy éppen vicces, humoros alkotások, sőt egészen újszerű megoldások. Emelte a hangulatot a sok LED-mécses, amelyek a tökök belsejében világítottak.

A délelőtt folyamán az osztályok tanulói szavazhattak az általuk legjobbnak tartott alkotásra, így a legtöbb szavazatot kapott tökfejek készítői apró jutalomban részesültek.

Köszönjük a gyerekek és a szülők együttes munkáját!
A fényképek ide kattintva tekinthetők meg.



Dunabogdány

2019. szeptember 23-27.

Testvériskolai  "Chat" program: Zadar - Terézváros

22 horvát és 22 magyar diák, valamint tanáraik részvételével zajlott az idén már negyedszer megszervezett testvériskolai program, melyet Terézváros Önkormányzata finanszírozott a résztvevőknek. A vendég diákok Horvátországból, Zadar városából érkeztek. Ez a tengerparti város Terézváros testvérvárosa. A hetedik évfolyamos gyerekek a Dunabogdányi Gyermeküdülőben tölthettek együtt egy vidám hetet a horvát vendégekkel. A cserediák program célja a nyelvgyakorlás, valamint a testvérváros és ezen keresztül a másik ország kultúrájának, történelmének kölcsönös megismerése.



Angol est 2019

2019. június 6.

Június 6-án, csütörtökön tartottuk meg Angol estünket, melyen az iskola angolos osztályainak diákjai adtak műsort a nézőközönség soraiban helyet foglaló hozzátartozóiknak. A programot a nyolcadikosok angol keringője nyitotta meg, majd az osztályok bemutatták vidám, zenés-táncos produkciójukat. Az alsós osztályok skót és ír néptáncot is színpadra vittek. A csoportos műsorszámok között meghallgathatta a közönség az országos angol nyelvű szavalóverseny díjat nyert diákjainak verseit, és két angol dalt is elénekeltek hangszeres kísérettel a gyerekek. A tanárok nagysikerű produkciója után egy vidám dal közös eléneklésével zárult a műsor. Az est hátralévő részében a MÉZ zenekar szórakoztatta a publikumot, megtáncoltatva gyereket és felnőttet egyaránt. Mindenki lelkesen tanulta és járta a skót táncokat. A gyerekek legjobban a tombolahúzást várták, és nagy örömmel fogadták a szponzorok, ill. a szülők által felajánlott nyereményeket. A program megvalósulását a Terézvárosi Tudástér Alapítvány segítette a Terézváros önkormányzata által kiírt tavaszi civil pályázaton elnyert pénzzel.
Fotók megtekintése


Zadar

2019. május 5-10.

Idén harmadszor vettek részt 7-8. osztályos diákjaink abban a testvérvárosi programban, mely a horvátországi Zadar egy általános iskolájának diákjaival, Terézváros Önkormányzatának támogatásával valósult meg. A szeptemberi dunabogdányi angol tábor után májusban a magyar gyerekek vendégeskedtek Zadarban.



Amerikai diákok

2019. január 17.

Január 17-én iskolánkban fogadtunk egy 14 főből álló amerikai egyetemista csoportot tanárukkal együtt. A delaware-i egyetem hallgatói először jártak magyar iskolában. Kíváncsiak voltak, hogyan működik egy általános iskola, mit jelent a két tanítási nyelvű program, és milyen egy belvárosi iskola „belülről”. Megérkezésük után intézményvezetőnk, Martikán Beatrix köszöntötte őket, majd az angoltanárok álltak rendelkezésükre, hogy válaszolajnak kérdéseikre. Örömmel fogadták, hogy honfitársra is találtak nyelvi lektorunk, Marcel Fanara személyében, így személyesebbé vált a találkozás, és arról is érdeklődhettek, hogyan kerül egy amerikai fiatal Magyarországra tanítani, és hogyan illeszkedett be. A szünet után a harmadik osztályosok adtak elő két táncos dalt, amit a vendégek nagy tapssal fogadtak. Ezután két nyolcadik osztályos tanuló, Kelemen András és Stróbli Márk angol nyelvű vezetésével körbejárták az iskola épületét, bekukkantottak különböző termekbe. A harmadik osztályban egy angol nyelvű énekórán töltöttek el néhány percet, majd folytatták az iskola bejárását. Végül egy hetedik osztályos angol nyelvű biológia órára ültek be, és feladatlapot is kaptak. Vendégeink láthatóan jó érezték magukat iskolánkban, és sok új ismerettel gazdagabban folytatták tanulmányútjukat fővárosunkban.
Fotók megtekintése


Horvát-magyar „CHAT” tábor, Dunabogdány

2018. szeptember 24-30.


Idén harmadik alkalommal került megrendezésre a horvát-magyar angol nyelvi tábor, azaz a CHAT.
Terézváros Önkormányzata a dunabogdányi gyermeküdülőben látta vendégül a horvátországi testvérvárosból, Zadarból érkező diákokat és kísérőiket. Iskolánk 7. és 8. évfolyamos diákjai és három pedagógus vett részt a hagyományosnak tekinthető angol nyelvi táborban, a zadari vendégekkel együtt. Összesen 44 tanuló és 6 pedagógus töltött el egy hetet a táborban.
A két város közötti testvérkapcsolat lehetőségét kiaknázva jött létre ez a tábor a két iskola együttműködésével, melynek célja, hogy a gyerekek megismerjék egymás országát és kultúráját. A diákok a mindennapi kommunikáció során az angolt közvetítő nyelvként használják, ezzel is segítve nyelvi kompetenciáik fejlődését.
Idén az eddigiektől eltérően diákjaink angol nyelvű idegenvezetéssel is készültek, és mini blogot kellett vezetniük.